A fehér sport híreiből

Az eheti férfi és női tenisztornák főbb eseményeit foglaljuk össze mostani cikkünkben.

Budapesti férfi tenisztorna

Borsos Gábor és Balázs Attila búcsúzott a párosok negyeddöntőjében, így az utolsó magyar is befejezte szereplését a 482 ezer euró (150 millió forint) összdíjazású, budapesti salakpályás férfi tenisztornán.

A centerpályán a szabadkártyás magyar duó a negyedik helyen kiemelt Brian Baker, Nikola Mektic amerikai, horvát kettőssel csapott össze, egy sima és egy szoros játszmában kikapott tőle.

A negyedik kiemelt Fernando Verdasco nem léphet pályára a fináléba kerülésért. A spanyol játékos a megnyert első szett után a második játszmában 5:4-re is vezetett Györe László/Laslo Djere ellen, ám a szerbiai magyar teniszező megfordította az összecsapást.

Eredmény, páros, negyeddöntő: Baker, Mektic (amerikai, horvát, 4.)–Borsos, Balázs 6:2, 7:6 (2).

Egyes, nyolcaddöntő: Kuznyecov (orosz)–Fognini (olasz, 3.) 6:3, 3:6, 7:6 (4); Lorenzi (olasz, 6.)–Sztahovszkij (ukrán) 6:4, 3:6, 6:3; Pouille (francia, 1.)–Vesely (cseh) 6:3, 4:6, 7:6 (4); Klizan (szlovák)–Fratangelo (amerikai) 6:3, 6:2. Negyeddöntő: Bedene (brit)–Karlovics (horvát, 2.) 6:4, 6:3; Györe/Djere (szerb)–Verdasco (spanyol, 4.) 2:6, 7:6 (4), 6:2.

Török párostársa győzte le Babos Tímeát

A második helyen kiemelt Babos Tímea két szettben kikapott a 250 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A mérkőzés első szettjében a hazai pályán játszó török Cagla Büyükakcay, a világranglista 181. helyezettje 1:1 után brékelőnyre tett szert, amit 46 perc után szettelőnyre váltott. Babosnak (30.) 4:5-nél két bréklabdája volt, de nem tudott egyenlíteni. A magyar játékos a második játszma nyitányán nullára veszítette el saját szervajátékát, de 1:2-nél sikerült elnyernie ellenfeléét. A folytatásban Babos előnyét mindig kiegyenlítette Büyükakcay, majd utóbbi 5:5 után ismét elvette a magyar adogatógémjét. Babosnak brékkel sikerült ugyan rövidítésre mentenie a játszmát, ott azonban Büyükakcay bizonyult a jobbnak, és 120 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

Babos és Büyükakcay bejutott az elődöntőbe a párosversenyében. A magyar, török duó 1 óra 17 perces mérkőzésen, döntő rövidítésben kerekedett felül a Mariana Duque-Marino, Andreea Mitu kolumbiai, román pároson csütörtökön. Mituék 1820 dolláros csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhat.

*

Véget ért Alexandra Cadanţu (292. a világranglistán) menetelése a török városban, a nyolcaddöntőben az első favorit ukrán Jelina Szvitolina (13.) jelentette a végállomást a selejtezőből főtáblára került román lánynak. A kétszettes meccs 90 percet tartott. Az ukrán a folytatásban az ötödik kiemelt Sorana Cârsteával játszott, mérkőzésük lapzárta után ért véget.

Némi izgalmak árán a legjobb négy közé jutott a harmadik kiemelt Irina-Camelia Begu (33.), aki a hazaiak versenyzőjével, a selejtezőből főtáblára került Basak Eraydinnal (257.) vívott fordulatos mérkőzést. A találkozó két órát és 45 percet tartott. Begu elődöntős ellenfele az Elise Mertens (belga)–Büyükakcay párharc győztese lesz, eddigi jutalma 11 500 dollár és 110 WTA-pont.

Eredmények, egyes nyolcaddöntő: Büyükakcay (török)–Babos (2.) 6:4, 7:6 (5); Mertens (belga, 6.)–Errani (olasz) 7:6 (3), 3:6, 6:3; Cepelová (szlovák)–Sorribes (spanyol) 6:4, 7:6, (3); Eraydin (török)–Aksu (török) 6:1, 6:3; Szvitolina (ukrán, 1.)– Cadanţu 6:3, 6:3. Negyeddöntő: Begu (3.)–Eraydin 2:6, 7:6 (5), 6:1; Cepelová–Jasztremszka (ukrán) 2:6, 7:6, 6:4.

Eredmény, páros, negyeddöntő: Babos, Büyükakcay (török)–Duque-Marino, Mitu (kolumbiai, román) 3:6, 6:2, 10–8.

Stuttgartban (710 900 dollár összdíjazás, salakpálya) kikapott a páros specialista Raluca-Ioana Olaru és társa, az ukrán Olga Szavcsuk, az első fordulóban, a nyolcaddöntőben döntő rövidítésben 2:6, 6:4, 12–10 arányban kikaptak az ukrán Ljudmilla Kicsenok, Leszia Curenko kettőstől. A szuper tie-breakben 8–2-re is vezettek Olaruék, 10–9-nél pedig meccslabdájuk is volt. A találkozó 99 percet tartott.

Búcsúzott Simona Halep és a lengyel Alicja Rosolska ad-hoc párosa is, amely röpke 67 perc alatt két 6:4-es szettben vereséget szenvedett az Andrea Hlavackova, Samantha Stosur (cseh, ausztrál) duótól. A részvételért 4974 euró és 100 viláranglistapont jár.

Egyesben az ötödik kiemelt Simona Halep a lett Anastasija Sevastovával mérkőzik a negyeddöntőben.

Érdekesebb eredmények, egyes, 1. forduló: Sarapova (orosz)–Vinci (olasz) 7:5, 6:3; Mladenovic (francia)–Lucsics-Baroni (horvát) 6:4, 6:2; Konta Johanna (brit, 6.)–Naomi Osaka (japán) 7:6 (5), 3:6, 6:1. 2. forduló: Kontaveit (észt)–Muguruza-Blanco (spanyol, ) 2:6, 7:6 (1), 6:1; Sarapova–Makarova (orosz) 7:5, 6:1; Sevastova (lett)–Konta 6:3, 7:5; Siegemund (német)–Kuznyecova (orosz, 8.) 6:4, 6:3; Karolína Plííkova (cseh, 2.)–Vandeweghe (amerikai) 7:6 (2), 6:4.Negyeddöntő: Sarapova–Kontaveit 6:3, 6:4.