CFR 1907: pontmentés a sereghajtó ellen

Amint korábban röviden jeleztük a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata döntetlenre végzett a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett mérkőzésen a Temesvári ACS Poli ellenében.

Az Orange I. liga 19. fordulójának hétfői játéknapján a vasutasok nem pontokat vesztettek, hanem inkább pontot mentettek egy harcos ellenféllel szemben, amely már 2–0-ra is vezetett ellenük.

A nehéz pályán a bánságiak kontratámadásai voltak előbb gyümölcsözőek, a házigazdáknak hiába volt meddő mezőnyfölénye. Octavian Drăghici a 35. percben lepte meg először a CFR-t (0–1), majd hat perc múlva ugyancsak ő leshelyzetben betalált, ám a fővárosi Florin Andrei Chivulete játékvezető megadta a találatot (0–2).

A pontmentés ezúttal is a portugál Filipe Nascimento hidegvérrel elvégzett büntetőivel sikerült, előbb a 43., majd az 56. percben is értékesítette a 11-est. habár mindkét együttesnek lett volna még lehetősége, a 2–2 eredmény nem változott a meccs végéig.

A két csapat összeállítása:

CFR: Vâtca – Camora, Horj, Larie, Tiago Lopes – Nascimento, Rus – Nouvier, Omrani (46. perc Juan Carlos Ruíz), Chiriţă (59. perc Păun) – Bud (79. perc Negruţ). Vezetőedző: Miriuţă László.

ACS POLI: Straton – Şeroni, Scutaru, Bocşan, Străut – Artean, Poparadu – Doman (83. perc Vădrariu), Croitoru (80. perc Cârstocea), Bărbuţ (93. perc Popovici) – Drăghici. Vezetőedző: Ionuţ Popa.

A CFR-nek idén ez volt az utolsó hazai meccse, a hátralevő két fordulóban vendégként szerepel a Krajovai Universitatea SK majd a Voluntari-i FC otthonában.

További eredmény: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó 4–0 (gól: Azdren Llullaku 2 – 31. és 90. perc, mindkettő 11 m, valamint Mircea Axente 2 – 77. és 81. perc).

Az alapszakasz 20. fordulóját péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport tévéadó, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • ACS Poli–Voluntari (17 órakor, Look tv) • Krajova–Kv. CFR (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Gázmetán (16 órakor, Look Plus) • Botoşani-i FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (18 órakor, Look tv) • Dinamó–Marosvásárhelyi ASA/ESE (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Steaua (19 órakor, Look tv). Hétfőn: • Chiajnai Concrodia–Konstancai Viitorul (20.30 órakor, Look tv). Az állás:

1.      Steaua        19     11     4       4       26–15         37

2.      Viitorul      19     11     3       5       24–17         36

3.      Gázm.         19     9       7       3       28–18         34

4.      Krajova      19     10     3       6       26–20         33

5.      Kv. CFR*   19     10     6       3       32–16         30

6.      Dinamó      19     8       5       6       31–25         29

7.      Botoşani     19     7       4       8       23–19         25