Bajnokok Ligája: három szerdai meccs

Az eredetileg tervezett két labdarúgó Bajnokok Ligája meccs helyet hármat játszottak le szerdán.

Dortmundban az eredetileg keddre kiírt találkozót azt követően halasztották szerdára, hogy a hazaiak csapatbusza ellen kedden robbantásos merényletet követtek el a helyi labdarúgócsapat szállásának közelében, a városi stadiontól mintegy 10 kilométerre.

Az elkövető vagy elkövetők három robbanószerkezetet rejtettek el egy parkolónál a sövényben. Mindhárom működésbe lépett, amikor a busz elhaladt mellettük. A különleges biztonsági felszerelésekkel, köztük megerősített szélvédőkkel ellátott jármű két helyen károsodott, és egy berepedt szélvédő megsebesítette Marc Bartrát, a hazaiak egyik védőjét. A spanyol légiós felületi sérülések mellett csonttörést szenvedett a jobb csuklójában, szerdára virradóra megoperálták. A busz útját biztosító egyik motoros rendőr légnyomási sérülést szenvedett és sokkot kapott.

Dortmundban a futball és a Kylian Mbappé (a képen 29-es, fehér mezben) vezérelte AS Monaco győzött, Münchenben a Real Madrid és a két góljával esőként 100 találatig jutott portugál Cristiano Ronaldo ünnepelhetett, míg a spanyol fővárosban egy vitatható 11-essel nyert az Atlético a Leicester City ellen: Antoine Griezmann ellen a 16-oson kívül szabálytalankodtak (a sértett belőtte a büntetőt).

Eredmények, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés: • Borussia Dortmund (német)–AS Monaco (francia) 2–3 (gól: Ousmané Dembélé – 57. és Sindzsi Kagava – 84. perc, illetve Kylian Mbappé 2 – 19. és 79., valamint Sven Bender – 35. perc, öngól; a 19. percben a Monaco játékosa, Fabinho 11-est hibázott) • Bayern München (német)–Real Madrid (spanyol) 1–2 (Arturo Vidal – 25. perc, illetve Cristiano Ronaldo 2 – 47. és 77. perc; kiállítva: Javi Martínez – 61. perc, Bayern; a 45. percben Vidal 11-est hibázott) • Atlético Madrid (spanyol)–Leicester City (angol) 1–0 (Antoine Griezmann – 28. perc, 11 m).

A BL mostani idényének góllövő listájának élén: 1. Leonardo Messi (FC Barcelona) 11 gól, Edinson Cavani (Paris Saint-Germain) 8, Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund) és Robert Lewandowski (Bayern) 7–7, Sergio Agüero (Manchester City), Karim Benzema (Real Madrid), Griezmann (Atlético Madrid), Driea Mertens (SSC Nápoly) 5–5, André Silva (FC Porto), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Ángel Di María (PSG), Paulo Dybala (Torinói Juventus), Falcao (AS Monaco), Rijad Mahrez (Leicester City), Kylian Mbappe (AS Monaco), Neymar (Barcelona), Mesüt Özil (Arsenal), Arda Turan (Barcelona), Theo Walcott (Arsenal) 4–4.

A BL-örökranglista dobogóján (az 1992–1993 szezontól): 1. C. Ronaldo 100 gól, 2. Messi 94, 3. Raúl 71.