U-BT: bajnokverés Váradon

A férfi kosárlabda Nemzeti Ligában szoros csatában, három ponttal nyert idegenben a Kolozsvári U-BT a címvédő Nagyváradi MSC ESK ellen az Antonio Alexe Sportcsarnokban. Ez volt a kolozsvári együttes sorozatban elért harmadik sikere.

Végeredmény: • Nagyváradi MSC ESK–Kolozsvári U-BT 69:72 (14:16, 17:22, 18:13, 20:21).

A kiegyensúlyozott első negyedben 11:7-re vezettek a kolozsváriak, kihasználva azt is, hogy a nagyváradiak két percen át nem találtak a gyűrűbe. A játékrész végére az U-BT előnye megfeleződött. A vendégek a második negyedben 12 pontra megléptek (19:31 a 16. percben), de a váradiak ismét négy pontra dolgozták le a hátrányt (27:31). Szünetben Mihai Silvăşan együttese 38:31-re vezetett.

A harmadik negyedben a kolozsváriak végig vezettek, de soha nem sikerült hatpontosnál nagyobbra növelni az előnyt, sőt, a végén már csak 49:51-et mutatott az eredményjelző tábla. A hajrában a nagyváradiak egy pillanatra még a vezetést is átvették (62:60), a végső dudaszó előtt pedig az U-BT legjobbja, Kyndall Dykes értékesítette a szabaddobásait, Kristopher Jamell Richardnak pedig kimaradt a hárompontos dobása, így végül a vendégek örülhettek (69:72).

Az U-BT számára következik egy újabb erdélyi rangadó, pénteken 18 órakor a Nagyszebeni ESK vendégei lesznek a Transilvani Sportcsarnokban (élőben közvetíti a DigiSport4 tévéadó).

A kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 19, Jason Washburn 16, Kuti Nándor-Levente 12, Alekszandar Raszics 9, Tony Bernard Easley Jr. 7, Sztanimir Marinov 6, Török Roland 3, játszott még: Peda Sztamenkovics és Vida Dávid; a keret tagja még: Andrei Sergiu Mureşan, Andrei Calnicenco és Anders Abu Teir. A vendégektől Giordan Lee Watson volt a legeredményesebb 17 ponttal.

Az A-csoport többi eredménye: • Nagyszebeni ESK–Bukaresti Steaua 81:66 • Temesvári MSC–Bukaresti Dinamó 83:70 • Krajovai U MSC–Piteşti-i Argeş BCMU 99:89. A csoport állása: 1. U-BT 11 pont/6 mérkőzés, 2. Nagyszeben 10/6, 3. Krajova 9/5, 4. Nagyvárad 9/6, 5. Piteşti 9/6, 6. Temesvár 8/6, 7. Steaua 7/5, 8. Dinamó 6/6.

A C-csoportban a 7. játéknapon is vereséget szenvedett a sereghajtó Kolozsvári Universitatea Sportklub 71:60 (21:6, 19:19, 12:25, 19:10) arányban kapott ki a Bukaresti Aurel Vlaicu Nemzeti Központtól, s így továbbra is a 10., utolsó helyen áll. Hasonlóképpen a női csapat a Nemzeti Liga A-csoportjában még nem tudott eddig győzni, és listazáró, ezúttal a Brassói Olimpia vendégeként szenvedett 84:70 (31:14, 20:22, 21:17, 12:17) arányú vereséget.

Borítókép: Kuti lendületben – FOTÓ: WWW.U-BT.RO