Zárás a férfi kézilabda Eb-selejtezőkben

A magyar férfi kézilabda-válogatott – a spanyol Javier Sabaté Caviedes szövetségi kapitány utolsó mérkőzésén – öt góllal legyőzte Hollandiát az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó, vasárnapi játéknapján. Románia Lengyelországban is kikapott.

Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári, horvátországi Eb-n, továbbá hogy a román válogatottnak nincs esélye a továbblépésre.

A találkozóra elővételben minden jegy elkelt, így méltó körülmények között, remek hangulatban búcsúzhatott el a válogatottól a kapus Fazekas Nándor, valamint Sabaté szövetségi kapitány, aki 21. alkalommal, egyben utoljára irányította a csapatot. A találkozó szünetében a magyar szövetség elbúcsúztatta a pályafutását befejező Gulyás Péter kapust, aki 111 alkalommal szerepelt a válogatottban.

Fazekas Nándor 1998-ban játszotta első válogatott meccsét, és 236 mérkőzésen védte a magyar kézilabda-válogatott kapuját. Most két perc lehetőséget kapott, ezalatt is kivédett egy hétméterest és egy ziccert. Gulyáshoz hasonlóan ő is megkapta a maga mezét a meccs végén, csakúgy, mint Sabaté.

Utóbbi 13 győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárt a magyar válogatott szövetségi kapitányaként. Irányításával a csapat kijutott a januári franciaországi világbajnokságra – amelyen negyeddöntős volt –, illetve a 2018-as horvátországi kontinenstornára.

Bár csak egy gól különbséggel veszített Gdanskban, végig az eredmény után rohant a román válogatott, amely a selejtezők során sorozatban negyedszer veszített, pedig az első két meccsén győzött. Marad a statisztikai tény, hogy Románia 22 esztendeje nem jutott ki a kontinensviadalra.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását pénteken Zágrábban készítik el, a tornát 2018. január 12. és 28. között bonyolítják le.

Eredmények férfi Eb-selejtező, 6. (utolsó) forduló:

1. csoport: • Magyarország–Hollandia 35–30 (16–13) • Dánia-Lettország 33–16 (14–5). A csoport végeredménye: 1. Dánia 11 pont, 2. MAGYARORSZÁG 9, 3. Hollandia 4, 4. Lettország 0.2. csoport: • Lengyelország–Románia 32–31 (19–13) • Fehéroroszország–Szerbia 27–27 (13–10). A végeredmény: 1. Fehéroroszország 8 pont, 2. Szerbia 8, 3. ROMÁNIA 4, 4. Lengyelország 4.

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött. A csoportok első két helyezettje, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jutott ki az Európa-bajnokságra.

A résztvevők: Ausztria, Csehország, Dánia, Fehéroroszország, Franciaország, Horvátország, Izland, Macedónia, MAGYARORSZÁG, Montenegró, Németország, Norvégia, Spanyolország, Svédország, Szerbia és Szlovénia.