Vb-2018, F-csoport, 3. forduló: Háromgólos svéd siker, a vesztes Mexikó is nyolcaddöntős

A svéd válogatott 3–0-ra legyőzte Mexikót a labdarúgó-világbajnokság harmadik fordulójában, ezzel az F-csoport első helyezettjeként jutott nyolcaddöntőbe, míg riválisa másodikként került a legjobb 16 közé.

SVÉDORSZÁG–MEXIKÓ 3–0 (0–0)
Jekatyerinburg, Jekatyerinburg Aréna, 33 061 néző. Vezette: Néstor Pitana (Argentína).
SVÉDORSZÁG: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelöf, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson, Sebastian Larsson (57. perc Gustav Svensson), Albin Ekdal (80. perc Oscar Hiljemark), Emil Forsberg – Marcus Berg (68. perc Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen. Szövetségi kapitány: Janne Andersson.
MEXIKÓ: Guillermo Ochoa – Edson Álvarez, Carlos Salcedo, Héctor Moreno, Jesús Gallardo (65. perc Marco Fabián) – Andrés Guadrado (75. perc  Jesús Corona), Héctor Herrera – Miguel Layún (89. perc Oribe Peralta), Carlos Vela, Hirving Lozano – Javier Hernández. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio (Kolumbia).
Gól: Augustinsson (50. perc), Granqvist (62. perc, 11 m) és Álvarez (74. perc, öngól).
Sárga lap: Larsson  és Lustig, illetve Gallardo, Moreno és Layún.

A gólok története:50. perc: Claesson rosszul találta el a labdát a tizenegyespont körül, a felpörgő játékszer viszont jól jött a bal oldalt érkező Augustinssonnak, aki négy méterről lőtt, Ochoa pedig csak belekapni tudott, hárítani már nem (1–0).
60–62. perc: A mexikói tizenhatoson belül Moreno elkésett becsúszása eltalálta Berget, a védő sárga lapot kapott, a megítélt büntetőt Granqvist a jobb felsőbe lőtte (2–0).
74. perc: Jobb oldali svéd bedobást csúsztatott meg fejjel Thelin, ezzel meglepve Álvarezt, aki szerencsétlen mozdulattal saját maga mögé rúgta a labdát, amely a kezéről a kapuba pattant (3–0).

A vb-k történetének leggyorsabb sárga lapjával indult a találkozó: Jesús Gallardót 15 másodperc után szankcionálta a játékvezető. Ezt követően a svédek fölényét és lehetőségeit láthatta a közönség a Jekatyerinburg Arénában, amelyben ez volt az utolsó világbajnoki mérkőzés: a tornát követően 23 ezer fősre csökkentik a stadion befogadóképességét, és az FK Ural otthona lesz.

A svédek a félidő közepén kezezésért juthattak volna tizenegyeshez, ám a játékvezető videózást követően nem ítélt büntetőt. A nagyobb veszélyek ezután is a mexikói kapu előtt adódtak, ám a szünetig egyik háló sem rezzent meg.

A fordulást követően az európai együttes balhátvédje, Ludwig Augustinsson megszerezte első gólját válogatott színekben, majd tizenegyesből kétgólosra növelte előnyét a svéd csapat. A három pont sorsát egy suta mozdulat és az ezt követő öngól döntötte el végleg, így Mexikó már csak abban bízhatott, hogy a címvédő németek nem győzik le a dél-koreaiakat. Ez volt a hetedik öngól az oroszországi tornán, ennyi még egy vb-n sem esett korábban.

A hajrában a mexikóiak igyekeztek megszerezni a számukra fontos szépítő találatot, míg szurkolóik sörös dobozok pályára dobásával ünnepelték a másik mérkőzésen esett első dél-koreai találatot, amely biztossá tette, hogy a svéd és a mexikói csapat is ott lesz a nyolcaddöntőben. Előbbi az E-csoport második helyezettjével játszik Szentpéterváron kedden, utóbbi pedig – amely sorozatban hetedszer lépett tovább a csoportkörből – annak győztesével találkozik Szamarában hétfőn.