Vízilabda-Eb: a 9. helyért folytathatja a román válogatott

Utolsóként a görög válogatott biztosította helyét a nyolc között a Duna Arénában rendezett vízilabda-Európa-bajnokság férfi tornáján. A görögök hétfőn 14–7-re győzték le a román együttest, köszönhetően elsősorban Kosztantinosz Geniduniasz hat találatának.

A görög Atanaszios Kehagiasz szövetségi kapitány irányította román együttes a mérkőzés első felében ráijesztett ellenfelére, az első negyedet 3–1-re nyerte, s még félidőben is vezetett egy góllal. A papírforma mégsem borult, köszönhetően annak hogy a hellén gárda a második játékrészt esélyeshez méltóan 10–2-vel hozta.

Románia a folytatásban a 9–12. helyért küzdhet, elsőként szerdán 15.30-kor Németország ellen csobban a medencébe. A másik ágon török–grúz/georgiai mérkőzést rendeznek.

Az orosz válogatott lesz a magyar csapat ellenfele a szerdai negyeddöntőben. Az oroszok hétfőn harcolták ki a nyolc közé kerülést azzal, hogy 14–13-ra legyőzték a grúz együttest, amely gyakorlatilag végig méltó ellenfele volt esélyesebb riválisának, és az utolsó percben még labdája is volt az egyenlítéshez. Märcz Tamás csapata hétfőn szabadnapos volt, mivel csoportgyőztesként közvetlenül jutott a nyolc közé, ahol ha nyer, akkor az elődöntőben a világbajnok olasz és a montenegrói válogatott összecsapásának győztesével találkozik.

Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egy kvótát lehet szerezni, az európai csapatok közül az olimpiai címvédő szerbek, az olaszok, valamint a vb-ezüstérmes spanyolok tokiói szereplése már biztos.

Eredmények, Európa-bajnokság (Duna Aréna), férfiak, a negyeddöntőbe jutásért: • Görögország–Románia 14–7 (1–3, 3–2, 6–0, 4–2) – a román góldobók: Tiberiu Negrean 2, Cosmin Radu, Mihnea Gheorghe, Vlad Georgescu, Nicolae Oanţă és Andrei Prioteasa 1 • Montenegró–Törökország 17–6 (3–1, 5–1, 5–0, 4–4) • Spanyolország–Németország 12–6 (1–1, 6–3, 3–0, 2–2) • Oroszország–Grúzia/Georgia 14–13 (6–4, 3–2, 2–4, 3–3).

A 13–16. helyért: • Szlovákia–Málta 8–4 (3–1, 2–1, 1–2, 2–0) • Franciaország–Hollandia 9–8 (3–3, 2–2, 2–1, 2–2).

A magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé a Duna Arénában rendezett vízilabda-Európa-bajnokság női tornáján. Bíró Attila együttese a keddi negyeddöntőben magabiztos játékkal, 16–3-ra győzte le a franciákat.