U-BT: elődöntő küszöbén

Újabb kiütéses győzelmet ért el a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga rájátszásában, a Krajovai MSC-t ismét 26 pontos különbséggel verte a Mihai Silvăşan edzette együttes (két nappal korábban 100:74-re nyertek). Ezzel már 2–0-ra vezet a kolozsvári gárda a negyeddöntős párharcban, már csak egy siker kell a legjobb négy közé jutáshoz.

A Horia Demian Sportcsarnokban végig uralta a meccset az U-BT, mindegyik negyedet megnyerte. A hárompontos kísérletekben is jeleskedtek a házigazdák, összesen 22-szer volt eredményesek távolról.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Krajovai MSC 104:78 (26:22, 29:20, 27:17, 22–19) – a három győzelemig tartó párharc állása: 2–0 az U-BT javára.

A kolozsvári keret mindegyik tagka pályára lépett. és be is talált a kosárgyűrűbe.

Az U-BT pontszerzői: Alekszandar Raszics 25, Kyndall Dykes 19, Filip Adamovics 17, Vlad Moldoveanu 16, Török Roland 9, Ousmane Barro 4, Andrei Sergiu Mureşan, Tudor Gheorghe és Tudor Jucan 3–3, Makszim Pusztozvonov és George Toth 2–2, valamint Kuti Nándor 1. A krajovaiktól ezúttal Cătălin Burlacu volt a legjobb, ő 18 pontot szerzett.

Következik a harmadik találkozó Krajován április 18-án kedden 17.30 órakor (élőben követhető a DigiSport4 tévéadón). Oltyán siker esetén a negyedik meccset is ott rendezik 20-án 19.15 órai kezdettel, s ha netán ötödik mérkőzés is szükséges, annak ismét a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnok ad otthont.

„Ismét tettük a dolgunkat, és 2–0-ra vezetünk a sorozatban” – nyilatkozta Silvăşan az egyesület honlapjának (www.u-bt.ro). „A krajovaiak ezúttal erősebben kezdtek, de jól összpontosítottunk, sokszor dobtunk kosárra, hárompontosokban pedig lehet, hogy rekordot is döntöttünk. Tudtuk, hogy a vendégcsapat inkább a palánk alatti területet őrzi, ezért is választottam Pusztozvonovot és nem Kariniauskast. Az eredmény jó, de Krajovába is győzni kell hogy menjünk, másképpen nem ér semmit. Célunk sorozatban minden meccset megnyerni, de a folytatáson még nem gondolkozunk, mindig a következő meccsre koncentrálunk” – tette hozzá a mester.

A másik három párharcban még csak 1–0-ra vezettek a pályaválasztók.

Az első meccseken: • Bukaresti Steaua Eximbank MSC–Piteşti-i BCMU 84:61 • Nagyváradi MSC–Temesvári KK 74:66 • Nagyszebeni ESK–Marosvásárhelyi Maros KK 76:66.