Sporthírek röviden

JÉGKORONG ERSTE LIGA: KIKAPOTT DEBRECENBEN A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A rájátszásba jutás szempontjából fontos győzelmet aratott a Vasas a jégkorong Erste Ligában. A szombati játéknapon a fővárosiak a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikák otthonából hozták el a három pontot. Bödök Bence négy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a 7–2-es sikerből.

A remekül hajrázó Újpesti TE – amely két harmad után 5-4-es hátrányban volt – 10–5-re legyőzte a rájátszásért harcoló Titánok csapatát Győrött. Bodó Christopher három góllal és három gólpasszal zárt.

A házigazda Debreceni EAC 4–3-ra legyőzte a társbajnok Csíkszeredai Sportklubot, és feljött a második helyre az Erste Ligában. A debreceniek három vereség után nyertek ismét.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • Dunaújvárosi Acélbikák–Budapesti Opten Vasas HC 2–7 (0–1, 2–2, 0–4) • Titánok–Újpesti TE 5–10 (1–2, 4–2, 0–6) • Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–1, 2–1, 1–1). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 58 pont/27 mérkőzés, 2. DEAC 51/28, 3. MAC HKB Újbuda 50/28, 4. Brassói Korona Wolves 49/22, 5. Újpest 47/27, 6. Csíkszereda 40/20, 7. Gyergyói Hoki Klub 36/26, 8. Opten Vasas 20/26 (72–103), 9. Titánok 20/26 (67–119), 10. Acélbikák 16/28.

BEJUTOTT A SEPSI SIC AZ EURÓPA KUPA NYOLCADDÖNTŐJÉBE

Nyolcaddöntős a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC a női kosárlabda Európa Kupában, miután megnyerte a hazai pályán kialakított „buborékban” a G-csoport küzdelmeit. A Sepsi, amely idén a hazai női kosárlabda egyetlen képviselőjeként indult az európai porondon, a Sepsi Arénában megrendezett négynapos tornán elsőként a belga BC Namur Capitale csapatával mérte össze erejét és magabiztos, 85:48 arányú sikert aratott. A második mérkőzés már nem sikerült ilyen jól, Zoran Mikes tanítványai kiélezett találkozó végén 70:73 arányban kikaptak a francia ESB Villeneuve-d’Ascq-től. Az utolsó, péntek esti összecsapás ezek után kulcsfontosságú volt a Cadi Le Seu gárdájával: a csoportban addig veretlen spanyolokat feltétlenül le kellett győznie a Sepsinek a továbbjutáshoz. A nem túl látványos, de igen küzdelmes összecsapáson ez sikerült is, 57:50 lett a végeredmény a hazaiaknak, akik ezzel csoportjukat is megnyerték – a francia és a spanyol együttessel azonos pontszámmal, de jobb kosáraránnyal az egymás elleni találkozók tekintetében, a legyőzött Cadi Le Seu pedig búcsúzni kényszerült. A Sepsi a legjobb 16 között, március 16-án a spanyol Lointek Gernika Bizkaiával játszik a negyeddöntőbe jutásért, s ha nyer, akkor két nap múlva a Reyer Venezia (olasz)–InvestInTheWest ENEA Gorzow (lengyel) találkozó győztesével küzd a legjobb négy közé kerülésért.

LEJÁTSZOTTA IDEI ELSŐ MÉRKŐZÉSÉT A DÉSI SZAMOS

Kéthetes „bemelegítés” után, amikor a fizikai erőnlét fejlesztésére fektették a hangsúlyt, a hétvégén rajtoltak a barátságos mérkőzések sorozatában a III. liga tizedik csoportjában szereplő Dési Szamos labdarúgói.

Mészáros Alpár edző két csoportra osztotta fel a rendelkezésére álló 22 tagú játékoskeretet. Az ellenfél a IV. liga újonca, a Kolozsvári Jövő együttese volt, a találkozóra pedig a kolozsvári Györgyfalvi negyed szélénél található Dan Anca pályán került sor. Az összecsapás első 45 percében a kolozsvári mester az alapjátékosokat küldte a játéktérre, azokat, akikre számít a bajnokság visszavágóján. Az eredmény 3–1 volt a désiek javára. A Szamos mindhárom gólját Ionuț Dobrea szerezte, aki ősszel is az alakulat legeredményesebb csatára volt. Térfélcsere után a tartalékokat szerepeltette „Messi”, nem véletlenül nyerték meg 3–1-re a második félidőt a hazaiak. A désieknél az első 45 percben bemutatkozott az elmúlt napokban a Kolozsvári CFR 1907 gárdájától leigazolt Bogdan Pop középpályás, aki tavalyelőtt a Dési Egyesülésnél is megfordult. Ugyancsak a hétvégi meccsen játszott még a másik két újonc, a Barcarozsnyói Vár Olimpic volt kapusa, Sorin Gavriş és a Kolozsvári Egészségtől átjött Emanuel Negru hátvéd. Mindhárman jó benyomást keltettek.

E héten még szerepel két ellenőrző mérkőzés a Szamos háza táján. Amint azt Mészáros Alpár trénertől megtudtuk, a II. ligás Lénárdfalvi ACS és a CFR 1907 ifjúsági csapata elleni találkozókról van szó. A hazai játékra a nagyiklódi stadion műfüves pályáján kerül sor. (Sz. Cs.)

U FC: ISMÉT ÖTGÓLOS MÉRKŐZÉSEN NYERTEK A KOLOZSVÁRIAK

A mogoşoaiai edzőtáborban alapozó másodosztályú Kolozsvári U FC labdarúgócsapata harmadik előkészületi mérkőzésén van túl. Ezúttal is III. ligás ellenféllel mérkőztek meg, a Nyárádtői Egyesülés és a Tunari SK utáni 5–0-s találkozó után a Voluntari-i FC másodcsapatát 4–1 (2–1) arányban verték Costel Enache tanítványai a buftei országos futballközpontban.

A kolozsvári csapat góljain Laurenţiu Rus, Cristian Gavra, Sergio Ribeiro és az argentin Lucas Chacana osztozott.

Az U FC összeállítása, 1. félidő: Muţiu – Rus, Sburlea, Dican, Taub – Meşter, Negrean, Filip, Ştefănescu – Golan, Gavra. II. félidő: Vâtcă (60. perc Gorcea) – Rus, Luchin, Telcean (60. perc Moraru), Berci – Dican, Atska, Ribeiro, Pârvulescu – Chacana, Pop.

A következő ellenfél január 27-én a II. ligás Bukaresti Rapid lesz.

MAGYAR NB I., 17. FORDULÓ: KÖZELÍTETT FEHÉRVÁR

A Székesfehérvári MOL Fehérvár vendégként magabiztosan legyőzte az Újpest FC-t a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján, ezzel csökkentette hátrányát a Felcsúton döntetlent játszó, éllovas Ferencvárossal szemben.

A fehérváriaknál bemutatkozott a téli szerzemény ifjabb Dárdai Pál, a korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pál legidősebb fia a 67. percben – Nikolics Nemanjával együtt – csereként lépett pályára. A találkozót végigjátszotta a román válogatott, magyar állampolgársággal is rendelkező Rus Adrián.

Eredmények, OTP Bank Liga, 17. forduló: • Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 0–0 • Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi Torna Club 1–1 (gól: Luciano Slagveer – 43. perc, illetve Myrto Uzuni – 81. perc) • Újpest FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 0–5 (Funsho Ibrahim Bamgboye 2 – 7. és 20., Budu Zivzivadze – 55., Ivan Jevhenovics Petrjak – 61. és Nikolics Nemanja – 81. perc) • Budafoki MTE–Budapesti MTK 2–2 (Schön Szabolcs – 2. és Varga Roland – 27. perc, illetve Skribek Alen – 6. és Csonka – 52. perc; kiállítva: Marko Nikolics – 83. perc, Budafok). Vasárnap estére maradt a Paksi FC–Diósgyőri VTK és a Budapesti Honvéd–Zalaegerszegi TE FC találkozó. A dobogón: 1. FTC 39 pont, 16 mérkőzés, 2. Fehérvár 32/16, 3. MTK 26/17.

BELGRÁDBA KERÜL A BUDAPESTI ATP TENISZTORNA

Budapest helyett Belgrádban rendeznek áprilisban tornát a férfi teniszezők számára az ATP honlapjának közlése szerint. A magyarországi salakpályás viadalt április 19. és 25. között rendezték volna a fővárosban. A korábban Bukarestben rendezett 250-es ATP-tornának 2017-től adott otthont Budapest. Két új torna, a marbellai és a szingapúri helyet kapott az ATP idei versenynaptárában. A szingapúri viadalt – amennyiben a pandémia körülményei lehetővé teszik – február végén, az Australian Open után, míg a spanyolországi tornát április elején rendezik.