Bajnokok Ligája: Nápolyt kapta a Real Madrid

A címvédő Real Madrid az SSC Nápollyal mérkőzik a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

A csoportgyőzteseket hétfőn Nyonban a csoportmásodikokkal sorsolták össze úgy, hogy azonos nemzetbeliek és a korábban ugyanabban a négyesben szereplő együttesek nem kerülhettek össze.

A Real Madrid–Nápoly összecsapás mellett a Paris Saint-Germain–FC Barcelona, valamint a Bayern München-Arsenal párharc emelkedik ki a programból.

A nyolcaddöntők első mérkőzéseit február 14–15-én és 21–22-én, míg a visszavágókat március 7–8-án és 14–15-én rendezik.

A sorozat döntőjének június 3-án a walesi Cardiff ad otthont.

A nyolcaddöntő párosítása (az első meccseken az elöl állók lesznek a házigazdák): • Manchester City (angol)–AS Monaco (francia) • Real Madrid (címvédő, spanyol)–SSC Nápoly (olasz) • Benfica Lisszabon (portugál)–Borussia Dortmund (német) • Bayern München (német)–Arsenal (angol) • FC Porto (portugál)–Torinói Juventus (olasz) • Bayer Leverkusen (német)–Atlético Madrid (spanyol) • Paris Saint-Germain (francia)–FC Barcelona (spanyol) • FC Sevilla (spanyol)–Leicester City (angol).

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.