Sporthírek röviden

EVEZŐS-VB: GALAMBOS PÉTER EZÜSTÉRMES LINZBEN

Galambos Péter könnyűsúlyú egypárban ezüstérmet szerzett a Linzben rendezett evezős világbajnokságon. A 32 éves váci versenyző a pénteki döntő nagy részében a második helyért csatázott az ausztrál Sean Murphyvel, akit az utolsó 500 méteren tudott lehajrázni. Viszont így sem volt esélye megszorítani a favorit olasz Martino Gorettit, aki szinte végig magabiztosan vezetett, és nyerte meg a vb-t. Galambosnak ez az ötödik vb-érme, 2012 és 2016 után harmadszor végzett másodikként, 2010-ben és 2013-ban harmadik volt. A könnyűsúlyú egypárban – amely nem olimpiai szám – 33 versenyző nevezett.

Románia két ezüstéremmel a zárta vb-t, a női kétpárevezősöknél Nicoleta-Ancuţa Bodnar és Simona Geanina Radiş, továbbá a férfi kormányos nélküli négyes (Mihaiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu és Cosmin Pascari) végzett a második helyen.

NŐI ÖKÖLVÍVÁS: EB-ARANYÉREM

Románia hét ökölvívót nevezett az Alcobendasban/Madridban rendezett Európa-bajnokságra, egyetlen érmet szerzett a küldöttség, de a legfényesebbet. Lăcrămioara Perijoc az 54 kg-os súlycsoportban a döntőig menetelt, s a fináléban pontozással, 3–2 arányban nyert az orosz Karina Tazabekova ellen. A tavalyi szófiai Eb-n Románia szintén egy éremmel zárt, akkor Steluţa Duţă (48 kg) szerzett bronzot.

RAJT A KÉZILABDA-BAJNOKSÁGOKBAN

Mind a női Virágok Ligájában, mind a férfi Bölények Ligájában kezdetét vette a sorozat, Kolozs megye képviselői felemásan rajtoltak. A hölgyeknél az Alin Bondar edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub súlyos, tízgólos vereséget szenvedett Buzăuban a helyi Gloria MSC-től, 32–22 (16–9) volt a végeredmény. A házigazdák már az elejétől uralták a mérkőzést, a kolozsváriak csak egy ideig tudták tartani a ritmust. Az első félidő felénél azonban 10 perces rövidzárlat ütött be, a kolozsváriak egy gólt sem dobtak, a buzăuiak pedig megléptek, s a különbséget csak egyre növelték. A kolozsváriak legeredményesebb játékosa Diana Lazăr volt 5 találattal, őt Andrada Preda követte 4-gyel. A következő fordulóban az első hazai meccsen a Nagybányai Minaurt fogadják a Horia Demian Sportcsarnokban.

Az első forduló többi meccsén: • Nagybányai Minaur–Nagydisznódi Magura 25–25 • Szloboziai MKK–Szlatinai MSC 25–25 • Bukaresti Rapid–Brassói Korona MSC 20–30 • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Brăilai Dunărea KK 24–18 • Beszterce-Naszódi Glória–Krajovai MSC 22–24 • Zilahi KK–Bukaresti MSC 25–24.

Drámai hajrában fordított a Tordia Potaissa a férfiaknál, az első fordulóban Horaţiu Gal tanítványai nagy hajrával legyűrték a Bukaresti MSC-t 28–27-re, úgy hogy a szünetben még a fővárosiak vezettek 18–12-re.

A Kolozs megyeiek góldobói: Szőke 8, Şandru 5, Thalmaier és Pavel 4–4, Pinţoiu, Tálas, Ghiţă, Cântec és Ghivil 1–1.

További eredmények: • Nagybányai Minaur–Dél-Dobrudzsai KK 25–23 • Bukaresti Steaua–Temesvári Politechnika MSC 26–24 • Bukaresti Dinamó–Vászlói/Vaslui-i MSC 34–30 • Resicabányai MSC ISK–Buzăui KK 23–23 • Bákói MSC–Călăraşi-i Dunărea 25–24 • Fogarasi MSC–Foksányi MSC 17–20.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉS

A Kolozsvári Universitatea Sportklub férfi kézilabdacsapata több előkészületi mérkőzésen vett részt az elmúlt héten. Nyitányként 27–25-re kikaptak a Nyíregyházi Férfi Kézilabda Klubtól, majd a Horia Demian Sportcsarnokban nemzetközi részvétellel megrendezték az egyesület centenáriumi kupáját.

A torna eredményei: • Székelyudvarhelyi Szejke SK–Nyíregyházi Férfi Kézilabda Klub 34–25 • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Nagyváradi MSC 27–24. A harmadik helyért: • Nyíregyháza–Nagyvárad 35–15. Döntő: • Szejke–Kolozsvár 35–31.

NŐI RÖPLABDA-EB: NYOLCADDÖNTŐ VOLT A VÉGÁLLOMÁS

A budapesti csoportból az utolsó pillanatban továbbjutó román női röplabda-válogatott az Európa-bajnokságon a nyolcaddöntőben sima vereséget szenvedett Szerbiától a török fővárosban, Ankarában, s búcsúzott a kontinensviadaltól. A találkozó 71 percet tartott. A magyar válogatott nem jutott tovább a csoportból.

Eredmény, nyolcaddöntő: • Szerbia–Románia 3:0 (20, 17, 23).

U PRODVINALCO: VERESÉG A NYITÁNYON

Kezdetét vette a férfi rögbi Szuperliga bajnokság, az első fordulóban a Kolozsvári U Prodvinalco a temesvári Dan Păltinişanu Stadion vendége volt, a sokszoros bajnok Saracens pedig nem kímélte a fiúkat: 54–18 (35–10) volt a végeredmény, a bánságiak nyolc célt értek el, s ezzel megszerezték a támadó bónuszpontot is. A kolozsváriaktól Vlad Toma és Claudiu Grad vitte be a célterületre a tojáslabdát, Ovidiu Melniciuc pedig egy jutalomrúgással és két büntető értékesítésével járult hozzá a pontgyűjteményhez.

A többi eredmény: • Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC–Konstancai Tomiţanii 42–17 • Bukaresti Steaua–Buzăui Gloria MSC 33–17 – a győztesek a támadó bónuszpontot is megszerezték.

A férfi hétfős rögbiben a második fordulónál tartanak (Jászvásár/Iaşi adott otthont a tornának), a kolozsvári gárda a második helyen végzett, miután a döntőben 31–12-re alulmaradt a Petrozsényi Tudomány/Ştiinţa ellenében.

U-BT: VERESÉGGEL KEZDTÉK A SZERBIAI ELŐKÉSZÜLÉST

A Kolozsvári U-BT férfi csapata elvesztette első felkészülési találkozóját Sezrbiában, a KK Dynamic Belgrád 77:72-re legyőzte. Dusko Vujosevics tanítványai jól kezdtek, de már a nagyszünetben vesztésre álltak, s nem tudtak felzárkózni. Az U-BT legeredményesebb játékosa Darko Planinics volt (19 pont, 10 lepattanó), utána Brandyn Curry (12 pont, 5 gólpassz) és Patrick Richard (12 ponct, 3 gólpassz) következett.

Lapzárta után ért véget a következő belgrádi barátságos mérkőzés a szintén szerbiai KK Mega Bemax ellen, majd szerdán a Szolnoki Olaj lesz az ellenfél. A hétvégén pénteken és szombaton a bosnyák fővárosba utaznak a kolozsváriak, ahol a Mirza Delibasics-emléktornán vesznek részt, pénteken a montenegrói Buducsnoszt Podgoricával játszanak, majd az eredmény függvényében szombaton a kis- vagy a nagydöntőben lesznek érdekeltek.

VÁLOGATOTT A SEPSI OSK-TÓL

A bajnoki mérkőzésén izomsérülést szenvedett krajovai Nicuşor Bancura nem számíthat Cosmin Contra, a román válogatott szövetségi kapitánya, így cserére kényszerült: a helyére behívta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 23 éves játékosát, Florin Ştefant a spanyol és a máltai Európa-bajnoki selejtezőre.

U FC: IFIVÁLOGATOTT KAPUS

A román labdarúgó ifjúsági válogatott szövetségi kapitánya, Mirel Rădoi cserére kényszerült: az FCSB sérült kapusa, Andrei Vlad helyére behívta a keretbe a másodosztályú Kolozsvári U FC hálóőrét, Cosmin Dur-Bozoancăt. Az U21-es, korosztályos nemzeti csapat tagja a Kolozsvári CFR 1907 nemrég leigazolt ifjú tehetsége, Alexandru Paşcanu is. A nemzeti csapat legközelebb szeptember 10-én Aalborgban Dániával mérkőzik.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Sport
Sport

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.