Zverev legyőzte a világelső Nadalt az ATP-világbajnokságon

A világelső Rafael Nadal két szettben kikapott hétfőn a címvédő Alexander Zverevtől a Londonban rendezett, 9 millió dollár összdíjazású férfi tenisz ATP-világbajnokság második napján.

Az Andre Agassi-csoport esti mérkőzésének első játszmájában a német játékos 2:2 után kétszer is elvette 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol ellenfele adogatását, így 35 perc alatt előnybe került.

A második szettet rögtön brékkel kezdte Zverev, és mivel innentől mindketten hozták adogatójátékukat, első mérkőzéslabdáját értékesítve 1 óra 25 perc után ő ünnepelhetett.

Zverev hatodik mérkőzését játszotta Nadal ellen és először győzte le.

A csoport másik összecsapásán a 21 esztendős görög Sztefanosz Cicipasz szintén első sikerét (öt mérkőzésből) könyvelhette el a két évvel idősebb orosz Danyil Medvegyev ellen.

Eredmények, Andre Agassi-csoport, 1. forduló: A. Zverev (német, 7.)–Nadal (spanyol, 1.) 6:2, 6:4; Cicipasz (görög, 6.)–Medvegyev (orosz, 4.) 7:6 (5), 6:4.