U FC: Megverték az éllovast

A Kolozsvár Arénában rendezett idei utolsó mérkőzésen a Kolozsvári U FC a Târgoviştei Chindiát fogadta, és 3–1 (1–1) arányban megverte az éllovast a labdarúgó másodosztály, a II. liga 21. játéknapján.

A vendégek szereztek vezetést Andreas Mihaiu révén a 13. percben (0–1), Andrei Iuliu Haţiegan azonban 25 perc múlva egyenlített (1–1). A második félidőban Cristian Gavra góljánál már az egyetemistáké volt az előny (50. perc: 2–1), a végén pedig a hosszabbítás ötödik percében Haţiegan duplázott.

A találkozó érdekessége, hogy bár csak jövőre ütemezték be, de már most edzői feladatokat látott el a válogatott egykori játékosa, az aktív futballtól visszavonult Bogdan Lobonţ.

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş, Dan Berci (65. perc Tiberiu Căpuşă) – Carol Taub, Gabriel Giurgiu, Sepsi László – Andrei Iuliu Haţiegan, Cristian Gavra (85. perc Cristian Ene), Octavian Ursu (75. perc Marius Coman).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Târgoviştei Chindia 3–1 (gól: Andrei Iuliu Haţiegan 2 – 36. és 95., valamint Cristian Gavra – 50. perc, illetve Andreas Mihaiu – 13. perc).

A többi eredmény: • Piteşti-i Argeş FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–1 (Vasile Buhăescu 2 – 11. és 66., az első 11 m, továbbá Andrei Nilă – 74. perc, illetve George Tudoran – 18. perc) • Temesvári Ripensia–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–0 (Cătălin Bădăuţă – 26. és Hecskó Mihály – 78. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Temesvári ACS Poli 2–0 (Ben Abda Hamza – 8. és Andrei Pleşa – 73. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Clinceni-i Academica 0–2 (Mihai Dobrescu – 4. és Andrei Răuţă – 16. perc) • Mioveni-i SK–Sznagovi Sportul 0–4 (Claudiu Borţoneanu – 31., Cătălin Hlistei – 53., Darius Buia – 65. és Dragoş Huiban – 89. perc) • Bákói Aerostar–Bukaresti Metaloglobus 9–1 (Cătălin Vraciu 2 – 8. és 35., Valentin Buhăcianu 3 – 29., 31. és 64., Horia Ilie – 37., Alin Mutu 2 – 60. és 63., továbbá Andrei Pavel – 88. perc, 11 m, illetve Ovidiu Herea 70. perc) • Konstancai Farul–Aradi UTA 1–1 (Marius Dumitraşcu – 81. perc, illetve Ciprian Rus – 67. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Petrozsényi Energeticianul 0–0 • Ploieşti-i Petrolul–Baloteşti-i SK 5–1 (Laurenţiu Marinescu 2 – 33., 11 m és 84., Lucian Cazan – 53., Sebastian Ghinga – 62., valamint Sergiu Arnăutu – 78. perc, illetve George Marian Ghiţă – 89. perc). A sorrend:

1.      Sznagov     21     14     4       3       35–14         46

2.      Clinceni      21     15     0       6       41–15         45

3.      Petrolul      21     14     3       4       43–19         45

4.      Kv. U FC   21     13     5       3       47–15         44

5.      Chindia      21     13     5       3       41–23         44

6.      Argeş                   21     12     5       4       36–19         41

7.      Mioveni      21     10     4       7       33–21         34

8.      Energet.      21     8       5       8       30–26         29