LABDARÚGÓ II. LIGA, ALAPSZAKASZ, 18. FORDULÓ

Hétfőn a labdarúgó másodosztályban egy mérkőzést rendeztek az alapszakasz 18. fordulójának keretében.

Eredmény, II. liga, alapszakasz, 18. forduló: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári U FC 1–0 (gól: Marius Coman – 54. perc, 11 m) – a részletekre visszatérünk.

LABDARÚGÓ I. LIGA, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

A romániai élvonal alapszakasza 26. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén utolsó pillanatban fejelt góllal nyert az FCSB a fővárosi Nemzeti Arénában, s újra az élre állt.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 26. forduló: • FCSB–Medgyesi Gázmetán 1–0 (gól: Florin Tănase – 92. perc). A forduló hétfőn a Piteşti-i Argeş FC–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika és a Voluntari-i FC–Bukaresti Dinamó összecsapással fejeződött be. Az állás: 1. FCSB 57 pont (52–21), 2. KOLOZSVÁRI CFR 1907 57 (37–12), 3. Krajovai Universitatea 50, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 40, 5. Botoşani-i FC 37 (35–32), 6. Clinceni-i Academica 37 (24–22), …, 12. Gázmetán 28.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I., 25. FORDULÓ

A címvédő és listavezető Ferencváros 2–2-es döntetlent játszott a Zalaegerszegi TE FC otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának vasárnapi játéknapján, így 13 pontra csökkent az előnye. A második Puskás Akadémia és a harmadik Fehérvár nyert, utóbbi a ZTE-hez hasonlóan kiesés ellen küzdő Budafok ellen.

Eredmények, OTP Bank Liga, 25. forduló: • Budapesti Honvéd FC–Kisvárda Master Good 0–1 (gól: Jaroslav Navratil – 92. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi Torna Club 2–2 (Koszta Márk – 7. és Futács Márkó – 68. perc, 11 m, illetve Franck Boli 2 – 51. és 66. perc) • Budafoki MTE–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–2 (Skribek Alen – 40. perc, illetve Budu Zivzivadze – 17. és Zsóri Dániel – 84. perc, öngól). A tabellán: 1. FTC 58 pont, 2. Puskás Akadémia FC 45, 3. Fehérvár 40, 4. Budapesti MTK 35 (35–33), 5.  Mezőkövesd Zsóry FC 35 (29–31), 6. Paksi FC 34 (50–47), 7. Kisvárda 34 (23–31), 8. Újpest FC 31, 9. Honvéd 28, 10. ZTE 26 (42–47), 11. Budafok 26 (30–46), 12. Diósgyőri VTK 22.

DOHA: NICULESCUÉK VESZTETTEK A DÖNTŐBEN

A Monica Niculescu, Jelena Osztyapenko (román, lett) páros elveszítette a döntőt a Nicole Melichar, Demi Schuurs (amerikai, holland) kettős ellenében a katari fővárosban rendezett, 565 530 dollár összdíjazású keménypályás női tornán. A nehéz időjárási körülmények között, erős szélben megvívott 76 perces csata 6:2, 2:6, 10–8-as eredménnyel végződött. Niculescuék 17 750 dolláros csekkel és 305 WTA-ponttal vigasztalódhatnak. Az egyes döntőjében a cseh Petra Kvitova 6:2, 6:1 arányban diadalmaskodott a spanyol Garbine Muguruza Blanco ellenében. Ez volt Kvitova 28. címe (38 döntőből). Három éve szintén ők ketten vívták a döntőt, akkor is a cseh teniszező nyert (3:6, 6:3, 6:4).

BUENOS AIRES: GYÖRE A NEGYEDDÖNTŐBEN BÚCSÚZOTT

Nem jutott az elődöntőbe a zentai születésű Györe László az argentin fővárosban, Buenos Airesben rendezett 329 550 dollár összdíjazású salaktornán, a 7. kiemelt 6:4, 7:6 (6) arányban kikapott a 4. favorit szerb Miomir Kecmanovicstól. A torna döntőjét két hazai versenyző vívta, Diego Schwartzman 6:1, 6:2 arányban legyőzte honfitársát, Francisco Cerundolót.

JÉGKORONG ERSTE LIGA, HÉTVÉGI NEGYEDDÖNTŐS MECCSEK

A társbajnok Csíkszeredai Sportklub 7–1-re nyert Gyergyószentmiklóson, így visszavette a pályaelőnyt, míg a Brassói Korona Wolves a Vasas otthonában is diadalmaskodott 3–0-ra a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, a szombati harmadik mérkőzéseken. Az alapszakasz-harmadik Szereda és a Gyergyói Hoki Klub első két ütközete csak hosszabbításban dőlt el, most viszont elmaradt a nagy csata, a 30. percben már 4–0-ra vezettek a vendégek, és a vége 7–1 lett. A Vasas – akár csak az első két idegenbeli összecsapáson – hazai jégen is megnehezítette az alapszakasz-győztes brassóiak dolgát. Ezúttal a második harmadban egy balszerencsés gólt kapott, majd takarásból és üres kapura még egyet-egyet, és ezzel a kiesés szélére sodródott. A társbajnok FTC-Telekom jó második harmadbeli teljesítményével legyőzte a MAC HKB Újbudát, a Debreceni EAC pedig 3–1-re győzött Újpesten.

A vasárnapi folytatásban (ugyanolyan párosításban és pályaválasztóval) a Csíkszeredai Sportklub 7–3-ra nyert a Gyergyói HK otthonában, így egy győzelemre került a továbbjutástól. A Vasas 5–2-es hazai sikerrel szépített a Korona Wolves elleni párharcban, amely így nem zárult le. Az FTC ezúttal hosszabbítás után 4–3-ra győzte te a MAC HKB Újbudát, így már 3–1 az előnye az összesítésben. Az UTE kétszeri hosszabbítást követően bizonyult jobbnak a DEAC-nál, így „életben maradt” a párharcban, és 3–1-re szépített.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések: • Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 1–7 (0–1, 0–4, 1–2) • Budapesti Opten-Vasas HC–Brassói Korona Wolves 0–3 (0–0, 0–1, 0–2) • MAC HKB Újbuda–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 2–6 (1–1, 1–4, 0–1) • Újpesti TE-Debreceni EAC 1–3 (0–1, 0–1, 1–1). 4. mérkőzések: • Gyergyó–Csíkszereda 3–7 (3–1, 0–3, 0–3) – az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1 a Csíkszeredai Sportklub javára • Opten-Vasas–Korona Wolves 5–2 (0–0, 2–1, 3–1) – az állás: 3–1 a Korona Wolves javára • MAC– FTC 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1), hosszabbítás után – az állás: 3–1 az FTC javára • UTE–DEAC 3–2 (0–0, 2–1, 0–1, 0–0, 1–0), kétszeri hosszabbítás után – a párharc állása: 3–1 a DEAC javára.