BRD Bucharest Open: Begu döntős egyesben és párosban

Irina-Camelia Begu egyesben és párosban is bejutott a 226 750 dollár összdíjazású BRD Bucharest Open WTA salakpályás tenisztorna döntőjébe.

Begu (58. a világranglistán) jobban bírta a kánikulát, szombaton egyesben, 127 perces csatában 7:5, 7:5 arányban győzött a második helyen kiemelt spanyol Carla Suarez Navarro (34.) ellen. A döntőbe jutásért 21 400 dollár és 180 világranglistapont jár.

Begu Raluca-Ioana Olaru oldalán bejutott a párosok versenyének döntőjébe is, miután szombaton két sima szettben 70 perc alatt verte a Katarzyna Piter, Marina Zanevska (lengyel, belga) kettőst. A fináléba jutásért 6400 dollár 180 WTA-pont a jutalom. A vasárnapi döntőben ellenfelük az Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) páros.

Az egyes fináléjában a 7. favorit Begu a 3. helyen kiemelt német Julia Georges (45.) ellen játszott, aki a másik elődöntőbe jutott román játékost, Ana Bogdant (108.) búcsúztatta szetthátrányból fordítva, két óra és 20 perces mérkőzésen. A 24 éves román lány marad a legjobb négy közé jutás fegyvertényével, s azzal, hogy menetelése során a negyeddöntőben az első kiemelt lett Anasztaszija Szevasztovát (17.) verte 6:1, 6:3-ra röpke 63 perc alatt, továbbá 11 300 dolláros csekkel és 110 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Görges a pénteki utolsó negyeddöntőben egy másik román lány, a 28 esztendős Alexandra Dulgheru (294.) menetelésének vetett véget, 104 perc után legyűrte a selejtezőkből főtáblára került teniszezőt. Dulgheru jutalma 5900 dollár és 78 világranglistapont.

Eddig nem közölt eredmények:

Egyes, negyeddöntő: Görges (német, 3.)–Dulgheru 7:5, 7:5. Elődöntő: Begu (7.)–Suarez Navarro (spanyol, 2.) 7:5, 7:5; Görges (német, 3.)–A. Bogdan 3:6, 6:2, 6:4.

Páros, negyeddöntő: Katarzyna Piter, Maryna Zanevska (lengyel, belga)–Jaqueline Cristian, Cristina Dinu 6:2, 7:6 (3). Elődöntő: Mertens, Schuurs (belga, holland, 2.)–Catalina Pella, Nadia Podoroska (argentin) 5:2-es állásnál az argentin páros feladta; Begu, Olaru (1.)–Piter, Zanevska (lengyel, belga) 6:0, 6:4.

LAPZÁRTAKOR, BRD Bucharest Open női tenisztorna, döntő: Irina-Camelia Begu (7.)–Julia Görges (német, 3.) 6:3, 7:5.