Sporthírek röviden a nagyvilágból

LABDARÚGÓ II. LIGA, 4. FORDULÓ

Hétfőn egy mérkőzést játszottak a román labdarúgó másodosztály 4. fordulójából.

Eredmény, II. liga, 4. forduló: • FK Csíkszereda–Ploieşti-i Petrolul 1–2 (gól: José Francisco Bauza 57. perc, illetve Armando Vajushi 2 – 3. és 33. perc, az első 11 m; kiállítva: János Norbert – 74. perc, illetve Valentin Balint – 72. perc). Keddre maradt a Kolozsvári U FC–Szloboziai Unirea találkozó. A sorrend: 1. Krajovai U 1948 10 pont/4 mérkőzés (11–5), 2. Bukaresti Rapid 10/4 (9–3), 3. Petrolul 9/4, 4. Chiajnai Concordia 8/4 (9–3), 5. Temesvári ASU Politechnika 8/4 (3–1), 6. Konstancai Farul 7/4, …, 12. Csíkszereda 4/3, …, 15. KV. U FC 3/3.

NHL: EGYENLÍTETT A TAMPA BAY LIGHTNING

Az első harmadban remeklő Tampa Bay Lightning 3–2-re legyőzte a Dallas Stars csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) edmontoni döntőjének második mérkőzésén, így 1–1-re áll az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc. A nyitó találkozót két nappal ezelőtt nagyon kézben tartotta a texasi csapat, 4–1-re nyert. Folytatás két nap múlva, ugyancsak Edmontonban.

A mérkőzés előtt jelentették be, hogy a szezon legértékesebb játékosának Leon Draisaitlt (Edmonton Oilers) választották. Ő az első német, aki kiérdemelte ezt az elismerést. A legjobb újonc a coloradói Cale Makar, a legjobb kapus a winnipegi Connor Hellebuyck, a legjobb védő pedig a nashville-i Roman Josi lett.

Az év csapata: Connor Hellebuyck (Winnipeg Jets) – John Carlson (Washington Capitals), Roman Josi (Nashville Predators) – Leon Draisaitl (Edmonton Oilers), David Pastrnak (Boston Bruins), Artemij Panarin (New York Rangers).

Eredmény, Stanley Kupa, döntő, 2. mérkőzés: • Tampa Bay Lightning–Dallas Stars 3–2 (3–0, 0–1, 0–1) – gól: Brayden Point (12. perc), Ondrej Palat (15. perc) és Kevin Shattenkirk (16. perc), illetve Joe Pavelski (35. perc) és Mattias Janmark (46. perc) – az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

RÖPLABDA: ARGENTIN IDEGENLÉGIÓS A DÉSI EGYESÜLÉSNÉL

Javában készül az októberi nyitányra a Dési Egyesülés férfi röplabdacsapata, amelyhez hatodik újoncként argentin idegenlégiós érkezett. A 26 esztendős Ignáció Fernandez 179 cm magas, korábban a Ciudad Buenos Aires játékosa volt, Romániában még sosem játszott. A Kolozs megyei gárdától két játékos távozott, Kantor Vlad a Galaci Arcadához, Andrei Mihalescu pedig a Zilahi MSC-hez igazolt. A Dési Egyesülés a közeljövőben barátságos mérkőzéseket játszik erdélyi ellenfelekkel a koronavírus-járvány függvényében, a lehetséges jelöltek a Zilahi MSC, a Nagybányai Ştiinţa Explorări és a Kolozsvári Universitatea Sportklub. (erkedi)

NHL: ELHUNYT KÉT TÖBBSZÖRÖS STANLEY KUPA-GYŐZTES HOKIS

Elhunyt két legendás jégkorongozó, a háromszoros Stanley Kupa-győztes Albert Langlois, valamint a kétszeres bajnok Bob Nevin. A 85 éves Langlois 1958-ban, 1959-ben és 1960-ban nyert a Montreal Canadiensszel, összesen 497 mérkőzést játszott az észak-amerikai profiligában – olvasható az NHL honlapján. Kortársa, Nevin 82 esztendős korában hunyt el hétfőn. Ő a Toronto Maple Leafs erősségeként 1962-ben és 1963-ban lett bajnok. Az NHL-ben 1128 találkozón lépett jégre és 726 pontot (307 gól, 419 gólpassz) gyűjtött.

FORMA–1: BÍRÓSÁGI PEREK TÖMKELEGÉNEK NÉZ ELÉBE FITTIPALDI

Nem kevesebb, mint 145 pert indítottak hitelezői a súlyosan eladósodott Emerson Fittipaldi, a Forma–1 kétszeres brazil világbajnoka ellen. Akik bíróság elé citálják, összesen 8,6 millió eurót követelnek vissza tőle – írta a Folha de Sao Paulo brazil napilap. A legnagyobb hitelező, a Safra Bank ügyvédei szerint a korábbi versenyző fényűző életet él az Egyesült Államokban, csalással elkerülve pénzügyi kötelezettségeinek teljesítését. A 73 éves expilóta tagadja a vádakat, védői pedig arra hivatkoznak, hogy ügyfelük súlyos anyagi helyzete miatt nem tud fizetni. Fittipaldi 1972-ben és 1974-ben szerzett világbajnoki címet a Forma–1-ben.