LABDARÚGÓ I. LIGA, 23. FORDULÓ: ÚJABB FCSB-KISIKLÁS

Sorozatban harmadik mérkőzésén veszített 1–0 arányban a labdarúgó I. ligában éllovas FCSB: az előző játéknapon a Clinceni-i Academica, a Román Kupa nyolcaddöntőjében a Bukaresti Dinamó, az alapszakasz 23. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén pedig a Nagyszebeni AFC Hermannstadt győzte le ily módon. A fővárosiak ismét a tabellaelsőség elveszítésének küszöbére jutottak, ez akkor történik meg, ha a Kolozsvári CFR 1907 hétfőn este győzni tudott. A Hermannstadt 10 mérkőzésből álló negatív sorozatát állította meg (5–5 döntetlen és vereség).

Eredmény: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–FCSB 1–0 (gól: Romario Pires – 13 perc, 11 m; a találkozót Medgyesen játszották; az összecsapás partjelzői a kolozsvári Alexandru Cerei és a zilahi Tunyogi Ferenc voltak). A forduló hétfőn a Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán és a Kolozsvári CFR 1907–Voluntari-i FC meccsel ért véget. Az állás: 1. FCSB 48 pont/23 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 47/22, 3. Krajovai Universitatea FC 44/23, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 35/22, 5. Clinceni-i Academica 34/23, 6. Botoşani 33/22, …, 14. Hermannstadt 22/23.

U FC: ELKÖSZÖNTEK ANDREI MUREŞANTÓL

Újabb védőjétől vált meg a Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata, az egyesület közleménye szerint közös megegyezéssel szerződést bontottak Andrei Iosif Mureşannal. A 35 éves középhátvédnél a téli szünetben egy edzés után orvosi komplikációk merültek fel, nem tudta folytatni a felkészülését, s a közeli jövőben nem tud pályára lépni. Andrei Mureşan az U FC-nél kezdte a futballkarrierjét, de megfordult egyebek között a Kolozsvári CFR 1907-nél is (2015–2020). Az előző idény téli szünetében tért vissza az U FC-hez, a járvány előtti megszakítás három mérkőzése közül kettőben lépett pályára, a következő idényben pedig 10-szer játszott a fekete-fehér mezeseknél.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I.: EGYGÓLOS MTK-SIKER FEHÉRVÁROTT

A vendég Budapesti MTK FC hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC-t a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, így egy pontra megközelítette riválisát. A harmadik székesfehérváriak öt kör óta nyeretlenek az NB I-ben, ezalatt mindössze egy pontot szereztek.

Vasárnapi eredmények, OTP Bank Liga, 21. forduló: • Mezőkövesd Zsóry FC–Ferencvárosi Torna Club 2–2 (gól: Dino Besirovics – 61. és Marin Jurina – 73. perc, illetve Wergiton do Rosário Calmon Somália – 32. és Franck Boli – 49. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Budapesti MTK FC 1–2 (Hangya Szilveszter – 8. perc, illetve Bojan Miovski – 52. és Varga Roland – 75. perc, 11 m; kiállítva: Alef – 92. perc). A tabella élén: 1. FTC 50 pont, 2. Puskás Akadémia FC 36, 3. Fehérvár 33, 4. MTK 32, 5. Kisvárda Master Good 31, 6. Paksi FC 29.

FÉRFI RÖPLABDA: ÚJABB KOLOZSVÁRI VERESÉG

Papírforma szerinti vereséggel zárta vasárnap a férfi A1-osztály zilahi minitornáját a Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub, amely 3:0 (18, 15, 20) arányban kikapott a házigazda Zilahi MSC-Dési LAPI együttesétől.

További eredmény, Galacon: • Arcada–Brassói ESK 3:0 (14, 12, 9). Az állás: 1. Arcada 39 pont/14 mérkőzés, 2. Zilahi MSC-Dési LAPI 34/14, 3. Bukaresti Steaua 31/14, ..., 6. DÉSI EGYESÜLÉS 20/14, 7. KOLOZSVÁR 16/13.

FÉRFI KÉZILABDA BL: ELŐSZÖR NYERT SZKOPJÉBEN A MOL-PICK SZEGED

A spanyol Juan Carlos Pastor vezetőedző irányította MOL-Pick Szeged 28–26-ra győzött vasárnap az északmacedón Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. A két csapat 11. egymás elleni tétmeccsén két döntetlen és hat macedón siker mellett a szegediek harmadszor győztek, Szkopjében első alkalommal jártak sikerrel. A magyar együttes ezt megelőzően legutóbb 2019 novemberében nyert BL-meccset idegenben, azóta hatszor kikapott. A szegediek legeredményesebb játékosa Bánhidi Bence és a szerb Bogdan Radivojevics volt hat-hat góllal, a cseh Stanislav Kasparek pedig ötször talált be.

Eredmény, csoportkör, 12. forduló, A-csoport: • HC Vardar Szkopje 1961 (északmacedón)–MOL-Pick Szeged 26–28 (15–13). Szerdán játsszák a Paris Saint-Germain Handball (francia)–HC Meskov Breszt, csütörtökön pedig a Lomza Vive Kielce (lengyel)–Elverum Handball (norvég) találkozót, a Porto Sofarma (portugál)–SG Flensburg-Handewitt (német) mérkőzést elhalasztották. A csoport állása: 1. Kielce 15 pont/10 mérkőzés (319–291),  2. Flensburg-H. 15/9 (272–261), 3. Meskov Breszt 11/11, 4. PSG 8/7 (222–213), 5. MOL-PICK SZEGED 8/9 (248–246), 6. Porto 8/11 (313–321), 7. Elverum 4/8, 8. Vardar 3/7.

A hét győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel a B-csoport második helyén álló Telekom Veszprém szerdán az ukrán HC Motor Zaporizzsját fogadja a BL csoportkörében, a négy sikerrel és öt vereséggel az A-csoportban ötödik MOL-Pick Szeged pedig csütörtökön a Vardar Szkopjét látja vendégül. A B-csoportban szerdán még Barça (spanyol)–HBC Nantes (francia), csütörtökön Aalborg Håndbold (dán)–HC PPD Zágráb (horvát) összecsapást rendeznek, míg a THW Kiel (német)–RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) mérkőzést elhalasztották. Az állás: 1. Barça 22 pont/11 mérkőzés, 2. TELEKOM VESZPRÉM 15/11, 3. Motor Zaporizzsja 12/10, 4. Aalborg 10/10, 5. Kiel 9/9, 6. Nantes 8/10, 7. Celje 6/11, 8. Zágráb 0/10.

KÉZILABDA NŐI EURÓPA LIGA: CSOPORTELSŐKÉNT JUT TOVÁBB A SIÓFOK KC

A Siófok KC csoportelsőként jut a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjébe, miután 31–25-re nyert az orosz Kuban Krasznodar otthonában a csoportkör ötödik fordulójában. A mezőny legeredményesebb játékosa a siófokiak játékosa, a francia Tamara Horacek volt nyolc góllal. A négy sikerrel és egy döntetlennel a D-csoportot vezető Siófok KC jövő szombaton hazai pályán, a francia Fleury Loiret Handball ellen zárja az EL csoportkörét.

Orleans-ban azonos eredménnyel nyert az adott pillanatban hat-nyolc góllal is vezető Brăilai Dunărea a Fleury Loiret ellenében, így esélyes még a csoport második helyére (amennyiben az utolsó fordulóban hazai pályán le tudja győzni a Kubant). A mérkőzés legjobbja a hétgólos Aneta Udriştioiu volt.

Eredmények, csoportkör, 5. forduló, D-csoport: • Kuban Krasznodar (orosz)–Siófok KC 25–31 (10–14) • Fleury Loiret Handball (francia)–Brăilai Dunărea 25–31 (12–17). A táblázaton: 1. SIÓFOK 9 PONT, 2. Kuban 6, 3. BRĂILA 5, 4. Fleury Loiret 0.

A Váci NKSE női kézilabdacsapata egy stábtag koronavírusos tesztje miatt nem utazott el Franciaországba a Paris 92 elleni, vasárnapi Európa Liga csoportmérkőzésre. Az ötödik fordulóban esedékes mérkőzést a határidőn belül már nem tudják pótolni, így 10–0-s gólkülönbséggel a Paris 92 kapja a győzelemért járó két pontot. Ezzel eldőlt, hogy a Váci NKSE biztosan nem jut tovább az A-csoportból a negyeddöntőbe. A magyar együttes jövő szombaton az orosz Zvezda Zvenyigorod elleni hazai mérkőzéssel zárja az EL csoportkörét.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A-csoport: • HC Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Herning-Ikast Handbold (dán) 31–39 (13–18). Az állás: 1. Herning-Ikast 8 pont, 2. Paris 92 6, 3. Zvezda 4, 4. VÁC 2.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: A BRASSÓIAK NYERTÉK A NEGYEDIK ÖSSZECSAPÁST IS

Az éllovas Brassói Korona Wolves 4–3-ra legyőzte vendégét, a társbajnok Csíkszeredai Sportklubot a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi, erdélyi rangadóján. A két együttes a héten negyedszer találkozott, kedden és szerdán Csíkszeredában előbb hosszabbítás után 4–3-as hazai, majd 7–3-as vendégsiker született, míg szombaton Brassóban az élre ugró Korona Wolves 7–5-re diadalmaskodott.

Eredmény: • Brassói Korona Wolves–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–0, 2–1, 1–2). Az állás: 1. Brassó 71 pont/31 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 66/32, 3. Csíkszereda 62/32, 4. Debreceni EAC 57/34, 5. MAC HKB Újbuda 56/32, 6. Újpesti TE 51/33, 7. Gyergyói Hoki Klub 49/31, 8. Budapesti Opten Vasas HC 26/31, 9. Titánok 23/32, 10. Dunaújvárosi Acélbikák 19/32.

Mindegyik Brassó–Szereda párharc a romániai bajnokságba is beletartozik. Emellett a hétvégén a Gyergyói HK jeleskedett, két alkalommal is kiütéssel győzött Gyergyószentmiklóson a Bukaresti Sportul Studenţesc ellen előbb 19–1 (7–0, 7–0, 5–1), majd 18–3 (5–0, 7–1, 6–2) arányban.

A sorrend: 1. Gyergyó 44 pont/19 mérkőzés, 2. Galaci MSC 41/15, 3. Brassó 38/15, 4. Csíkszereda 21/12, 5. Bukaresti Steaua 19/17, 6. Sapientia U23 17/20, 7. Sportul 0/22.

FÉRFI RÖGBI HAT NEMZET TORNÁJA, 2. FORDULÓ

Eredmények: • Anglia–Olaszország 41–18 (20–8) – támadó bónuszpont a győztesnek • Skócia–Wales 24–25 (17–8) – mindkét fél bónuszpontot kapott, a hazaiak védekezőt, a vendégek támadót • Írország–Franciaország 13–15 (3–10) – védekező bónuszpont a vesztesnek. Vezet az egyaránt 9 pontos Franciaország és Wales.