U-BT: vereség Szebentől

Tetemes hátrányából nem tudott felállni, és végül hazai pályán (ezúttal a Horia Demian Sportcsarnokban) nyolcpontos vereséget szenvedett a Kolozsvári U-BT a Nagyszebeni ESK-től az erdélyi rangadó újabb felvonásán.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Nagyszebeni ESK 90:98 (19:18, 14:26, 26:29, 31:25) – pontszerzők: Donatas Tarolis és Patrick Neal Richard II. 17–17, Kerron Tyre Johnson 14, Andrei Calnicenco  12, Karlo Zganec és Darko Planinics 9–9, Ştefan Grasu 8, Artis Ate és Kuti Nándor-Levente 2–2; játszott még: Anton Rotaru, Vida Dávid és Rareş Uţa; edző: Mihai Silvăşan, illetve Jordan Reid Chatman 31, Isaiah Lemart Philmore 17, Török Roland 14, Jared Ahern Jordan 12, Christopher Cooper Williams 11, David Engi Rosenfeld  8, Dan Lucas Tohăţan 3, Randal Alan Falker 2; a keret tagja még: Radu Paliciuc, Aurelian Gavriloaia és Robert David Stan; edző: Dan Fleşeriu.

Az első negyedben még tartotta magát a kolozsvári gárda, egypontos előnnyel zárta a menetet, ám ekkor beindultak a nagyszebeniek, s pontos távoli kosaraikkal nagyszünetig 11 pontra elléptek, majd ezt még a harmadik negyedre 20 pontra is növelték. Ebből hatot tudtak csak ledolgozni a házigazdák a harmadik negyed végére, de nagy hajrába kezdtek a mintegy 3000 néző fergeteges szurkolása közepette. A jó formában levő 16 éves Ştefan Grasu teljesítményének is köszönhetően az utolsó két percre már két pontra olvadt a szebeniek előnye, de többre már nem tellett a kolozsváriaktól: a vendégek okosan gazdálkodtak előnyükkel a hajrában, s végül nyolc pont különbséggel tudtak nyerni.

Az U-BT-re szerdán 18.30-kor sorsdöntő mérkőzés vár a FIBA Európa Kupa 6., utolsó fordulójában a J-csoportban: a BT Arénában az izraeli Ironi Ness Zionát fogadja,

A második szakaszban a Vörös-csoport másik mérkőzésén: • Nagyváradi MSC ESK–Bukaresti Dinamó Ştiinţa 73:69. Vasárnap játsszák a Bukaresti Steaua–Temesvári MSC találkozót. Az állás: 1. Nagyvárad 30 pont/2 mérkőzés, 2. U-BT 29/2, 3. Nagyszeben 27/2, 4. Dinamó 21/2, 5. Steaua 21/1, 6. Temesvár 20/1.

A hölgyeknél a második szakasz negyedik fordulójának találkozóit bonyolították le az A-csoportban, a top 6-ban a Kolozsvári Universitatea Sportklub magabiztos, 11 pont különbségű győzelmet aratott a Brassói CSTBv Olimpia ESK felett a Horia Demian Sportcsarnokban.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Brassói CSTBv Olimpia ESK 91:80 (23:22, 24:11, 22:20, 22:27) – a kolozsvári pontszerzők: Kilin Tünde, 24, Korine Lovell Campbell 18, Bianca Fota 14, Alexandra Uiuiu 13, Mariah Iesha King 12, Andreea Maria Fleşer 8, Denisa Fota 2; játszott még: Bianca Stoica és Bölöni Noémi Mercédesz; a keret tagja még: Teodora Neagu és Florina Alexandra Apostol; vezetőedző: Jannisz Kukosz (Görögország). A vendégektől Biljana Peszovics volt a legeredményesebb, 19 pontig jutott.

További eredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Aradi BC 61:50. A Nagyszebeni MSC–Târgoviştei MSC találkozót február 14-én játsszák. Az állás: 1. Sepsi 16 pont/8 mérkőzés, 2. Szatmárnémeti 12/7, 3. Arad 12//8, 4. KOLOZSVÁR 10/8, 5. Brassó 10/8, 6. Târgovişte 9/7.

A kolozsvári lányok legközelebb február 5-én, szerdán Târgoviştére látogatnak.