Sporthírek röviden

U FC: VERESÉG A MÁSODIK CIPRUSI MECCSEN

A Cipruson edzőtáborozó Kolozsvári U FC másodsztályú labdarúgócsapata 3–1 (2–1) arányú vereséget szenvedett az örmény élvonal második helyezettjétól, az FC Ararat Armeniától. Az egyetemisták gólját a 18. percben Dorin Ioan Goga lőtte büntetőből, az örményektől Anton Kobyalko (6. perc, 11 m), Armen Nahapetyan (43. perc) és a moldáv Artur Crăciun (68. perc, öngól) volt eredményes. Az U FC következő meccse a helyi másodosztályban szereplő Ermis Aradippouval lesz kedden 15 órai kezdettel.

Adrian Falub csapata: Gorcea – Inácio, Telcean, Andrei Mureşan, Taub – Barbu, Dican – Stefănescu, Goga, Mailat – Gavra; cserék: Florescu, Pop, Takacs, Crăciun, Văsălie, Mihalcea, Coman, Pârvulescu és Penescu.

KÉZILABDA-BAJNOKSÁG: KOLOZS MEGYEI EREDMÉNYEK

A női kézilabda MOL Virágok Ligája 15. fordulójában az Alin Bondar edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub elszenvedte 13. vereségét, ezúttal Nagybányán, a Lascăr Pană Sportcsarnokban kapott ki 44–29 (21–13) arányban a helyi Minaur KK-tól. Szombaton a kolozsváriak a Szloboziai MKK-t fogadják a Horia Demian Sportcsarnokban.

A forduló többi eredménye: • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Szlatinai MSC 35–26 – múlt kedden játszották • Buzăui Gloria MSC–Bukaresti MSC 27–28 – múlt szerdán játszották • Zilahi KK–Krajovai MSC 26–24; a Beszterce-Naszódi Glória–Bukaresti Rapid mérkőzést szerdán, a Szloboziai MKK–Nagydisznódi Magura találkozót csütörtökön játsszák; a Brăilai Dunărea KK szabadnapos volt. Az állás: 1. Râmnicu Vâlcea 37 pont/14 mérkőzés, 2. Buk. MSC 36/14, 3. Minaur 26/14, …, 13. KOLOZSVÁR 3/14.

A férfi Bölények Ligájában a Tordai Potaissa őrzi ezüstérmes helyét, miután Temesvárott is nyerni tudott a helyi Politechnika MSC ellen 25–24 (11–12) arányban.

A 16. forduló többi eredménye: • Buzăui KK–Bákói MSC 28–26 • Resicabányai MSC–Bukaresti Steaua 24–30 • Călăraşi-i Dunărea KK–Nagybányai Minaur KK 31–26 • Vászlói/Vaslui-i MSC–Foksányi MSC 23–22. Két mérkőzés – Bukaresti MSC–Fogarasi MSC és Dél-Dobrudzsai KK–Bukaresti Dinamó – hétfőre maradt. A dobogón: 1. Dinamó 39 pont/14 mérkőzés, 2. POTAISSA 32/15, 3. Steaua 29/15.

JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁNAI BAJNOKSÁG

A Debreceni EAC saját közönsége előtt 5–4-re legyőzte a Corona Brasov csapatát a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján a középszakasz felsőházában.

Eredmények, középszakasz (a szövetség honlapjáról):

Felsőház: • Debreceni EAC–Brassói Korona MSC 5–4 (1–1, 3–2, 1–1). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 13 pont/4 mérkőzés, 2. DEAC 10/4, 3. Dunaújvárosi Acélbikák 9/4, 4. Korona 7/5, 5. Csíkszeredai Sportklub 6/5.

Alsóház: • Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 5–2 (2–0, 1–0, 2–2) • Budapesti Schiller-Vasas HC–Újpesti TE 1–5 (0–4, 0–1, 1–0). Az állás: 1. Gyergyó 15 pont/4 mérkőzés, 2. Újpest 13/4, 3. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 10/4, 4. Hokiklub Budapest 4/5 (13–22), 5. Schiller-Vasas 4/5 (9–18).

A romániai hokibajnokság legutóbbi eredményei alapján a Galaci MSC átvette a vezetést a táblázaton.

Eddig nem közölt eredmények: • Bukaresti Steaua–Gyergyó 5–6 (0–4, 1–1, 4–1) • Korona–Bukaresti Sportul Studenţesc 19–3 (10–2, 4–0, 5–1) és 17–0 (5–0, 5–0, 6–0) • Sapientia U23–Gyergyó 2–10 (0–5, 1–2, 1–3) – Csíkkarcfalván játszották • Sportul Studenţesc–Korona 3–19 (2–10, 0–4, 1–5) – Brassóban játszották • Galaci MSC–Sapientia U23 12–2 (0–0, 7–1, 5–1), 4–1 (1–1, 2–0, 1–0) és 14–0 (6–0, 5–0, 3–0). A táblázaton: 1. Galac 64 pont/23 mérkőzés, 2. Csíkszereda 60/25, 3. Gyergyó 46/24, 4. Korona 40/19, 5. Steaua 30/21, 6. Sapientia U23 18/31, 7. Sportul 0/29.

MIKLÓS ANDREA BÉCSI SIKERE

A kolozsvári Miklós Andrea szép sikert ért a bécsi nemzetközi fedettpályás versenyen: egyéni csúccsal, 52,45 másodperces eredménnyel megnyerte a 400 m-es síkfutást. A Bukaresti MSC 20 éves atlétája egy héttel korábban egy másik osztrák városban, Linzben harmadik lett ebben a számban, és most már egy másodpercen belül került a tokiói nyári olimpiai játékok szintidejéhez (51,35 mp). „Az 52,45 mp-es eredmény kivételes számomra. Még mindig sokkos állapotban vagyok, nem hiszem el, hogy ez sikerült. Elmondhatom, hogy tökéletes volt a verseny, ez a siker önbizalmat ad a jövőre nézve, ugyanakkor még jobban motivál” – nyilatkozta Miklós a szakszövetség (FRA) honlapjának.

Ebben a számban a Kolozsvári Universitatea Sportklub atlétája, Camelia Gal harmadik lett 53,20 mp-es egyéni csúccsal. A férfiak hasonló versenyszámában a Bukaresti MSC másik versenyzője, Mihai Cristian Pâslaru ezüstérmes lett 47,41 mp-es egyéni rekorddal.

NOVÁK EDE ÉRMEI

Négy számban indult Románia paralimpiai bajnok, a 43 éves csíkszeredai Novák Károly Eduárd a kanadai Miltonban rendezett pályakerékpáros versenyen és három éremmel térhetett haza. A Román Kerékpár Szövetség elnöke vasárnap egyéni összetettben 138 ponttal bronzérmes lett, korábban az 1 kilométeres versenyszám C4-es sérültségi kategóriájában nyert harmadik hely és a 4 kilométeres egyéni üldözéses versenyszámban elért ezüstérem után. Novák a 200 méteres sprintben a 7., a scratchversenyben 4. lett. Tavaly szeptemberben Novák a hollandiai Emmenben rendezett országúti parakerékpáros világbajnokságon bronzérmes lett, idén az ötödik ötkarikás játékára készül.

RÖGBI: RAJTOLT A HAT NEMZET TORNÁJA

Némi meglepetésre Franciaország a Stade de France Stadionban 79 310 néző előtt megverte a világbajnoki ezüstérmes angol csapatot a Hat Nemzet Tornája elnevezésű hagyományos férfi rögbitornán. A franciáknak közel két év után sikerült ismét ez a fegyvertény Anglia ellen.

Eredmények: • Wales–Olaszország 42–0 – támadó bónuszponttal a győztesnek • Írország–Skócia 19–12 • Franciaország–Anglia 24–17 – utóbbi két esetben védekezési bónuszpont a vesztesnek. Az állás: 1. Wales 5 pont, 2. Franciaország 4 (24–17), 3. Írország 4 (19–12), 4. Anglia 1 (17–24), 5. Skócia 1 (12–19), 6. Olaszország 0.

A jövő hét végén esedékes második fordulóban ír–walesi, skót–angol és francia–olasz mérkőzést rendeznek.