POTAISSA: NYOLCGÓLOS HÁTRÁNYBAN

Izlandon játszotta a Tordai Potaissa férfi kézilabdacsapata a Challenge Cup elődöntőjében, és nyolcgólos hátrányt szedett össze az április 30-án esedékes visszavágó előtt a Valur Reykjavík ellenében. A mérkőzést 30–22 (12–8) arányban nyerte az északi csapat.

A tordai góldobók: Zacaciurin 7, Cristian Adomnicăi 5, Dragoș Iancu 3, Georgică Cântec, Răzvan Pavel és Ştefan Huta 2–2, valamint Lucian Ignat 1. A házigazdáktól Josip Juric Grgic 8 gólig jutott.

EHF-KUPA: ELMARADT A BRAVÚR, A GRUNDFOS TATABÁNYA KIKAPOTT A FÜCHSE BERLINTŐL

A Grundfos Tatabánya KC 30–25 (17–11) arányban kikapott a német Füchse Berlintől a férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Győrben. A Tatabánya esetében már az is kisebb csoda volt, hogy bejutott a legjobb nyolc közé az EHF-kupában. A formaságnak számító visszavágót egy hét múlva rendezik Németországban.

NŐI KOSÁRLABDA: 1–1 AZ ÁLLÁS

A második mérkőzésen is 66 pontot dobott, viszont ezúttal kikapott a Kolozsvári Universitatea Sportklub női csapata a Nemzeti Liga döntős párharcában. A Szabó Kati Sportcsarnokban 72:66 (19:20, 20:18, 16:17, 17:11) arányban diadalmaskodott a házigazda Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC, az első meccs 66:64-es kolozsvári bravúros sikerrel végződött. A sorozat Kolozsvárra költözik, április 26-án és 27-én a Horia Demian Sportcsarnok ad otthont a párharc következő két mérkőzésén. A három győzelemig tartó párharc állása: 1–1.

CSELGÁNCS EB: JOÓ ABIGÉL BRONZÉRMES

A 78 kilogrammos Joó Abigél bronzérmet nyert a varsói cselgáncs Európa-bajnokság szombati versenynapján. A kétszeres Európa-bajnok magyar dzsúdós a harmadik helyért kiírt meccsen a szlovén Klara Apotekarral találkozott, akit megvert eddigi két összecsapásukon. A harmadik csata is a KSI versenyzőjének a fölényét hozta, aki 2 perc 43 másodperc elteltével a védjegyének számító belső combdobással vetett véget a küzdelemnek. A 26 éves Joó saját maga harmadik, a magyar dzsúdósportnak pedig a 46. Eb-bronzát szerezte meg.

ELHUNYT A NEMZET SPORTOLÓJA, FÖLDI IMRE

Meghalt Földi Imre, a magyar súlyemelés első olimpiai bajnoka, a Nemzet Sportolója, aki május 8-án lett volna 79 esztendős – tájékoztatott a család.

Földi Imre Kecskeméten született 1938. május 8-án. Három olimpián is érmet nyert az 56 kilogrammos kategóriában: 1964-ben Tokióban és 1968-ban Mexikóvárosban ezüstöt, majd pályafutása csúcseredményeként 1972-ben Münchenben aranyat, világcsúccsal. Világbajnokságon hatszor, Európa-bajnokságon 10 alkalommal állhatott a dobogó tetején. A sportág egyik legeredményesebb magyar képviselőjeként tizennyolc éven át tartozott a világ élvonalába. Magyar egyéni bajnoki címet 13-szor szerzett.