Sporthírek röviden
Vissza

BUZĂRNESCU A HIROSIMAI ELŐDÖNTŐBEN BÚCSÚZOTT

A 31 esztendős Mihaela Buzărnescu (125. a világranglistán) menetelését a hazaiak képviselője, a végső győztes Nao Hibino (146.) állította meg a japán nagyvárosban, Hirosimában rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán. Az elődöntőben a hét évvel fiatalabb japán teniszező szetthátrányból állt talpra, két óra és 10 perc játék után 4:6, 6:0, 6:3 arányban nyert. Buzărnescu így is idei legjobb eredményét érte el, sorozatban három mérkőzést eddig még nyert. A bukaresti lány 11 300 dolláros csekkel és 110 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Eredmények, elődöntő: Nao Hibino (japán)–Mihaela Buzărnescu 4:6, 6:0, 6:3; Miszaki Doj (japán)–Veronika Kugyermetova (orosz, 2.) 6:3, 4:6, 6:2. Döntő: Hibino–Doj 6:3, 6:2.

FÉRFI KÉZILABDA BL: BRAVÚROS GYŐZELEMMEL KEZDETT A MOL-PICK SZEGED

A MOL-Pick Szeged házigazdaként három góllal legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton. A magyar szurkolók „Köszöntünk itthon, Thiagus” felirattal üdvözölték a katalánok brazil játékosát, Thiagus Petrust, aki 2015 és 2018 között a Szegedet erősítette. A sajtótribünön egy hely üresen maradt, és a klub egy koszorúval, a drukkerek pedig egy drapériával emlékeztek Simon Józsefre, a Nemzeti Sport júliusban elhunyt kézilabda-szakírójára.

A házigazdák a nyári szünetben visszatért Mikler Roland bravúros védéseinek és a spanyol Jorge Maqueda góljainak köszönhetően remekül kezdtek. Kiváló védekezésükkel a 22. percben már hat góllal vezettek (14–8), amit a szünetig tovább növeltek. A második felvonásban tíz percig kitartott a szegediek lendülete (23–17), azt követően viszont felzárkózott a Barcelona. A Mikler helyére beállt Mirko Alilovic is remekül védett, erre alapozva csapattársainak végül sikerült három találatot megőrizniük az előnyükből. Bár a katalánok a hajrában egy gólra felzárkóztak, az utolsó percekben a Szeged támadásban és védekezésben is hatékonyabbnak bizonyult és nagy bravúrral győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Barcelona francia beállója, Ludovic Fabregas volt nyolc góllal, a szegediek közül a spanyol jobbátlövő, Jorge Maqueda hétszer volt eredményes.

Férfi BL, csoportkör, 1. forduló, A-csoport: • MOL-Pick Szeged–Barcelona (spanyol) 31–28 (18–11). További eredmény: • PPD Zágráb (horvát)–Paris Saint-Germain HB 29–37 (15–19). Az RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–SG Flensburg-Handewitt (norvég) és az Elverum Handball (norvég)–Aalborg Handbold (dán) találkozót vasárnap játszották.

U-BT: KISDÖNTŐBEN A LIGUE OF 4-ON

A hétvégén négycsapatos nemzetközi férfi kosárlabdatornát rendeztek a Sportfesztivál keretében az új kolozsvári sportcsarnokban, a BT Arénában. A házigazda Kolozsvári U-BT-n kívül a szerb Partizan Belgrád NIS, a montenegrói Mornar Bar és a török Feherbahce Beko Isztambul vett részt.

A szombati első elődöntőkben a Partizán magabiztos győzelmet aratott a Mornar Bar felett, 77:60 (21:14, 20:16, 18:9, 16:21) volt a végeredmény. Az U-BT–Fenerbahce mérkőzésen egyetlen kosáron múlt a hazaiak győzelme, amely megszorongatta nevesebb török ellenfelét. A montenegrói Dusko Vujosevics tanítványai az utolsó pillanatokban támadhattak a győzelemért, de elszalasztották a lehetőséget. Az U-BT kezdett jobban, az első negyedet 15:13 arányban nyerték. A szerb Zeljko Obradovics tanítványainak tapasztalata azonban hamarosan kiütközött, a törökök uralták a következő két menetet. A hajrában azonban a kolozsváriak visszavették a vezetést (57:56 a bosnyák csapatkapitány, Darko Planinics kosarával), az izgalmas végjáték azonban a vendégeknek kedvezett. Az utolsó támadás éppen Planinicsnak nem sikerült. A mérkőzés nagyszünetében ünnepélyesen elbúcsúztatták a szerb Alekszandar Raszicsot, az U-BT csapatkapitányát, aki úgy döntött, hogy felhagy az aktív sportolással.

A kolozsváriak legjobbjai Patrick Richard (15 pont, 2 gólpassz és 1 lepattanó), Kerron Johnson (12 pont, 3–3 gólpassz és lepattanó), Darko Planinics (11 pont, 1 gólpassz és 5 lepattanó), Donatas Tarolis (9 pont, 1 gólpassz és 3 lepattanó) voltak, a vendégektől Derrick Williams (14 pont és 7 lepattanó) volt a legeredményesebb.

Végeredmény: • U-BT–Fenerbahce Beko 66:67 (15:13, 19:25, 16:15, 16:14).

A League of the 4 kisdöntőjében az U-BT a Mornar Barral, a fináléban a Partizán a Fenerbahcéval mérkőzött.

MIKLÓS EDIT ALPESI SÍZŐ FŐVÉDNÖKSÉGÉVEL STARTOL AZ V. ERDÉLYI KÖZÉPISKOLÁS SPORTOLIMPIA

Ismét eljött a középiskolások nagyméretű sportmegmérettetésének ideje: szeptember 17-én, kedden 20 órától a Kolozsvár Aréna konferenciatermében ünnepélyes keretek között nyitja meg V. Erdélyi Középiskolás Sportolimpiáját az RMDSZ és a Communitas Alapítvány a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ), a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása (TTOT), az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem közreműködésével. A megnyitó beszédeket követően Hullámvölgyek egy sportoló életében címmel a csíkszeredai születésű, a 2014-es téli olimpián Szocsiban az előkelő 7. helyen végzett Miklós Edit alpesi sízővel beszélget Szép Zoltán sportújságíró.