SOROZATBAN 15. MECCSÉT NYERTE AZ FC LIVERPOOL A PREMIER LEAGUE-BEN

A veretlenül listavezető FC Liverpool 2–0-ra győzött a West Ham United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójából elhalasztott, szerdán pótolt mérkőzésén. A Bajnokok Ligájában címvédő Vörösök Mohamed Szalah 11-es góljával szereztek vezetést a 35. percben, aztán az ő előkészítéséből Alex Oxlade-Chamberlain az 52. percben növelte az előnyt. A Liverpool legutóbbi 15. bajnokiját megnyerte, összességében 40 meccs óta veretlen a Premier League-ben, 35 győzelem és 5 döntetlen a mérlege.

Eredmény: • West Ham United–FC Liverpool 0–2. Az állás 24 forduló után: 1. Liverpool 70 pont, 2. Manchester City 51, 3. Leicester City 48, 4. Chelsea 40, 5. Manchester United 34 (36–29), 6. Tottenham Hotspur 34 (38–32), 7. Wolverhampton Wanderers 34 (35–32), …, 17. West Ham 23.

LABDARÚGÓ I. LIGA, 23. FORDULÓ

Kezdődik a mérkőzések sora a román labdarúgó élvonalban, péntektől hétfőig az alapszakasz 23. játéknapját bonyolítják le.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Krajovai Universitatea FC–Medgyesi Gázmetán (20 órakor). Szombaton: • Clinceni-i Academica–Voluntari-i FC (13 órakor) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15 órakor) • Bukaresti Dinamó–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20 órakor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Botoşani-i FC (17 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–FCSB (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20 órakor). Hétfőn: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Konstancai Viitorul (20 órakor).

U FC: LEGYŐZTÉK A LETTEKET

A ciprusi edzőtáborban levő Kolozsvári U FC lejátszotta első felkészülési mérkőzését Afrodité szigetén, a másodosztályú együttes 4–2 (2–0) arányban legyőzte a lett liga második helyét elfoglaló Futbola Klubs RFS-t. Az első két találatot Dorin Goga jegyezte a 24. és 45. percben, fordulás után pedig Marius Coman növelte az előnyt (52. perc). A lettek előbb értékesítettek egy 11-est (57. perc), majd a 70. percben feljöttek 3–2-re. A 86. percben Alex Pop állította be a 4–2-es végeredményt. Vasárnap az örmény élvonalbeli Ararat Armenia, kedden a ciprusi másodosztályban játszó Ermis Aradippou, végül jövő csütörtökön a lett első ligás FK Liepaja lesz az U FC ellenfele.

Adrian Falub csapata: Dur-Bozoancă – Inácio, Telcean, Andrei Mureşan, Neciu – Barbu, Dican – Penescu, Goga, Pop – Gavra; cserék: Gorcea (kapus), Crăciun, Takacs, Taub, Mihalcea, Văsălie, Pârvulescu, Coman, Paşcalău.

HÉTVÉGI NAGYÜZEM A HORIA DEMIAN SPORTCSARNOKBAN

Röp-, kosár- és kézilabda szerepel a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnok hétvégi műsorában – a belépők minden esetben 10 lejbe kerülnek, egyetemistáknak és nyugdíjasoknak féláras kedvezmény jár, a tanulók ellenőrző könyv felmutatásával ingyen léphetnek be.

Az A1-osztályban a Kolozsvári U NTT női röplabdacsapata az éllovas Balázsfalvi Volei Alba MSC-t fogadja szombaton 12.30-kor a 16. forduló keretében. Másnap délben 12 órakor a Kolozsvári Universitatea Sportklub férfi csapata lép pályára a Zilahi MRK ellenében (a 13. fordulóban a másik két Kolozs megyei csapat is pályaválasztó, szombaton 14 órakor Aranyosgyéresen a helyi MSC a Galaci Arcadát, 18 órakor Désen az Egyesülés a Buzăui Gloria MSC-t fogadja).

Kosárlabdában a női élvonal második szakaszának 4. fordulójában a Kolozsvári Universitatea Sportklub ellenfele a Brassói CSTBv Olimpia ESK lesz szombaton 15.30 órakor. Az I. ligában, a másodosztályban játszó férfi csapat vasárnap 15 órakor a Bukaresti Rapidot fogadja.

A férfi kézilabda másodosztály C-csoportjában a 11. forduló keretében a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Segesvári MSC-t fogadja vasárnap 18 órakor.