Vb-2018, D-csoport, 2. forduló: Az argentinok legyőzésével 16 között a horvátok

A horvát válogatott 3–0-ra legyőzte az argentin együttest Nyizsnyij Novgorodban csütörtökön az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon a D-csoport második fordulójában, így bejutott a tizenhat közé.

HORVÁTORSZÁG–ARGENTÍNA 3–0 (0–0)

Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző. Vezette: Ravsan Irmatov (Üzbegisztán).

HORVÁTORSZÁG: Danijel Subasics – Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinics – Ivan Rakitics, Marcelo Brozovics – Ante Rebics (57. perc Andrej Kramarics), Luka Modrics, Ivan Perisics (82. perc Mateo Kovacsics) – Mario Mandzukics (93. perc Vedran Csorluka). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalics.ARGENTÍNA: Wilfredo Caballero – Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Javier Mascherano, Nicolás Tagliafico – Eduardo Salvio (56. perc Cristian Pavón), Enzo Pérez (68. perc Paulo Dybala), Marcos Acuna – Lionel Messi, Sergio Agüero (54. perc Gonzalo Higuaín), Maximiliano Meza. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli.Gól: Rebics (53. perc), Modrics (80. perc) és Rakitics (91. perc).Sárga lap: Rebics, Mandzukics, Vrsaljko és Brozovics, illetve Mercado, Otamendi és Acuna.A gólok története:53. perc: Caballero az argentin tizenhatoson belül rosszul játszott meg egy hazaadást, a labdát nem tudta átemelni a tőle hat méterre álló Rebicsen, aki a kapus fölött kapásból lőtt a kapu bal oldalába (1–0).80. perc: Egy horvát ellentámadást Modrics 22 méterről leadott lövéssel zárt le, ami az argentin kapu bal oldalában kötött ki (2–0).91. perc: Újabb, de már létszámfölényben lévő kontrát vezettek a horvátok, akik ziccerig kipasszolták az argentin védelmet, Rakitics pedig közelről lőtt a kapuba (3–0).
Az első félidőben a sok szabálytalanság miatt nem alakult ki folyamatos játék, ám amikor a támadók bátran letámadták a védőket, akkor mindkét oldalon azonnal izgalmas helyzetek adódtak. Erre azonban ritkán vállalkoztak, a két csapat számára a biztonság volt a legfőbb szempont. Az argentinok jobban megbecsülték a labdát ellenfelüknél, de a horvátok célirányosabb futballja több ígéretes lehetőséget eredményezett. Utóbbiaknál Mandzukics kétszer, Rebics egyszer veszélyeztetett, míg az argentinok Meza és Pérez révén kétszer kerültek gólhelyzetbe. A dél-amerikai támadósor kulcsemberei, Messi és Agüero a játékba is ritkán csatlakoztak be.

A második játékrész elején kapushibából Rebics vezetést szerzett a horvátoknak. A hátrányba került argentinok két cserével frissítettek, de tíz perc is eltelt, amíg mezőnyfölényt harcoltak ki. A horvátok ekkor megelégedtek a játék rombolásával, az argentinok lendülete pedig hamar elveszett. Horvátország a folytatásban kontrákat vezetett, az egyikből a csapatkapitány Modrics (a képen) távoli lövésének köszönhetően megduplázta az előnyét, majd a ráadásban egy újabb gyors akció végén Rakitics volt eredményes.

A horvátok utolsó cserejátékosa, Vedran Csorluka 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban.

A házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia együttest követően a horvátok negyedikként jutottak be a tizenhat közé.