CFR 1907: vereséggel zárták az évet

A labdarúgó Orange I. liga alapszakaszának 21., idei utolsó fordulójában a Kolozsvári CFR 1907 csapata a Voluntari-i FC otthonában, az Anghel Iordănescu Stadionban vendégszerepelt, és drámai körülmények között 2–1-re veszített. A vereség ellenére a vasutasok a táblázat hatodik (a rájátszásba jutás utolsó) helyén „telelnek” a februári folytatásig.

Miriuţă László vezetőedző ismét csak a lelátóról vezényelhette csapatát, most töltötte le kétmeccses eltiltását, amit még a krajovaiak elleni bajnokin kapott piros lapja miatt ítéltek meg.

A mérkőzés jól indult a vasutasoknak, Bryan Nouvier a 13. percben meghúzta a bal oldalt, beadása pontosan érkezett a büntetőterületre a CFR gólgyárosához, Cristi Budhoz, aki kilőtte a jobb felső sarkot (0–1).

A hajrában azonban megfordult az állás: a 86. percben Laurenţiu Marinescu büntetőből egyenlített (Tiago Lopes szabálytalankodott Novac ellen a 16-oson belül), majd a 93-ban Hrovje Spahija is betalált – a krajovai George Cătălin Găman játékvezető megítélte a találatot, annak ellenére, hogy a horvát játékos lesen állt.

A CFR összeállítása: Alexandru Traian Marc – Tiago Lopes, Ionuţ Larie, Andrei Mureşan, Mario Camora – Alexandru Chiriţă, Laurenţiu Rus, Filipe Nascimento (65. perc Tomislav Gomelt), Bryan Nouvier – Juan Carlos Ruíz (84. perc Răzvan Horj), Cristian Bud (74. perc Dan Roman).

A vasutasok számára ez volt az idei utolsó mérkőzés, a héten esedékes Adeplast Ligakupa elődöntőiben ugyanis már nem érdekeltek. Februárban a 22. fordulóban a Bukaresti Steauát látják vendégül a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

További eredmények: • Chiajnai Concordia–Krajovai Universitatea SK 0–0 • Bukaresti Steaua–Temesvári ACS Poli 1–0 (gól: Adi Popa – 33. perc; kiállítva: Alexandru Bourceanu – 93. perc, Steaua). Lapzárta után ért véget a Marosvásárhelyi ESE/ASA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok és a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Bukaresti Dinamó találkozó.

Hétfőn játsszák: • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (18 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, DigiSport1 és DolceSport tévéadó) • Konstancai Viitorul–Botoşani-i FC (20.30 órakor, Look tv, DigiSport1 és DolceSport). A sorrend:

**Tizennégy pontot levontak.

Az Adeplast Ligakupa műsora (a mérkőzések 20.30 órakor kezdődnek, élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön közöljük):

Szerdán: • Mv. ESE–ACS Poli (Look tv). Csütörtökön: • Dinamó–Steaua (Look Plus). A visszavágókat március 1-jén és 2-án bonyolítják le.