U FC: a remibajnok

A román labdarúgó másodosztály 21., idei utolsó fordulójában a Kolozsvári U FC a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok otthonába látogatott, s menetrendszerű döntetlent ért el.

Adrian Falub legénysége hiába szerzett vezetést az első félidőben Cristian Gavra révén, a második felvonásban Darius Buia egyenlített.

Eredmény: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Kolozsvári U FC 1–1 (gól: Darius Buia – 52. perc, illetve Cristian Gavra – 35. perc).

Folytatás a tervek szerint 2020. február 22-én, az U FC ellenfele a Piteşti-i Campionii Argeş FC lesz az ellenfele a Kolozsvár Arénában.

Eredmények: • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Sznagovi Sportul 3–0 (gól: Vasile Buhăescu 2 – 21. és 63., továbbá Ionuţ Şerban – 89. perc) • Bukaresti Metaloglobus–FK Csíkszereda 3–0 (Claudiu Herea – 60., Radu Chiriac – 66. és Daniel Lung – 68. perc) • Buzăui Gloria MSC–Temesvári Ripensia 3–3 (Valentin Munteanu 3 – 33., 36. és 93. perc, illetve Albert Voinea 2 – 19. és 86., valamint Mihai Hecsko – 55. perc) • Resicabányai MSC–Mioveni-i SK 0–1 (Raul Costin – 43. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Konstancai Farul 1–1 (Salvatore Marrone – 82. perc, illetve Ionuţ Stoica – 22. perc; kiállítva: Dan Panait – 75. perc, Farul) • Temesvári ASU Politechnika–Zsilvásárhelyi Pandúrok 1–0 (Mircea Axente – 97. perc) • Chiajnai Concordia–Bukaresti Rapid 1–3 (Alexandru Albu – 72. perc, illetve Brighton Labeau – 5., Saifeddine Alami – 65. és Amir Jorza – 91. perc) • Aradi UTA–Ploieşti-i Petrolul 3–0 (Valentin Buhăcianu – 69., Ciprian Rus – 82. és Alexandru Ioniţă – 91. perc; kiállítva: Sergiu Arnăutu – 45. + 1. perc, Petrolul). A Turnu Măgurele-i Turris Oltul szabadnapos volt. A táblázaton:

1.       UTA  20      12      5        3        37–13         41

2.       Mioveni      20      10      7        3        35–19         37

3.       Rapid          20      10      5        5        32–19         35

4.       Argeş 20      9        6        5        28–23         33

5.       Turris O.     19      9        5        5        33–24         32

6.       ASU Poli    20      8        7        5        19–10         31

7.       Metalogl.    20      8        7        5        23–16         31

8.       Petrolul       20      8        7        5        19–19         31