Vb-2018, C-csoport, 2. forduló: Mbappé góljával nyertek, és nyolcaddöntőbe jutottak a franciák

Kylian Mbappé góljával a francia válogatott 1–0-ra legyőzte Perut az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a C-csoport második fordulójának jekatyerinburgi mérkőzésén, így a nyolcaddöntőbe jutott, míg a vesztes dél-amerikai együttes már biztosan nem kerülhet a tizenhat közé.

FRANCIAORSZÁG–PERU 1–0 (1–0)

Jekatyerinburg, 32 789 néző. Vezette: Mohammed Abdulla Mohamed (Egyesült Arab Emírségek).

FRANCIAORSZÁG: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Paul Pogba (89. perc Steven Nzonzi), N’Golo Kanté – Kylian Mbappé (75. perc Ousmane Dembélé), Antoine Griezmann (80. perc Nabil Fekir), Blaise Matuidi – Olivier Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

PERU: Pedro Gallese – Luis Advíncula, Christian Ramos, Alberto Rodríguez (46. perc Anderson Santamaría), Miguel Trauco – Pedro Aquino, Yoshimar Yotún (46. perc Jefferson Farfán) – André Carrillo, Christian Cueva (82. perc Raúl Ruidíaz), Edison Flores – Paolo Guerrero. Szövetségi kapitány: Ricardo Gareca (Argentína).

Gól: Mbappé (34. perc).

Sárga lap: Matuidi, illetve Guerrero és Aquino.

A gól története:34. perc: Giroud 10 méterről leadott lövését sikerült blokkolnia Rodrígueznek, ám a labda átperdült Gallese kapuson, ami így lett jó Mbappénak, aki két lépésről az üres kapuba lőtt (1–0).A franciák hálóőre, a 31 éves Hugo Lloris 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban, honfitársai közül hetedikként és első kapusként.

Az első félidőben a helyzet nélküli, kiegyenlített mezőnyjátékot követően a franciák előtt adódott előbb gólszerzési lehetőség – a 15. perc környékén mindjárt kettő is –, majd tíz perc múlva a peruiak is betalálhattak volna. Guerrero kimaradt ziccere után nem sokkal Mbappé révén megszerezte a vezetést a francia válogatott, amely a szünetig irányította a játékot. Mbappé eddig csak a franciák legfiatalabb pályára lépő játékosa volt a vb-k történetében, immár a legfiatalabb gólszerzőjük is egyben: a támadó (19 év és 183 nap) David Trezeguet (20 év és 246 nap) rekordját döntötte meg.

A második játékrészben a dél-amerikaiak végig mezőnyfölényben játszottak. A franciák beszorultak a saját térfelükre, ritkán tudtak támadást vezetni, és akkor sem jutottak el a befejezésig. Ellenben a peruiak előtt sorra adódtak a lehetőségek, de egyiket sem tudták gólra váltani. Így – miként az első fordulóban a dánok ellen – a mezőnyfölény nem ért egyenlítést.