U FC: újabb sikertelen kiszállás

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata második vendégeskedése is sikertelennek bizonyult, ezúttal a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban szenvedett egygólos vereséget.

Cristian Dulca csapata támadásban nem sokat mutatott, s elég volt egy megingás a védekezésben az 1–0-s vereséghez. A házigazda Campionii Argeş FC csapatkapitánya, Ionuţ Năstăsie jól eltalált 20 m-es lövéssel az 58. percben vette be Cosmin Dur-Bozoancă kapuját (hat perccel korábban ugyancsak ő próbálkozott távoli lövéssel, az csak súrolta a felsőlécet).

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Daniel Takacs, Inácio Miguel Ferreira Santos, Artur Crăciun, Dan Mihai Berci – Victor Robert Dican, André Filipe Ceitil Castanheira, George Mihai Florescu (65. perc Cristian Gavra) – Alexandru Pop (88. perc Florin Burghele), Dorin Ioan Goga, Ricardo Rafael Costa Miranda (71. perc Daniel Nicolae Pârvulescu).

Végeredmény: • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Kolozsvári U FC 1–0 (gól: Ionuţ Năstăsie – 58. perc).

További eredmények: • Resicabányai MSC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–1 (gól: Daniel Ene – 12., Dragoş Săulescu – 40. és Daniel Ene – 76. perc, illetve Ovidiu Raşoveanu – 4. perc) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Mioveni-i SK 0–1 (Valentin Balint – 49. perc) • Buzăui Glória MSC–Sznagovi Sportul Snagov 7–0 (Marius Ioniţă – 35., Valentin Alexandru 2 – 39. és 44., Valentin Munteanu 2 – 42. és 59. perc, Dragoş Huiban – 51., valamint Matei Constantinescu – 91. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Temesvári Ripensia 3–0 (Claudiu Herea – 18., továbbá Ovidiu Herea 2 – 56. és 71. perc) • Aradi UTA–FK Csíkszereda 3–0 (Ciprian Rus 2 – 54. és 87., valamint Octavian Ursu – 93. perc, 11 m) • Temesvári ASU Politechnica–Bukaresti Daco-Getica 0–1 (Răzvan Prodan – 61. perc). Vasárnap játsszák a Chiajnai Concordia–Konstancai Farul és a Călăraşi-i Dunărea–Ploieşti-i Petrolul meccset, kedden 19 órakor pedig a Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Bukaresti Rapid mérkőzést. A sorrend:

1.      Buzău         3       3       0       0       10–1 9

2.      UTA 3       3       0       0       9–0   9

3.      Reşica         3       2       1       0       6–2   7

4.      Mioveni      3       2       1       0       3–1   7

5.      Turris O.    2       2       0       0       5–0   6

6.      Argeş          3       2       0       1       5–2   6

7.      Rapid         2       1       1       0       3–1   4

8.      Farul 2       1       1       0       1–0   4