U FC: sorozatban harmadik vereség

Amint korábban röviden jeleztük, a Kolozsvári U FC újabb vereséget szenvedett, ezúttal az FK Csíkszereda otthonában kapott ki 2–1 (1–0) arányban a labdarúgó II. liga 14. fordulójában. A székely csapat hatodik mérkőzése veretlen (3–3 győzelem és döntetlen). A gólokon az argentin Juan Francisco Bauza (19. perc) és Mészáros András (47. perc), illetve az izraeli Idan Golan (79. perc).

A két együttes összeállítása:

CSÍKSZEREDA: Ribánszki László – Rareş Takacs, Apró Claudiu, Kelemen Dávid, Salvatore Marrone – Csürös Attila, Eder González (92. perc Bara Levente), Botorok János (84. perc Szondi), Szufián Dzsebari (60. perc Savin), Juan Francisco Bauza (92. perc Raul Palmeş), Mészáros András (84. perc Bor Dávid Ferenc); edző: Valentin Suciu.

U FC: Cosmin Andrei Vâtcă – Laurenţiu Rus, Srdjan Luchin, Tudor Marius Telcean (79. perc Alexandru Augustin Negrean), Carol Taub – Ioan Constantin Filip, Bogdan Florian Barbu (70. perc Sérgio Miguel Hora Ribeiro), Daniel Ionuţ Novac (69. perc Andrei Iosif Mureşan) – Denis Mâneran, Dorin Ioan Goga (52. perc Cristian Gavra), Daniel Nicolae Pârvulescu (52. perc Idan Golan); edző: Costel Enache.

A ködben lejátszott mérkőzésen az első lehetőségek a vendégek előtt adódtak, Goga távoli veszélytelen próbálkozását, majd két percre rá Pârvulescu rövidsarokra tartó lövését védte a szlovákiai magyar Ribánszki László kapus. A vezetést a 19. percben mégis az FK szerezte meg, szöglet után a spanyol Eder González lövését blokkolták a védők, az argentin Juan Francisco Bauza újabb lövése megpattant Luchinon, és a kapuban kötött ki (1–0).

A második félidő gyakorlatilag 2–0-lal folytatódott, két perccel fordulás után a marokkói Szufián Dzsebari kiugratása után a német–olasz Salvatore Marrone pontosan passzolt Mészáros András elé, aki könnyű gólt szerzett. Costel Enache az izraeli Idan Golannal és Cristian Gavrával frissített, előbbi góllal hálálta meg a lehetőséget: a portugál Sérgio Miguel Hora Ribeiro lövésébe jó ütemben érkezve belefejelt, s ezzel az U FC szépített (2–1). Két perccel a gól után viszont megfogyatkozott az egyetemista gárda: Ioan Constantin Filip begyűjtötte második sárga lapját a ştefăneşti-i (Argeş megye) Iulian Călin játékvezetőtől, és a 81. percben már mehetett zuhanyozni.

Az U FC és az FK Csíkszereda számára is Román Kupa-meccs következik, előbb vasárnap 13.30-kor a III. ligás Huszvásári/Huşi-i otthonában szerepel, a székelyföldiek hétfőn 18 órakor az Aradi UTA-t fogadják. Bajnoki találkozót december 2-án 16.45 órakor játszanak a fekete-fehérek, akik a Kolozsvár Arénában pótolják a Konstancai Farul ellen elmaradt találkozót a 11. fordulóból.

Csütörtöki eredmények, labdarúgó II. liga, alapszakasz, 14. forduló: • FK Csíkszereda–Kolozsvári U FC 2–1 (gól: Juan Francisco Bauza – 19. és Mészáros András – 47. perc, illetve Idan Golan – 79. perc; kiállítva: Ioan Constantin Filip – 81. perc) • Bukaresti Rapid–Resicabányai CSM 0–0. Az állás:

1.      U  1948 13     7       6       0       24–10         27

2.      ASU Poli    13     6       6       1       14–9 24

3.      Călăraşi      12     7       2       3       17–12         23

4.      Jövő P.       13     7       2       4       24–20         23

5.      Rapid         13     7       2       4       20–20         23

6.      Metalogl.    14     6       4       4       16–10         22

7.      Gloria         14     5       6       3       16–11         21

8.      Farul 12     6       2       4       15–13         20