U FC: „hazai” vereség a Petrolultól

Az előző idényben a másodosztály rangadója volt, most a román labdarúgó élvonal alapszakasza negyedik fordulójának nyitányán játszották a Kolozsvári U FC–Ploieşti-i Petrolul találkozót. A pénteki összecsapáson az Untold Fesztivál miatt Medgyesre „száműzött” fekete-fehérek 1–0 (1–0) arányban vesztettek.

A Petrolul a 23. percben szerezte a döntő találatot: Marian Huja beadását az egykori U FC-játékos Gheorghe Grozav ívesen fejelte a hosszúsarokba Laurențiu Constantin Brănescu hálójába (0–1).

Erik Lincar együttesének többször is lehetősége volt gólt szerezni, a legjobb alkalom az első félidő negyedik hosszabbításpercében maradt ki: a Denis Florentin Ispas elleni szabálytalanság után a bukaresti Andrei Florin Chivulete játékvezető 11-est ítélt, Adrian Ionuţ Bălan viszont mellé lőtte a büntetőt. Sorozatban második mérkőzésen marad ki 11-es, a Piteşti-i Argeş FC ellen Florin Flavius Purece hagyott ki büntetőt (a kolozsváriak mestere utólag viccesen megjegyezte, hogy az edzéseken 11-es rúgó versenyt fog szervezni a jövőben). Az első játékrész végén a Petrolul edzője, Nicolae Constantin piros lapot kapott.

Az U FC összeállítása: Laurenţiu Constantin Brănescu – Rolandas Baravykas (67. perc Roberto Romeo), Andrei Ovidiu Piţian, Denis Florentin Ispas, Paul Ovidiu Pîrvulescu (76. perc Marius Ionuţ Briceag) – Florin Flavius Purece (67. perc Ely Ernesto Lopes Fernandes), Romário Santos Pires (csapatkapitány), Ioan Constantin Filip (76. perc Alexandru Boiciuc) – Alexandru Mihăţă Chipciu, Adrian Ionuţ Bălan, Albert Hofman (46. perc Florian Nichita Haită); fel nem használt cserék: Andrei Gorcea – Ovidiu Alexandru Bic, Matei Moraru, Cătălin Florin Hlistei.

Lincar együttese az első két fordulóban gyűjtött két ponttal maradt, az 5. fordulóban szombaton, augusztus 13-án 19 órakor Aradon a Neuman Ferenc Arénában játszik az UTA-val.

Eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló: • Kolozsvári U FC–Ploieşti-i Petrolul 0–1 (gól: Gheorghe Grozav – 23. perc; az U FC játékosa, Adrian Ionuţ Bălan a 45. + 4. percben kihagyott egy 11-est; Medgyesen játszották) • Mioveni-i SK–FCSB 1–1 (Ionuţ Balaur – 26. perc, illetve Valentin Miculescu – 79. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette) • Bukaresti Rapid–Piteşti-i Argeş FC 2–1 (Antonio Sefer 2 – 45. és 64. perc, illetve Mattias Käit – 92. perc, öngól; kiállítva: Dragoş Grigore – 79. perc, Rapid; az 56. percben a rapidos Marko Dzugandzics gólját a videóbíró – nem teljesen szabályosan – érvénytelenítette; a meccs egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt). Vasárnapra maradt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Aradi UTA (16 órakor), a Târgoviştei Chindia–Kolozsvári CFR 1907 (18.30-kor), a Krajovai  U 1948–Krajovai Universitatea (21.30-kor) mérkőzés, hétfőn 18 órakor játsszák a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Voluntari-i FC, 21 órakor pedig a Botoşani-i FC–Konstancai Farul összecsapást (élőben közvetíti a DigiSport, a Prima Sport és az Orange Sport tévéadó). A táblázaton:

1.       Rapid          4        3        0        1        5–2    9

2.       Farul 3        2        1        0        4–1    7

3.       Botoşani     3        2        1        0        5–3    7

4.       Voluntari    3        2        0        1        4–1    6

5.       CFR 1907   3        2        0        1        6–5    6

6.       Argeş 4        2        0        2        6–7    6

7.       Sepsi 3        1        2        0        7–3    5

8.       Hermanns.  3        1        2        0        5–2    5