LABDARÚGÓ I. LIGA, 10. FORDULÓA román labdarúgó élvonal 10. fordulójában pénteken és szombaton négy találkozót rendeztek.

Eredmények: • Medgyesi Gázmetán–Krajovai Universitatea 2–3 (gól: Dumitru Cardoso – 41. és Neluţ Roşu – 89. perc, illetve Luis Emanuel Niţu – 6., Bogdan Vătăjelu – 42. és Alexandru Cicâldău – 57. perc) • Voluntari-i FC–Clinceni-i Academica 1–2 (Ştefan Cătălin Ţâră – 77. perc, illetve Jean Deretti – 33. és Mihai Dobrescu – 50. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 3–0 (Vasvári Gábriel – 31., 11 m, Nicolae Carnat – 35. és Peter Gál-Andrezly – 57. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Bukaresti Dinamó 3–2 (Constantin Budescu 2 – 49. és 66., valamint Ljuban Crepulja – 80. perc, illetve Mihai Popescu – 16. és Robert Moldoveanu – 74. perc; kiállítva: Budescu – 90. perc). Vasárnap bonyolítják le a Botoşani-i FC–Târgoviştei Chindia és az FCSB–Kolozsvári CFR 1907 összecsapást, hétfőn 20.30-kor játsszák a Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika találkozót, a mérkőzést élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az élmezőny: 1. KV. CFR 1907 20 PONT/9 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 19/10, 3. Viitorul 18/9 (23–10), 4. Gázmetán 18/10 (20–13), 5. Jászvásár 16/9, 6. Astra 15/10, 7. Sepsi 13/10, …, 11. Hermannstadt 10/10.

U PRODVINALCO: VERESÉG BUZĂUBAN

A férfi rögbi Szuperliga 4. fordulójában a Kolozsvári U Prodvinalco csapata Buzăuba látogatott és tízpontos vereséget szenvedett a helyi MSC Gloriától.

Eredmények: • Buzăui MSC Gloria–Kolozsvári U Prodvinalco 31–21 • Konstancai Tomiţanii–Bukaresti Dinamó 26–36 – mindkét esetben támadó bónuszpont járt a győztesnek • Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC–Temesvári Saracens 28–24; a Bukaresti Steaua szabadnapos volt. Az állás: 1. Temesvár 15 pont/4 mérkőzés, 2. Nagybánya 13/4, 3. Steaua 11/3, 4. KOLOZSVÁR 9/4, 5. Buzău 5/4 (58–92), 6. Dinamó 5/3 (70–106), 7. Konstanca 0.

NŐI KÉZILABDA: KULLOGÓ KOLOZSVÁRIAK

A Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata újabb súlyos vereséget szenvedett, a Virágok Ligája 5. fordulójában nyolc góllal kapott ki Brăilán a Dunărea KK-tól.

Eredmények: • Brăilai Dunărea KK–Kolozsvári Universitatea Sportklub 33–25 (18–14) • Zilahi KK–Brassói Korona MSC 25–28 (10–16) • Nagybányai Minaur–Bukaresti Rapid 37–22 (21–8) • Szlatinai MSC–Nagydisznódi Magura 21–28 • Szloboziai MKK–Krajovai MSC 23–30 (13–14) • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Bukaresti MSC 20–19 (9–10) • Buzăui Gloria MSC–Beszterce-Naszódi Glória 25–22 (11–10). Az állás: 1. Rm. Vâlcea 15 pont (135–100), 2. Korona 15 (141–110), 3. Buzău 12, 4. Minaur 10, 5. Buk. MSC 9 (128–111), 6. Brăila 9 (135–123), …, 13. KOLOZSVÁR 0.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SZÉKELYFÖLDI SIKEREK

Két székelyföldi csapat, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK is hosszabbításban győzött hazai pályán a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. A szombati folytatásban a gyergyószentmiklósiak elérték az első olyan győzelmüket is, amelyhez nem kellett ráadás, Csíkszereda pedig magabiztosan hozta a kötelezőt a Hokiklub Budapest ellen.

Eredmények, Erste Liga: • Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0), hosszabbítás után • Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 2–1 (0–0, 0–0, 1–1, 1–0), h. u. • Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni EAC 4–1 (1–0, 0–0, 3–1) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 0–5 (0–0, 0–2, 0–3) • Budapesti Schiller-Vasas HC–Brassói Korona 4–3 (1–1, 3–1, 0–1) • Gyergyó–Újpest 5–3 (1–0, 0–3, 4–0) • Csíkszereda–Hokiklub Budapest 7–1 (1–1, 2–0, 4–0). A tabellán: 1. FTC-Telekom 11 pont/4 mérkőzés, 2. Csíkszereda 10/4, 3. Acélbikák 9/3, 4. Debrecen 6/3, 5. Gyergyó 5/5, 6. Korona 4/3 (10–9), 7. Hokiklub Budapest 4/4 (5–12), 8. Schiller-Vasas 3/4 (9–19), 9. Titánok 3/4 (5–16), 10. Újpest 2/4.

MAGYAR KUPA: TOVÁBBJUTOTTAK AZ ÉLVONALBELIEK

A címvédő Székesfehérvári MOL Fehérvár 4–2-re győzött a harmadosztályú Eger vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa hatodik fordulójában, ezzel a 64 közé jutott, akárcsak az összes többi élvonalbeli csapat, amely most kapcsolódott be a sorozatba. A továbbjutás egy mérkőzősen dőlt el.

Eredmények, Magyar Kupa, 6. forduló, az élvonalbeli együtteseket érintő párosítások: • Eger SE (III. osztályú)– Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 2–4 • Érdi VSE (III.)–Diósgyőri VTK 0–1 • Putnok FC (III.)–Paksi FC 0–5 • Dunaharaszti MTK (III.)–Budapesti Honvéd 1–7 • Sárvár FC (III.)–Debreceni VSC 0–3 • Bonyhád VLC (megyei I.)–Puskás Akadémia FC 0–5 • Hévíz SK (III.)–Mezőkövesd-Zsóry FC 0–6 • FC Hatvan (III.)–Újpest FC 0–2 • Soltvadkerti TE (megye I.)–Kaposvári Rákóczi FC 0–4 • Pilisi LK-Legenda Sport (megyei I.)–Kisvárda Master Good 0–1.

FÉRFI KÉZILABDA BL: MEGLEPŐEN SIMA VESZPRÉMI VERESÉG

A Telekom Veszprém házigazdaként hat góllal kikapott a német THW Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, szombaton. A mezőny legjobbjának Harald Reinkindet választották a vendégektől, aki nyolc góljával egyben a legeredményesebb is lett. Hendrik Pekeler és Nikola Bilyk hétszer talált be, a házigazdáknál Andreas Nilsson és az egyiptomi Jahja Kaled Omar egyaránt öt gólt szerzett. A két együttes 19. alkalommal játszott egymással, a Kiel egy döntetlen és kilenc vereség mellett kilencedszer győzte le a Veszprémet.

A MOL-Pick Szeged vasárnap a Paris Saint-Germain vendége lesz, a Telekom Veszprém pedig jövő vasárnap a Montpellier HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 2. forduló, B-csoport: • Telekom Veszprém–THW Kiel (német) 31–37 (13–16).