DORIN DOGHI BRONZÉRMES

A Kolozsvári Universitatea Sportklub egyetlen képviselője, Dorin Doghi az ökölvívó országos bajnokságon volt, s bronzéremmel térhetett haza Marosvásárhelyről. A 63 kilogrammos súlycsoport vonultatta fel a legtöbb öklözőt (12), Octavian Matiş tanítványa előbb kiütötte Radu Ciprian Drăgălinát (Temesvári ISK), de megsérült a jobb karja, s a folytatásban fel kellett adnia a Suciu Vasile (Bákói MSC) elleni mérkőzést. A bajnoki címet a Ploieşi-i MSC sportolója, George Dumitrescu szerezte meg.

LABDARÚGÓ II. LIGA, 13. FORDULÓ

A román labdarúgó másodosztály 13 fordulója hétfőn fejeződött be, a piteşti-i találkozón négy gól született.

Eredmény: • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Konstancai Farul 2–2 (gól: Andrei Blejdea – 12. és Marius Alexe – 81. perc, illetve Alexandru Stoica – 66. és Daniel Toma – 72. perc; a Farul játékosa, Cătălin Barbu a 2. percben 11-est hibázott). A sorrend: 1. Mioveni-i SK 27 pont/13 mérkőzés, 2. Turnu Măgurele-i Turris Oltul 26/13, 3. Aradi  UTA 23/10, 4. Bukaresti Metaloglobus 22/13, 5. Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 21/13 (18–15), 6. Ploieşti-i Petrolul 21/12 (14–11), …, 9. Farul 19/13, 10. Argeş 17/12, …, 17. KOLOZSVÁRI U FC 13/12.

KOSÁRMECCS A SPORTCSARNOKBAN

A női kosárlabda Román Kupa első fordulójának visszavágói keretében a Kolozsvári Universitatea Sportklub a Bukaresti Rapidot fogadja szerdán 14 órakor a Horia Demian Sportcsarnokban. A továbbjutásra jó eséllyel pályáznak a kolozsvári lányok, akik az első felvonásban, a fővárosban 67:63 arányban nyerni tudtak. Egy jegy ára 10 lej, a nyugdíjasoknak és az egyetemistáknak féláras a belépés, a tanulók ingyen tekinthetik meg (ellenőrző könyv felmutatásával). A mérkőzés alatt megvásárolható az U100 ünnepi könyvkiadvány.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: A VASAS VENDÉGEKÉNT IS NYERT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A listavezető Csíkszeredai Sportklub 4–2-re győzött a Vasas vendégeként a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői mérkőzésén. A gól nélküli első harmadot követően a fővárosi együttes szerzett vezetést a Vasas Jégcentrumban, ám a legutóbb döntős erdélyi csapat még a második húsz percben 3–1-re fordított, a zárófelvonásban pedig mindkét gárda egyszer talált be. A Csíkszeredai Sportklub így egymást követő hatodik találkozóját nyerte meg a ligában, míg a Vasas sorozatban negyedszer kapott ki.

Eredmény (a liga honlapja szerint): • Budapesti Schiller-Vasas HC–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (0–0, 1–3, 1–1).

A tabellán: 1. Csíkszereda 39 pont/15 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 29/13, 3. Dunaújvárosi Acélbikák 27/12, 4. Debreceni EAC 24/13, 5. Brassói Korona 23/13, 6. Gyergyói HK 17/14, 7. Újpesti TE 15/13, 8. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 14/15, 9. Schiller-Vasas 8/14 (36–70), 10. Hokiklub Budapest 8/14 (23–61).