U-s rajt négygólos vereséggel

Kezdetét vette a női kézilabda Nemzeti Liga küzdelemsorozata, a legutóbb 21 ponttal a 10. helyen végzett Kolozsvári U Alexandrion a Nagydisznódi Magura otthonában vendégszerepelt, és négygólos vereséget szenvedett.

A mérkőzés végeredménye 28–24 (14–14) volt. A csapat új edzője, a nyáron érkezett Adi Popovici szerint az eredmény szorosabb kellett volna, hogy legyen (tavaly még Carmen Amariei és Luminiţa Huţupan vezérelte a gárdát, őket Florentin Pera váltotta). Az élvonalbeli csapatok közül a kolozsváriaknak a legkisebb költségvetésből (650 ezer lej) kell gazdálkodniuk a bajnokságban, ezért is a célkitűzésük ezúttal a Nemzeti Ligában való maradás (a címvédő Bukaresti MSC büdzséje 10 millió euró körüli). A csapatnál a sportigazgatói szerepkörnél is váltás történt: a Brassóba távozott Cosmin Sălăjant Mircea Cucuian váltotta.

A kolozsváriak adott pillanatban már négy góllal is vezettek (11–7), s szünetre is előnnyel mehettek volna, ha a házigazdák nem érik őket utol 14-nél az utolsó pillanatban. Még további negyedórát bírták az iramot a lányok, a hajrában azonban a felülkerekedtek a nagydisznódiak.

Az U Alexandrion legtöbb találatát két új szerzemény, a három év után Râmnicu Vâlceáról visszatért 35 esztendős Mihaela Ani-Senocico (8) és Brassói Coronától leigazolt 19 éves Ana-Maria Berbece (6) dobta.

Következik az első hazai mérkőzés szombaton 12 órai kezdettel a Horia Demian Sportcsarnokban, a kolozsváriak a Bukaresti Rapid USL Metrout fogadják.

További eredmények: • Románvásári/Roman-i MSC–Zilahi KK 26–23 • Bukaresti Rapid USL Metrou–Szlatinai MSC 28–25 • Brassói Corona ASC–Râmnicu Vâlcea-i MKK 23–22 • Galaci Danubius ESK–Brăilai Dunărea 15–14 • Krajovai MSC–Besztercei MSC 25–19 • Szloboziai Unirea–Bukaresti MSC 29–37.