STUTTGARTI TENISZTORNA: FUCSOVICS LEGYŐZTE SPANYOL ELLENFELÉT

Fucsovics Márton két szettben legyőzte a spanyol Jaume Munart a 754 540 euró összdíjazású, stuttgarti füvespályás férfi tenisztorna első fordulójában. A két játékos eredetileg hétfőn csapott volna össze, de az eső miatt mérkőzésüket keddre halasztották. A találkozón Fucsovicsnak (a világranglista 52. helyezettje) sikerült előbb brékelőnyhöz jutnia (3:1), de ezt Munar (74.) azonnal visszavette, így az első játszma csak a rövidítésben dőlt el. A második szett közepén ugyancsak gyors brékváltás történt, majd 4:4 után ismét Fucsovics tudta elvenni riválisa adogatógémjét, saját szervajátékával pedig lezárta az 1 óra 32 perces összecsapást. Fucsovics a nyolcaddöntőben a 4. helyen kiemelt – az első fordulóban erőnyerő – grúz/georgiai Nikoloz Baszilasvilivel találkozik, akit idén három összecsapásukon kétszer legyőzött.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics–Munar (spanyol) 7:6 (5), 6:4.

GÖRKORCSOLYA GYORSASÁGI ROMÁN KUPA

A kolozsvári Györgyfalvi negyedi sportbázis ad otthont szombaton a görkorcsolya gyorsasági U 100 Román Kupa elnevezésű rendezvénynek, amely a Kolozsvári Universitatea Sportklub centenáriumi eseményeinek hatodik állomása a szakszövetség és az említett alakulat szervezésében. A vetélkedőn várhatóan mintegy 80 sportoló vesz majd részt az ország klubjainak képviseletében.

STRANDRÖPLABDA

Csütörtöktől vasárnapig a Kolozsvár Arénában rendezik a felnőtt strandröplabda-bajnokság zónaszakaszát.

CFR 1907: EDZŐTÁBOROZÁS ÖT BARÁTSÁGOS MECCS

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata kedd óta osztrák edzőtáborban folytatja a felkészülést a következő idényre. Dan Petrescu legényei június 30-ig lesznek az ausztriai Windischgarstenben, s ez alatt az időszakban öt nemzetközi barátságos mérkőzést is vívnak. Elsőként 18-án az orosz bajnoki 7. helyezett FC Orenburg az ellenfél, 22-én mérkőznek meg Szerbia bajnokával, a Crna Zvezda Belgráddal, majd a horvát bronzérmes NK Eszék/Osijek következik 26-án. Két cseh együttes marad végére, 28-án a 7. helyezett Mlada Boleslav, másnap pedig a Sparta Prága (3. hely) ellen lépnek pályára a vasutasok. Az idény első hivatalos mérkőzése a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában július 9-én vagy 10-én esedékes (június 18-án sorsolják ki az ellenfelet).

NAGYSZEBEN MARADT A LABDARÚGÓ BETANO I. LIGÁBAN

Osztályozós végeredmény: • Nagyszebeni Hermannstadt–Kolozsvári U FC 0–1 (gól: Dorin Goga – 64. perc) – 2–1-es összesítéssel a Betano I. ligában maradt a Hermannstadt.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.