U FC: súlyos vereség Debrecenben

A labdarúgó II. ligában szereplő Kolozsvári U FC kiegyensúlyozott első félidő után 5–1 (1–1) arányú vereséget szenvedett a Nagyerdei Stadionban a magyar NB I. jelenlegi 8. helyezettje, a Debreceni VSC otthonában.

A frissen igazolt Sebastian Árpád Mailat 11-est harcolt ki a 33. percben, de a Loki kapusa, Nagy Sándor bravúrral védett. Két percre rá azonban góllal debütált Bogdan Barbu középpályás, és távoli lövésével az U FC megszerezte a vezetést (0–1). Az öröm csak három percet tartott, mivel Szécsi Márk 25 méterről bombázott a jobb alsó sarokba (39. perc: 1–1). A második játékrészben Marius Coman lesből talált be, utána viszont beindult a magyar henger: Bódi Ádám kezdte a sort büntetőből (60. perc), majd Ferenczi János szintén 11-esből (78. perc), ezt Haris Attila követte a 85. percben – ő a saját térfeléről ívelt a hálóba Andrei Gorcea kapus rossz helyezkedését kihasználva. Egy perccel a lefújás előtt a végeredményt Coman állította be, aki a saját kapujába talált.

Adrian Falub csapata, 1. félidő: Dur-Bozoancă – Inácio, Andrei Mureşan, Telcean, Neciu – Dican, Barbu – Ştefănescu, Goga, Mailat – Gavra. 2. félidő: Gorcea – Takacs, Telcean (60. perc Paşcalău), Mureşan (60. perc Vomir), Taub – Penescu, Văsălie – Pop, Mihalcea, Pârvulescu – Coman.

Az U FC következő előkészületi mérkőzése szerdán 12 órakor lesz, a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark szintetikus pályáján a III. ligás Tordai Üveg Aranyos lesz az ellenfél.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.