Újból kikaptak otthon a Kolozs megyei röplabdázók

A Kolozs megyeiek a hétvégén hazai pályán szenvedtek vereséget. Sehogy sem megy a játék az idei őszön a Dési Egyesülés férfi röplabdázóinak. Ennyi vereséget sosem szenvedtek el hazai pályán, mint a mostani A1-bajnokságban (és még csak a felénél tartunk!). A désiek a Ploieşti-i Tricolorultól, a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Bukaresti Steauától kapott ki.

Nem működik a gépezet Désen úgy, ahogy kellene, meg aztán a kispadon és a játékoskeretben bekövetkezett nagy változások is befolyásolják a Szamos menti-együttes szereplését. Victor Lazăr és Szilágyi Tibor edzők csapatának a találkozó alatt (főleg a második szettben) voltak olyan időszakjai, amikor fölényben voltak. A désiek az összecsapás végén el kellett ismerniük, hogy egy sokkal ütőképesebb és minden tekintetben összeforrottabb alakulattól kaptak ki.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Ploieşti-i Tricolorul 1:3 (–23, 22, –17, –16) – a mérkőzés 109 percet tartott.

A Horia Demian Sportcsarnokban a Lőtei Rómeó edzette kolozsváriak a bajnoki címért küzdő Steauát fogadták. Az első két szettben a végjátékban nem pontosítottak kellőképpen a hazaiak, a harmadik szett pedig már simán a fővárosiaké volt, így röpke 77 perc alatt 3:0 lett a vendégeknek.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bukaresti Steaua 0:3 (–23, –23, –18).

A 9. forduló többi eredménye: • Galaci Arcada–Krajovai U MSC 3:1 • Bukaresti MSC–Zilahi MRK 1:3 • Karánsebesi SE–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:2 • Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK–Bákói Ştiinţa 0:3. Az állás: 1. Steaua 22 pont (24:9), 2. Zilah 22 (26:10), 3. Arcada 22 (24:11), …, 10. DÉS 7 (13:24), 11. KOLOZSVÁR 7 (10:21).