Tizenhatra növelték a fociélvonal létszámát

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) sürgősségi bizottsága, konzultálva a végrehajtó bizottság tagjaival csütörtökön eldöntötte, hogy mondhatni közkívánatra 14-ről 16-ra növeli az I. liga csapatainak létszámát a következő idénytől. A salamoni ítéletnek köszönhetően a Bukaresti Dinamó elkerülte a kiesést az élvonalból, a fővárosiak az előző döntéseknek köszönhetően nem tudták volna bepótolni a koronavírusos esetek miatt elmaradt öt mérkőzésüket (2–2-öt a Târgoviştei Chindia és a Nagyszebeni AFC Hermannstadt, egyet pedig a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ellen).

Így a 2020–2021-es szezonban az előző idényben is szereplő 14 csapat közül csak a Chindia részvétele kétséges, az utolsó helyezett Dâmboviţa megyei együttes osztályozót kell vívnia augusztus 9-én és 12-én a II. liga rájátszásában harmadiknak végzett Mioveni-i SK-val.

Az élvonal a másodosztály első két helyezettjével, az Aradi UTA-val és a Piteşti-i Campionii Argeş FC-vel egészül ki.

Szerdán az ütemterv szerint – de a csütörtöki döntés után gyakorlatilag fölöslegesen – lejátszották az alsóliga rájátszásának 14., utolsó fordulóját.

Eredmények, I. liga, alsóház (7–14. hely), rájátszás, 14., utolsó forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Clinceni-i Academica 1–0 (gól: Ronaldo Octavian Andrei Deaconu – 27. perc) • Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul 1–1 (Deian Cristian Sorescu – 37. perc, illetve Vlad Alexandru Achim – 35. perc, 11 m) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–2 (Ionuţ Stoica 7. és Răzvan Adrian Dâlbea – 79. perc, illetve Kevin  Luckassen – 18. és Andrei Cristea – 93. perc, 11 m) • Târgoviştei Chindia–Voluntari-i FC 2–0 (Valmir Berisha – 33. és Blaise Yameogo – 39. perc)

A „befagyasztott” sorrend a megszerzett pontok alapján: 1. Viitorul 43 pont/14 mérkőzés, 2. Hermannstadt 35/12, 3. Sepsi 34/13, 4. Clinceni 32/14, 5. Voluntari 31/14, 6. Jászvásár 30/14, 7. Dinamó 25/9, 8. Chindia 23/12.

A hét folyamán az is kiderült, hogy a felsőházban sem tudják pótolni az Astra két mérkőzését, mivel a gyurgyevói egészségügyi hivatal a koronavírusos helyzetre hivatkozva nem engedi a csapatot játszani.

Az élvonal együttesei által megszavazott teljes idénybeli mérkőzésenkénti pontarány listája:

Felsőház: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 75 PONT/36 MÉRKŐZÉS – 2,08, 2. Krajovai Universitatea FC 67/3 – 1.91, 3. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 54/34 – 1,58, 4. FCSB 53/35 – 1,51, 5. Botoşani-i FC 54/36 – 1,5, 6. Medgyesi Gázmetán 46/36 – 1,27.

Alsóház: 1. Viitorul 63/40 – 1,57, 2. Sepsi 50/39 – 1,28, 3. Hermannstadt 47/38 – 1,23, 4. Dinamó 42/35 – 1,20, 5–6. Jászvásár és Voluntari 41/40–41/40 – 1,025–1,025, 7. Clinceni 39/40 – 0,97, 8. Chindia 35/40 – 0,92.

A 16 csapatos bajnokságban előbb lejátsszák az alapszakasz oda-visszavágós meccseit, majd a rájátszásban 6 csapat kerül a felsőházba, 10 az alsóházba – utóbbiban viszont csak egy mérkőzést játszanak egymással a résztvevők. Újdonságként az alsóház első két helyezettje párharcot vív egymással, majd a továbbjutó a felsőház utolsó nemzetközi kupás pozícióban levő csapatával az Európa Ligában való részvételért. Az alsóház utolsó két helyezettje esik ki, a 13–14. pedig osztályozót vív majd a másodosztály 3–4. helyezettjével.