U21-es Eb: Hagiék megtorpantak az elődöntőben

Németország jutott elsőként az U21-es labdarúgó-Európa-bajnokság döntőjébe, miután 4–2-re legyőzte Romániát a torna csütörtöki elődöntőjében.

Noha a játékot tekintve a románok kezdték jobban az olaszországi torna első elődöntőjét, a címvédő németek szereztek vezetést a 21. percben. Naidem Amiri góljára azonban perceken belül jött a válasz George Puşcaş révén (büntetőt értékesített), sőt a Palermo csatára a szünet előtt még egyszer betalált.

A fordulás után sem kellet sokat várni a gólra: Luca Waldschmidt értékesített egy megítélt büntetőt az 51. percben, és egészen a 90. percig úgy tűnt, hosszabbításba torkollik az elődöntő, ám ekkor ismét jött Waldschmidt, aki szabadrúgás után is bevette a román kaput. A 4–2-es végeredményt Amiri állította be a 94. percben.

Matei Mirel Rădoi szövetségo kapitány együttese: Ionuţ Andrei Radu – Cristian Manea, Ionuţ Nedelcearu, Alexandru Paşcanu, Florin-Bogdan Ştefan – Tudor Băluţă, Alexandru Cicâldău (69. perc Andrei Ciobanu) – Dennis Man, Ianis Hagi, Andrei Ivan (55. perc Florinel Coman) – George Puşcaş (87. perc Adrian Petre).

A németek ellenfele Spanyolország lesz, amely hátrányból fordítva 4–1-re legyőzte Franciaországot.

Eredmények, U21-es Európa-bajnokság, elődöntő: • Németország–Románia 4–2 (Nadiem Amiri 2 – 21. és 94. perc, valamint Luca Waldschmidt 2 – 51. és 90. perc, az első 11 m, illetve George Puşcaş 2 – 26. és 44. perc, az első 11 m) • Spanyolország–Franciaország 4–1 (Marc Roca – 28., Mikel Oyarzabal – 45. + 5., 11 m, Daniel Olmo – 47. és Borja Mayoral – 66. perc, illetve Jean-Philippe Mateta – 16. perc, 11 m).

Borítókép: George Puşcaş (9-es) két gólja sem volt elég a boldogsághoz – FOTÓ: MEDIAFAX