Vb-2018, D-csoport, 2. forduló: Egy jó félidő elég volt Nigériának Izland ellen

A nigériai válogatott 2–0-ra legyőzte az izlandi együttest Volgográdban pénteken az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a D-csoport második fordulójában.

NIGÉRIA–IZLAND 2–0 (0–0)

Volgográd, Volgográd Aréna, 40 904 néző. Vezette: Matthew Conger (Új-Zéland).
NIGÉRIA: Francis Uzoho – Kenneth Omeruo, William Ekong, Leon Balogun – Victor Moses, Oghenekaro Etebo (90. perc Alex Iwobi), John Obi Mikel, Onyinye Ndidi, Brian Idowu (46. perc Tyronne Ebuehi) – Ahmed Musa, Kelechi Iheanacho (85. perc Odion Ighalo). Szövetségi kapitány: Gernot Rohr (Németország).
IZLAND: Hannes Halldórsson – Birkir Saevarsson, Kári Árnason, Ragnar Sigurdsson (65. perc Sverrir Ingason), Hördur Magnússon – Rúrik Gíslason, Aron Gunnarsson (87. perc Ólafur Skúlason), Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason – Jón Bödvarsson (71. perc Björn Sigurdarson), Alfred Finnbogason. Szövetségi kapitány: Heimir Hallgrímsson.

Gól: Musa 2 (49. és 75. perc). A 83. percben Gylfi Sigurdsson 11-est hibázott.

Sárga lap: Idowu.

A gólok története:49. perc: Első kapura lövéséből megszerezte a vezetést Nigéria. Egy jobb oldali kontra után Ahmed Musa stoppolta le a labdát a levegőben, majd hét méterről a kapu bal oldalába bombázta (1–0).75. perc: Újra Musa villant, szólója végén saját magát hozta helyzetbe, és közelről nem hibázott (2–0).Két izlandi helyzettel indult az összecsapás, s bár a nigériai együttes birtokolta többet a labdát, kapura nem lőtt a sportszerű játékot hozó első félidőben. A szigetországi csapatnak viszont a hajrában is akadtak lehetőségei.

A fordulást követően gyorsan vezetést szerzett az afrikai gárda, ez pedig élénkebbé tette a játékot. Mindkét fél veszélyeztetett, újabb nigériai kapufa után Musa szép egyéni megmozdulása eldöntötte a három pont sorsát. A CSZKA Moszkva támadója a négy évvel ezelőtti, brazíliai vb-n is két gólig jutott. Bár az izlandiak egy videózás után megítélt büntetőből szépíthettek volna, Gylfi Sigurdsson kapu fölé lőtte a tizenegyest a 83. percben, így az eredmény már nem változott.

A zárófordulóra a már biztos nyolcaddöntős horvátok mellett a másik három együttesnek is maradt esélye a továbbjutásra: Nigéria a négy éve ezüstérmes argentin válogatottal, míg az izlandi gárda azokkal a horvátokkal találkozik, akiket megelőzött a selejtezők során. A csoport állása:

1.      Horvátor.   2       2       0       0       5–0   6

2.      Nigéria       2       1       0       1       2–2   3

3.      Izland         2       0       1       1       1–3   1

4.      Argentína   2       0       1       1       1–4   1