Veterán kolozsvári kupagyőztes vívó

A Kolozsvári Universitatea Sportklub sokszoros bajnok és kupagyőztes vívója, a 37 esztendős Radu Dărăban megnyerte a Román Kupa egyéni tőrversenyét a fővárosi Ana Pascu (Floreasca) Sportteremben.

A kolozsvári vívó a döntőben 15–12-re győzte a Bukaresti Steaua sportolóját, Alexandru Pîrvát. Dărăban az elődöntőben 15–10-re nyert Silviu Roşu (Steaua) ellen, míg Pîrva klubtársán, Alexandru Sîrben jutott túl 15–7-tel. A bronzcsatát Roşu hozta 15–13-mal Sîrb ellen.

A bajnokságot még februárban a Bodó Benjamin (Temesvári ESK Poli) nyerte (a döntőt 15–13-ra nyerte Sîrb ellen). A kupában Bodó a negyeddöntőben búcsúzott, mivel Dărăban 15–10-zel bizonyult jobbnak nála.

A Román Kupában 26 tőröző indult hét sportklub képviseletében, az Universitatea Sportklubtól Dărăbanon kívül Tűzhanyi Gerard és Vlad Poruşniuc vett részt, utóbbi kettő a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Habala Péter Pál mester tanítványa, Radu Horea Dărăban immár 14. alkalommal hódítja el a trófeát, utoljára 2019-ben nyert, tavaly a koronavírus-járvány miatt minden versenyt töröltek.

Borítókép: Mester és tanítványa a trófeával (Habala Péter Pál és Radu Dărăban) – FOTÓ: WWW.U-CLUJ.RO