Sporthírek röviden

AZ NRA ISMÉT URALTA A TRANSILVANIA RALLYT

A helyi csapat, a Napoca Rally Academy (NRA) uralta a múlt hét végén rendezett vetélkedőt, a Kolozsvár környékén rendezett Transilvania Rally elnevezésű verseny a ralibajnokság 7., utolsóelőtti állomása. Az NRA a legfontosabb kategóriákban élen végzett. Simone Tempestini és navigátora, Sergiu Itu nyerte a bajnoki szakaszt, őket a Bogdan Marişca–Sebastian Itu páros követte, a harmadik helyen Alexandru Piţigoi és Anton Avram végzett. A Mihnea Mureşan egység Alina-Bianca Pop nyert az RC4 és 2FWD osztályban, a Maior testvérek, Norbert és Francesca végzett az élen az RC5 osztályban és a junioroknál, Florin Tincescu és Iulian Nicolaescu nyerte a 11-es osztályt. A Tour European Rally (TER) táblázatán szintén Tempestiniék végeztek az élen a Hyundai i20 R5 gépkocsival. Csapattársuk, Bogdan Marişca volt a második Sebastian Ituval, míg a 3. helyen egy belga egység, Joachim Wagemans és Francois Geerlan végzett. Természetesen csapatban is az NRA lett az első (Tempestini/Sergiu Itu és Marişca/Sebastian az RC2 osztályban, Mihnea Mureşan/Alina-Bianca Pop RC4-ben, Maiorék a juniorioknál, az Andrei Mitre, Robert Maior egység pedig a Dacia-kupában versenyzett). A csapatoknál a DTO-Tellur R.T. volt a második, a Sibiu Racing Team pedig a harmadik.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐK: ISMÉT NYERTEK A MAGYAROK ÉS A ROMÁNOK

A magyar női kézilabda-válogatott 30–10-re győzött Olaszország vendégeként a jövő decemberi Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában, vasárnap Lignanóban. A két együttes ötödször találkozott egymással, a magyarok mérlege továbbra is tökéletes az olaszokkal szemben, és az ötből harmadszor fordult elő, hogy csupán tíz gólt kaptak.

Eredmények, női Eb-selejtező, 2. forduló, 2. csoport: • Olaszország-Magyarország 10–30 (4–16) – a legeredményesebb Klujber Katrin volt 8 góllal • Litvánia-Montenegró 24–32 (14–20). Az állás: 1. MAGYARORSZÁG 4 PONT (63–29), 2. Montenegró 4 (73–41), 3. Litvánia 0 (43–65), 4. Olaszország 0 (27–71).

Románia a 7. csoportban szerepel, második mérkőzésén is nyerni tudott, Ukrajna legyőzése után idegenben a Feröer-szigetek sem tudott ellenállni a válogatottnak, habár az első félidőben még jól tartotta magát, még vezetett is. A végeredmény 25–20 (11–12) volt a román válogatott javára.

Eredmények, női Eb-selejtező, 2. forduló, 7. csoport: • Feröer-szigetek–Románia 20–25 (12–11) – a legtöbb gólt (6) Eliza Buceschi dobta • Ukrajna–Lengyelország 26–27 (14–14). A sorrend: 1. Lengyelország 4 pont (55–42), 2. ROMÁNIA 4 (52–44), 3. Ukrajna 0 (50–54), 4. Feröer-szigetek 0 (36–53).

A selejtezősorozat március végén folytatódik. A jövő decemberi, dán–norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra a csoport első két helyezettje jut ki.

FÉRFI KÉZILABDA BL: ÚJABB VESZPRÉMI VERESÉG

A Telekom Veszprém 23–18-ra kikapott a francia Montpellier HB otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, vasárnap. A két csapatnak ez volt a 15. találkozója a BL-ben, a Veszprém tíz győzelem mellett ötödször veszített.

Férfi BL, csoportkör, 3. forduló, B-csoport: • Montpellier HB (francia)–Telekom Veszprém 23–18 (11–10) – a mezőny legeredményesebb játékosa Melvyn Richardson volt nyolc góllal, a magyar csapatban a francia Kentin Mahé és a szerb Petar Nenadic egyaránt négy gólt dobott.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ISMÉT KIKAPOTT HAZAI PÁLYÁN A CÍMVÉDŐ FTC

A címvédő Ferencváros második mérkőzésén kapott ki a jégkorong Erste Ligában, miután a vasárnapi játéknap rangadóján alulmaradt a Dunaújvárossal szemben. Az utolsó perc 1–1-es állással vette kezdetét, akkor az emberelőnyben lévő vendégek előbb 13 másodperccel a fórjuk vége előtt megszerezték a vezetést, majd négy másodperccel a találkozó vége előtt harmadik góljukkal biztosították a győzelmüket. Hat nyertes találkozót követően a Ferencváros a második vereségét szenvedte el a szezonban, az elsőt a rendes játékidőben. Pénteken a Csíkszereda hosszabbítás után nyert 5–4-re a címvédő otthonában. A DAB a hatodik összecsapását is a rendes játékidőben nyerte meg, így pontszámban beérte, a tabellán pedig meg is előzte az eddig éllovas FTC-t.

Eredmények (a magyar szövetség honlapjáról): • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 1–3 (0–0, 0–1, 0–2) • Gyergyói HK–Brassói Korona 4–9 (1–4, 1–1, 2–4) • Hokiklub Budapest–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (1–0, 0–0, 0–4) • Újpesti TE–Budapesti Schiller-Vasas HC 4–3 (1–0, 1–2, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel. A tabellán: 1. Acélbikák 18 pont/6 mérkőzés (32–10), 2. FTC-Telekom 18/8 (38–17), 3. Csíkszereda 15/6, 4. Brassó 13/7, 5. Debreceni EAC 9/5, 6. Gyergyó 8/7, 7. Újpest 7/6, 8. Schiller-Vasas 4/7 (19–37), 9. Hokiklub Budapest 4/6 (7–25), 10. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 3/8.

A Gyergyó–Brassó mérkőzés a román bajnokságba is beleszámít, ahol a hétvégén a Sapientia U23 is elérte első győzelmeit.

Eredmények: • Sapientia U23–Bukaresti Sportul Studenţesc 7–2 (2–1, 2–0, 3–1) és 12–4 (3–2, 5–1, 4–1). Az állás: 1. Brassó 13 pont/5 mérkőzés, 2. Csíkszereda 8/4, 3. Galaci MSC 6/2 (32–1), 4. Bukaresti Steaua 6/2 (13–2), 5. Gyergyó 6/3 (23–13), 6. Sapientia U 23 6/8 (29–62), 7. Sportul 0/6.

U PRODVINALCO: SÚLYOS VERESÉG NAGYBÁNYÁTÓL

A kolozsvári Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark adott otthont szombaton délelőtt a férfi rögbi Szuperliga 5. fordulójának keretében rendezett Kolozsvári U Prodvinalco–Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC találkozónak. Az elsőségre törő vendégek magabiztosan nyertek 52–15 arányban, nyolc célt értek el (a házigazdák egyet), s ezzel a támadó bónuszpontot is megszerezték.

További eredmények: • Bukaresti Dinamó–Buzăui Gloria MSC 31–15 • Temesvári Saracens–Bukaresti Steaua 13–20; a Konstancai Tomiţanii . Az állás: 1. Nagybánya 18 pont/4 mérkőzés, 2. Temesvár 16/5, 3. Steaua 15/4, 4. KOLOZSVÁR 9/5 (116–181), 5. Dinamó 9/4 (101–121), 6. Buzău 5/4, 7. Konstanca 0/4.