DAVIS-KUPA: ROMÁNIA JÁTÉK NÉLKÜL JUTOTT TOVÁBB

A román férfi teniszválogatott március 6-án és 7-én Karácsonkőn/Piatra Neamţ-on a Davis-kupában a Világcsoport I. rájátszásában Kínával kellett volna mérkőznie, ám az ázsiai csapat a koronavírus-járvány miatt visszalépett a play-offból. Így Románia játék nélkül jut tovább – közölte a nemzetközi szövetség. A rájátszás következő mérkőzése szeptemberben lesz, ekkor csatlakoznak a Világcsoport döntőjébe be nem jutott csapatok.

MARSEILLE: FUCSOVICS KIKAPOTT AZ ELSŐ FORDULÓBAN

Fucsovics Márton két játszmában kikapott a kazah Alekszander Bubliktól a 692 ezer euró összdíjazású keménypályás marseille-i férfi tenisztorna első fordulójában, hétfőn. A világranglistán 73. magyar játékos az első szettben hamar 3:0-s hátrányba került az ATP-rangsorban 55. riválisa ellen, és bár később 4:4 is volt az állás, a játszma végén a kazah másodszor vette el az adogatását, ezzel szettelőnybe került. A folytatásban megmaradt Bublik lendülete, a második játszmában is elhúzott (1:3), Fucsovics viszont újfent egyenlített (4:4), ám a végjátékot megint a kazah bírta jobban, és végül 1 óra 26 perc alatt győzött.

Eredmény, 1. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért): Bublik (kazah)–Fucsovics 6:4, 7:5.

DUBAJ: VERESÉGGEL TÉRT VISSZA KIM CLIJSTERS

A korábbi világelső Kim Clijsters hétéves kihagyás után hétfőn vereséggel tért vissza: a 2,643 millió összdíjazású dubaji keménypályás tenisztorna nyitónapján két játszmában maradt alul Garbine Muguruza Blancóval szemben. A belga játékos rögtön az első adogatójátékát elvesztette, majd spanyol riválisa még egyszer brékelt, így utóbbi alig több mint fél óra leforgása alatt szettelőnybe került. A folytatásban sokkal nagyobb erőbedobásra késztette Clijsters a világranglistát korábban szintén vezető ellenfelét, aki hiába vezetett már 3:0-ra, a 36 éves Clijsters egyenlített. A játszma rövidítésben dőlt el, Muguruza pedig a második meccslabdáját kihasználva lezárta a 99 perces összecsapást.

Clijsters pályafutása során egyéniben 41 WTA-tornát nyert, a US Openen háromszor (2005, 2009, 2010), az ausztrál nyílt bajnokságon egyszer (2011) diadalmaskodott, a világranglistát összesen húsz hétig vezette. Clijsters először 2007-ben vonult vissza, két évvel később – immár anyaként – visszatért, majd 2012 szeptemberében ismét felhagyott a játékkal.

Eredmény, 1. forduló: Muguruza Blanco (spanyol, 9.)–Clijsters (belga) 6:2, 7:6 (6).

JÉGKORONG ERSTE LIGA: KIKAPOTT, DE MEGNYERTE A KÖZÉPSZAKASZT A FERENCVÁROS

A címvédő Ferencváros az utolsó kör eredményeitől függetlenül megnyerte a jégkorong Erste Liga középszakaszát, így a döntőig biztosította pályaelőnyét a rájátszásra. Noha hétfőn a Magyar Kupa-győztes zöld-fehérek vezetőedzőjük, Fodor Szabolcs 41. születésnapján fordulatos találkozón kikaptak 8–6-ra Debrecenben – a vendéglátóknál a kanadai Clint Filbrandt mesterhármast szerzett –, ám így is biztossá vált elsőségük. A Brassói Korona MSC ugyanis hazai jégen legyőzte az eddig második Dunaújvárost, ezzel átvette riválisa pozícióját a felsőházban.

Eredmények, középszakasz, felsőház: • Brassói Korona MSC–Dunaújvárosi Acélbikák 6–3 (3–1, 1–1, 2–1) • Debreceni EAC–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 8–6 (2–4, 1–0, 5–2). A tabellán: 1. FTC-Telekom 16 pont/7 mérkőzés, 2. Korona 15/8, 3. Dunaújvárosi Acélbikák 13/7, 4. DEAC 12/7, 5. Csíkszeredai Sportklub 10/7.

SORSOLTAK A FÉRFI KÉZILABDA CHALLENGE KUPÁBAN

A férfi kézilabda Challenge Kupa negyeddöntőjében a Bukaresti MSC orosz, a Tordai Potaissa görög ellenfelet kapott – derült ki a keddi bécsi sorsoláson. A címvédő fővárosiak a HC Victor Sztavropol vív párharcot, a Kolozs megyeieknek pedig az AEK Athén jutott. Az első mérkőzéseket március 21-én és 22-én, a visszavágókat egy hétre rá játsszák, mindkét romániai csapat idegenben kezd. A Potaissa 2018-ban éppen az AEK elleni döntő után hódította el a trófeát (26–27-es és 33–22-es eredménnyel). Amennyiben túljutnak ezen az akadályon, az elődöntőben a Potaissa a Halden Topphandball (norvég)–Valur Reykjavík (izlandi) párharc győztesével játszik, míg a Bukaresti MSC-re mindenképpen cseh együttes várna, a HCB Karvina vagy a HC Dukla Prága.