Sporthírek röviden

MAGYAR NB I., 8. FORDULÓ: FEHÉRVÁR TARTJA A LÉPÉST

A nyolcadik fordulót követően továbbra is az Újpest FC elleni derbin diadalmaskodó Ferencváros vezeti a labdarúgó OTP Bank Liga tabelláját. A fővárosiak legfőbb üldözője, a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC is nyert, így hátránya továbbra is egy pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, Bajnokok Ligája-főtáblás riválisával szemben.

Eredmények, 8. forduló: • Mezőkövesd Zsóry FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–2 (gól: Berecz Zsombor – 87. perc, 11 m, illetve Loïc Nego – 32. és Lyes Houri – 83. perc, 11 m) • Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 3–0 (Sztefan Drazsics – 5., Mirko Ivanovszki – 18., 11 m és Gheorghe Grozav – 38. perc; kiállítva: Spandler Csaba – 56. perc, Puskás Akadémia). Az állás: 1. Ferencvárosi Torna Club 16 pont/6 mérkőzés, 2. Fehérvár 15/7, 3. Budafoki MTE 13/7, 4. Paksi FC 11/8, 5. Kisvárda Master Good 10/7 (10–12), 6. Újpest FC 10/8 (11–17), 7. Puskás Akadémia 9/7 (3 győzelem), 8. Budapesti MTK 9/8 (2 gy.), 9. Budapesti Honvéd 8/7 (13–13), 10. Zalaegerszegi TE FC 8/8 (15–17), 11. Diósgyőr 7/7 (11–13), 12. Mezőkövesd 7/8 (7–10).

DAN GÂRTOFAN NYERTE A MOLDOVAI RALIT

Szombaton és vasárnap is hat-hat mért szakaszt (összesen 102,05 kilométeres táv) rendeztek a ralibajnokság utolsó felvonásán, a Bákó megyében rendezett Moldovai Ralin, mindkét napon a Dan Gârtofan, Mihăiţă Lăzărescu (Skoda Fabia Rally 2) egység végzett az élen, megelőzve az Adrian Răspopa, Cosmin Diacu (Skoda Fabia R5) egységet és Năstaséékat, Bogdant és Deliát (Mitsubishi Lancer Evo). A jubileumi, 10. Moldovai Ralin 58 gépkocsi indult. Az már az előző, Transilvania Ralin kiderült, hogy a bajnoki címet megvédte a kolozsvári Napoca Rally Academy (NRA) pilótája, Simone Tempestini. Összetettben az olasz–román pilóta 180 ponttal nyert, Gârtofan lett a második 177-tel és Maior Norbert a harmadik 129-cel.

ROMÁNIAI HOKIBAJNOKSÁG: VEZETNEK A CSÍKI CSAPATOK

A román jégkorongbajnokság is elkezdte a 2020–2021-es idény küzdelemsorozatát (az előzőt a koronavírus-járvány miatt törölték). Az eddigi eredmények után az Erste Ligában is jeleskedő két Hargita megyei csapat áll az élen maximális pontszámmal.

Az eddigi eredmények: • Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23 9–3 és 10–0 • Galaci MSC–Bukaresti Sportul Studenţesc 20–1 és 20–0 • Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 6–0 és 4–3 • Sapientia–Gyergyó 2–4 és 4–9 • Brassói Korona Wolves MSC–Galaci MSC 4–5 és 1–3 • Sportul Studențesc–Csíkszereda 1–23 és 1–29. A táblázaton: 1. Csíkszereda 12 pont/4 mérkőzés (71–5), 2. Gyergyó 12/4 (23–9), 3. Galac 11/4, 4. Korona Wolves 1/2, 5. Steaua 0/2 (3–10), 6. Sapientia U23 0/4 (9–32), 7. Sportul 0/4 (3–92).