II. LIGÁBA JUTOTT A LÉNÁRDFALVI ACSF

A labdarúgó harmadosztály öt csoportjából kettőben a nagy pontelőnnyel rendelkező Bákói Aerostar és a Krajovai U 1948 feljutását szentesítették, a másik háromban viszont feljutási párharcot rendeztek. A Szloboziai Unirea és a Szlatinai MSC két azonos győzelemmel jutott tovább, előbbi kétszer 2–0-ra verte az Ulmui Mostişteát, míg utóbbi 1–0-ra győzte le, szintén kétszer a Bukaresti Progresul Spartac csapatát. A legnagyobb küzdelmet az ötödik csoportban jegyezték, ahol a Lénárdfalvi ACSF 2–1-gyel vágott vissza a Nagybányai Minaurnak, s mivel az első találkozót ugyanilyen arányban nyerték a máramarosiak, következett a 11-es rúgások lutrija – ezt a lénárdfalvi együttes nyerte 4–3-ra. A legizgalmasabb találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feșnic vezette, egyik segédje pedig a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt.

LÉPÉSELŐNYBEN A CHINDIA

A labdarúgó I. liga 14., utolsó helyén végzett Târgoviştei Chindia és a másodosztályú feljutási torna harmadik helyezettje, a Mioveni-i SK megkezdte párharcát az osztályozón. A ploieşti-i Ilie Oană Stadionban az első felvonást az élvonalbeli gárda 2–0-ra nyerte Ovidiu Bic (14. perc) és horvát Joszip Ivancsics (74. perc) találataival. A találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette. A visszavágót szerdán rendezik az Argeş megyei városban.

U FC: KÉT GYŐZELEM NÉGYGÓLOS MÉRKŐZÉSEKEN

A labdarúgó másodosztály küzdelmeire készülő Kolozsvári U FC két mérkőzést vívott a múlt hétvégén, mindkét összecsapáson négy gól született. A pénteki meccsen Adrian Falub tanítványai a III. ligás Kudzsiri Kohászt győzték le 3–1 (1–1) arányban. A 20. percben Cristian Gavra szerezte meg a vezetést a fekete-fehéreknek, de a vendégek öt perc múlva egyenlítettek Marius Lupu találatával. A találkozó hajrájában két próbán levő idegenlégiós gólja vitte dűlőre az összecsapást, előbb a 75. percben a 21 éves osztrák támadó középpályás, Manuel Botic, majd négy percre rá a 31 esztendős francia csatár, Lynel Kitambala talált be. Ezen a mérkőzésen még egy újonc debütált, a mindössze 18 éves Ionuţ Ilieş saját neveltetésű hátvéd.

Másnap az U FC kiütéses, 4–0 (1–0) arányú győzelmet ért el a szintén harmadosztályú Dési Egyesülés ellenében. A gólokon Tudor Telcean (44. perc), Cristian Gavra (55. perc), Alex Pop (66. perc, 11 m) és a nagykárolyi támadó középpályás ifi, a 18 éves Denis Mâneran (90. perc) volt eredményes.

Ez volt az U FC ötödik felkészülési mérkőzése, korábban a negyedosztályú Szatmárudvari Szamos (8–0), a II. ligába most feljutott Lénárdfalvi ACSF (3–1) és a III. ligás Szászrégeni Lendület (2–1) ellen nyert.

RONALDINHÓÉK 200 EZER DOLLÁR FEJÉBEN SZABADULHATNAK

A paraguayi ügyészség határozata szerint Ronaldinho, a brazilok korábbi klasszis labdarúgója és fivére 200 ezer dolláros büntetés befizetése nyomán elhagyhatja az országot, de ehhez még az illetékes paraguayi bíróság jóváhagyására is szükség van – adta hírül a két ország sportsajtója. A testvérpárt március elején a fővárosban, Asunciónban vették őrizetbe, miután hamis útlevéllel érkeztek a közép-amerikai országba. Tettükért előbb letartóztatták és börtönbe zárták őket, majd április elején 1,6 millió dollár óvadék fejében házi őrizetbe kerültek át és egy asuncióni luxushotelben helyezték el őket, ahol mindmáig laknak. A 40 éves Ronaldinho, aki a brazil válogatottal világbajnoki címet szerzett, több klubcsapatot is erősített karrierje során, így Európában a Paris Saint-Germainben, az FC Barcelonában és az AC Milanban, illetve odahaza többek között a Gremióban és a Flamengóban futballozott. A nemzeti együttesben 97 alkalommal szerepelt és 33-szor volt eredményes.

NŐI LABDARÚGÓJA IS LESZ EGY HOLLAND FÉRFICSAPATNAK

Ellen Fokkema lett Hollandiában az első női labdarúgó, aki felnőtt férficsapatban játszhat. A 19 éves futballista a holland sportági szövetség (KNVB) hozzájárulásával szerepelhet a negyedosztályú VV Foarut együttesében. A KNVB bejelentése szerint egyfajta kísérletről van szó: kedvező tapasztalatok birtokában más nagykorú nők is játéklehetőséghez juthatnak majd férfi együttesekben, amire a jelenlegi szabályok nem adnak módot. Lányok és fiúk csak az ifjabb korosztályokban szerepelhetnek együtt. Art Langeler, a KNVB futballfejlesztési igazgatója úgy nyilatkozott: szövetségükhöz évente legalább egy kérelem befut az ügyben, hogy nő is focizhasson egy adott klub férficsapatában.

„A KNVB a sokszínűség és az egyenlőség mellett áll, és úgy gondoljuk, hogy a labdarúgásban minden tekintetben mindenkinek helyet kell biztosítani – jelentette ki a sportvezető. – Ezért kezdjük el ezt a kísérletet, és a tapasztalatok megmutatják majd, hogy működik-e. A klubbal szoros kapcsolatban maradunk, figyelemmel kísérjük a dolgok alakulását” – tette hozzá.

DYBALA LETT AZ OLASZ LABDARÚGÓIDÉNY LEGJOBB JÁTÉKOSA

Paulo Dybalát, a bajnok Juventus argentin támadójátékosát választották a legutóbbi olasz labdarúgóidény legjobbjának. A legjobb csatár a gólkirály Ciro Immobile, a Lazio játékosa lett, aki remek teljesítményével – 36 találat – az európai Aranycipőt is kiérdemelte. A Serie A honlapján Luigi De Siervo vezérigazgató elmondta, a teljesítményértékelés a hivatalos statisztikák, vagyis objektív adatok alapján történt. A bajnoki mérkőzések mellett az Olasz Kupa és az olasz Szuperkupa találkozóin nyújtott teljesítményt is figyelembe vették.

Az idény legjobbjai Olaszországban:

Kapus: Wojciech Szczesny (lengyel, Torinói Juventus).

Hátvéd: Stefan De Vrij (holland, Milánói Internazionale).

Középpályás: Alejandro Gómez (argentin, Atalanta Bergamo).

Csatár: Ciro Immobile (olasz, SS Lazio).

A legjobb 23 év alatti: Dejan Kulusevski (svéd, AC Párma).

MVP (legjobb játékos): Paulo Dybala (argentin, Juventus).

MEGHALT A CRVENA ZVEZDA AMERIKAI KOSARASA

Edzés közben elhunyt Michael Ojo, a belgrádi Crvena Zvezda amerikai kosárlabdázója. A szerb média beszámolója szerint szívroham végzett a 27 éves centerrel. A nigériai származású Ojo 2017 óta játszott a belgrádi csapatban, amellyel szerb bajnokságot, Adria Ligát és adriai Szuperkupát nyert.