U FC: pontmentés az éllovas ellen

Az eredmények alakulása folytán (mivel a Turnu Măgurele-i Turris Oltul vereséget szenvedett) a Kolozsvár Arénában vasárnap délben, gyér érdeklődés, mintegy 1000 néző jelenlétében a Mioveni-i SK éllovasként léphetett pályára a kullogó U FC ellen a labdarúgó másodosztály 13. fordulójában.

Az Argeş megyei gárda ehhez méltóan is kezdett: az 5. percben Andrei Herghelegiu ellentámadás során kiadta a labdát Valentin Coşereanunak, aki betört a büntetőterületre, és 8 m-ről a kapuba lőtt (0–1). Az első félidőben ezenkívül nem sok érdemleges történt.

Fordulás után némileg váratlanul egyenlített az U FC, Rareş Daniel Takacs lövésénél Dean Beţa estében kézzel ért a labdához, a szatmárnémeti Florin Ovidiu Mazilu némi tétovázás és partjelzője tanácsa után 11-est ítélt, amelyet Dorin Goga csapatkapitány értékesített – jobb alsó sarokba tartó labdáján rajta volt Florin Croitoru kapus, de hárítani nem tudta (1–1).

Adrian Falub gárdája ettől némi vérszemet kapott, de gólt mégis a vendégek szereztek: Marin Anghelina remekül elvégzett 22 méteres szabadrúgása kapott utat Tordai Árpád Örs György kapujába (1–2). Az utolsó U FC rohamok elhozták az egyenlítést: Alex Pop ívelt be jobbról szögletet, a magas labdára Victor Robert Dican emelkedett ki a figyelmetlen védők közül, és az 5-ös vonaláról a kapuba fejelt (2–2).

Az U FC összeállítása: Tordai Árpád Örs György – Dan Mihai Berci, Artur Crăciun, Tudor Marius Telcean (46. perc Victor Robert Dican) – Rareş Daniel Takacs (82. perc Inácio Miguel Ferreira Santos), George Florescu, Arnaud Guedj (46. perc Ricardo Rafael Costa Miranda), Tiago Henrique Damil Gomes – Daniel Nicolae Pârvulescu, Dorin Ioan Goga, Alexandru Pop.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Mioveni-i SK 2–2 (Dorin Goga – 52. perc, 11 m és Victor Robert Dican – 85. perc, illetve Valentin Coşereanu – 5. és Marin Anghelina – 78. perc).

További eredmények: • Buzăui Gloria MSC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 0–0 • Bukaresti Metaloglobus–Resicabányai MSC 1–0 (gól: Claudiu Herea – 91. perc, 11 m) • Călăraşi-i Dunărea–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 3–2 (Bogdan Şandru – 3., 11 m, továbbá Bogdan Rusu – 8. és 32. perc, illetve Silviu Pană – 50., 11 m és Florian Haită – 70. perc; kiállítva: Ariel Lopez, Călăraşi) • Sznagovi Sportul–Zsilvásárhelyi Pandúrok 3–2 (Adrian Stoica – 29., Cosmin Novac – 34. és Cristian Poştoarcă – 68. perc, illetve Ovidiu Rasoveanu – 21. és Jue-feng Lu – 47. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Chiajnai Concordia 3–0 (Sergiu Arnăutu 2 – 60. és 90., valamint Bogdan Gavrilă – 66. perc) • FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid 1–0 (Majzik Adrián – 81. perc, 11 m) • Aradi UTA–Temesvári ASU Politechnika 1–0 (Ciprian Rus – 49. perc; kiállítva: Marius Tomozei – 67. perc, UTA) • Temesvári Ripensia–Bukaresti Daco-Getica 7–2 (Albert Voinea 3 – 27., 78. és 80., Vlad Chera 2 – 29. és 75., valamint Claudiu Apro 2 – 58. és 69. perc, illetve Gabriel Răducan – 12. és Gabriel Socaci – 91. perc). Hétfőn játsszák a Piteşti-i Campionii Argeş FC–Konstancai Farul találkozót (18 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.      Mioveni      13     7       6       0       23–8 27

2.      Turris O.    13     8       2       3       25–11         26

3.      UTA 10     7       2       1       28–6 23

4.      Metalogl.    13     6       4       3       18–12         22

5.      Jövő P.       13     6       3       4       18–15         21

6.      Petrolul      12     6       3       3       14–11         21

7.      Buzău         12     6       2       4       20–11         20

8.      Rapid         11     6       2       3       14–10         20