NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐK

A magyar női kosárlabda-válogatott 14 ponttal legyőzte a szlovákot vasárnap Sopronban a 2021-es Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában. Székely Norbert szövetségi kapitány megfiatalított együttese csütörtökön meglepetésre 66:56-ra kikapott Hollandiában a selejtezősorozat nyitányán.

Eredmény, H-csoport, 2. forduló: • Magyarország–Szlovákia 73:59 (13:19, 23:13, 24:11, 13:16) – a magyar pontszerzők: Határ Bernadett 20, Zele Dorina 17, Turner Yvonne 12, Kiss Virág 9, Studer Ágnes, Dubei Debóra és Lelik Réka 5–5. Hollandia szabadnapos volt. A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 3 PONT/2 MÉRKŐZÉS, 2. Hollandia 2/1, 3. Szlovákia 1/1.

Dánia 15 pontos legyőzése után drámai küzdelemben kikapott Prágában a török Ayhan Avci szövetségi kapitány irányította román válogatott. A házigazdák Katerina Elhotova utolsó másodperces kosarával tudtak nyerni 60:59-re, a csehek legjobbja ezzel 23 pontig jutott.

Eredmények, D-csoport, 2. forduló: • Csehország–Románia 60:59 (24:17, 11:14, 7:13, 18:15) – a román pontszerzők: Annemarie Gödri-Părău 21, Ashley Walker 17, Gabriela Mărginean 11; Gabriela Irimia 6, Adina Stoiedin 3, Elisabeth Pavel 1; játszott még Carla Popescu, Romina Filip, Alina Podar és a Kolozsvári Universitatea Sportklub játékosa, Kilin Tünde • Dánia–Olaszország 72:82 (18:24, 20:23, 13:17, 21:18). A táblázaton: 1. Csehország 4 pont, 2. ROMÁNIA 3 (129:115), 3. Olaszország 3 (134:134), 4. Dánia 2.

Jövő novemberben újabb két játéknap következik, majd a kvalifikáció 2021 februárjában zárul. A kilenc csoportgyőztes és az öt legjobb második jut ki a tizenhat csapatos Eb-re, amelynek a rendező jogán már tagja Spanyolország és Franciaország.

CFR-SIKER A KISVÁRDAI CSAPAT ELLEN

A labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezői okozta szünetet kihasználva a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata nemzetközi barátságos mérkőzést vívott a magyar NB I. bajnokság jelenlegi 8. helyezettjével, a Kisvárda Master Good FC csapatával. A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban mintegy 1500 néző jelenlétében a vasutasok 2–0 (1–0) arányban nyertek Kevin Boli és Cătălin Golofca góljaival.

Dan Petrescu együttese: 1. félidő: Jesús Fernández – Andrei Peteleu, Kevin Boli, Paulo Vinícius de Souza, Mihai Butean – Juan Emmanuel Cúlio, Yacouba Sylla, Luís Aurélio – Billel-Abdel Omrani, Mario Rondón, Claudiu Petrila; 2. félidő: Hindrich Ottó – Mateo Susics, Boli (Andrei Mureşan), Mike Cestor, Rareş Ispas – Claudiu Petruş – Mihai Bordeianu, Cătălin Golofca, Damjan Djokovics, Adrian Păun – Lacina Traoré

A magyar együttesben végig pályán volt a román idegenlégiós Gheorghe Grozav (akinek minden labdaérintését pfujolással „díjazta” a közönség a játékos városi riválisnál, az U FC-nél eltöltött évei miatt) és csereként beállt az egykori CFR-játékos Cornel Alexandru Ene, a másik két román idegenlégiós, Mihai Mincă kapus és a sérült Claudiu Bumba nem szerepelt a keretben.

MESSI GÓLJÁVAL GYŐZTEK AZ ARGENTINOK BRAZÍLIA ELLEN

Az argentin labdarúgó-válogatottja Lionel Messi góljával legyőzte Brazília legjobbjait a péntek esti szaúd-arábiai barátságos mérkőzésen. A Rijádban rendezett meccsen előbb – a 10. percben – a brazilok jutottak büntetőhöz, ám Gabriel Jesus a kapu mellé gurította a labdát. A 14. percben Messi buktatásáért az argentinok kaptak tizenegyest, amelyet a sértett végzett el, és bár Alisson kapus elsőre védett, a kipattanót a Barcelona világklasszisa már nem hibázta el. A találkozóra mintegy 23 ezren voltak kíváncsiak a helyszínen.

NŐI KÉZILABDA: AZ ELSŐ KOLOZSVÁRI SIKER

Tíz elvesztett csata után a 11. fordulóban érte el első győzelmét a Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata a Virágok Ligájában, a Horia Demian Sportcsarnokban a Bukaresti Rapidot sikerült 23–21 (15–8) arányban legyűrnie Alin Bondar együttesének. A kolozsvári Carmen Andreea Amariei edzette vendégek három perccel a vége előtt 21-nél utolérték az addig végig vezető hazaiakat, de az utolsó Larissa Araujo és Diana Lazăr góljaira már nem volt válaszuk.

A kolozsvári góldobók: Rebeca Ioana Necula és Macarena Gandulfo 5–5, Florina Chintoan 4, Larissa Araujo 3, Patricia Moraru, Cristina Boian és Diana Lazăr 2–2; a Rapid legeredményesebb játékosa Jaszna Boljevics volt 5 góllal.

Bajnoki szünet következik, legközelebb a kolozsváriak 2020. január 7-én játszanak Besztercén.

Az állás: 1. Râmnicu Vâlcea-i MSC 27 pont/10 mérkőzés, 2. Brassói Korona MSC 26/11, 3. Bukaresti MSC 22/10, …, 13. KOLOZSVÁR 3/11 (251–312), 14. Rapid 3/11 (228–292).

JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁNIAI BAJNOKSÁG

A listavezető Csíkszeredai Sportklub könnyed sikert aratott a Hokiklub Budapest vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Eredmények (a sorozat honlapja szerint): • Brassói Korona–Debreceni EAC 4–3 (3–1, 1–2, 0–0) • Hokiklub Budapest–Csíkszeredai Sportklub 2–6 (0–1, 2–4, 0–1) • Újpesti TE–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 4–5 (0–2, 3–0, 1–3). A tabellán: 1. Csíkszereda 55 pont/21 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 40/18 (79–42), 3. Korona 40 (77–57), 4. DEAC 38/20, 5.  Dunaújvárosi Acélbikák 35/19, 6. Gyergyói HK 24/20, 7. Újpest 23/20, 8. Titánok 20/20, 9. Hokiklub Budapest 14/20, 10. Budapesti Schiller-Vasas HC 8/20.

A romániai bajnokságba beszámít a szombati Gyergyó–Korona találkozó is, amelyen hosszabbítás után 2–1-re nyertek a gyergyószentmiklósiak.

További eredmények: • Galaci MSC–Bukaresti Sportul Studenţesc 18–1 (5–0, 6–0, 7–1) és 11–2 (5–0, 4–1, 2–1) – a fővárosiak számítottak pályaválasztónak, de mindkét mérkőzést Galacon játszották. Az állás: 1. Csíkszereda 33 pont/13 mérkőzés, 2. Galac 28/11, 3. Gyergyó 25/12, 4. Korona 19/9, 5. Bukaresti Steaua 18/11, 6. Sapienţia U23 12/20, 6. Sportul 0/14.