LABDARÚGÁS, BETANO I. LIGA, 10./11. FORDULÓ: BRONZÉRMES A VIITORUL

A labdarúgó román élvonalban, a Betano I. ligában a felsőházban a 10. fordulóval zárulnak a küzdelmek, az alsóházban a 11. játéknapnál tartanak.

Újabb kérdés eldőlt a szombati találkozó után: Gheorghe Hagi fiataljai gólhátrányból álltak talpra, és az utolsó pillanatban nyerni tudtak az oltyán fővárosban, ezzel pedig elhódították az bronzérmet. Így a Konstancai Viitorul biztosította helyét az Európa Liga selejtezőjében, míg a Krajovai Universitatea SK csak akkor jut oda, ha a Viitorul győz a Román Kupa döntőjében az Astra ellenében.

Felsőház, 10. forduló: • Krajovai Universitatea SK–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Ivan Martics – 15. perc, illetve Valentin Mihăilă – 70., öngól és Denis Drăguş – 93. perc; kiállítva: Tiago Ferreira – 73. perc, Krajova). Vasárnap 20.30 órakor bonyolítják le az FCSB–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzést, hétfőn 21 órakor rendezik a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK összecsapást, a találkozókat élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és Telekom Sport1 tévéadó. Az állás: 1. KV. CFR 50 PONT/9 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 45/9, 3. Viitorul 39/10, 4. Krajova 36/10, 5. Astra 24/9, 6. Sepsi 20/9.

Alsóházi eredmények, 11. forduló: • Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán 1–0 (gól: Jonathan Rodriguez – 44. perc, 11 m; kiállítva: Marius Constantin – 67. perc, Gázmetán) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (Filipe Nascimento – 64. perc, 11 m, illetve Ionuț Stoica – 86. perc) • Chiajnai Concordia–Bukaresti Dinamó 0–2 (Mattia Montini – 59. és Reda Jaadi – 75. perc) • Voluntari-i FC–Călăraşi-i Dunărea 0–0.  A sorrend: 1. Dinamó 41 pont, 2. Gázmetán 39, 3. Botoşani 35, 4. Jászvásár 30, 5. Voluntari 27, 6. Hermannstadt 24, 7. Călăraşi 22, 8. Concordia 16.

LABDARÚGÁS, II. LIGA, 36. FORDULÓ

A román labdarúgó másodosztályban a 36. fordulót négy napra szétosztották, szombaton elkezdik a sorozatot és kedden fejezik be.

Eredmények: • Piteşti-i Argeş FC–Aradi UTA 2–1 (gól: Vasile Buhăescu – 26. és Bogdan Vişa – 73. perc, illetve Alexandru Oroian – 93. perc) • Temesvári ASU Poli–Baloteşti-i SK 4–3 (Alin Ignea 2 – 21. és 66., a második 11 m, Ioan Mera – 69., valamint Cristian Scutaru – 89. perc, illetve Alexandru Stoica – 32., Ovidiu Marin – 37. és Marian Neagu – 76. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Konstancai Farul 5–0 (George Paraschiv – 15., Bertrand Bebey – 45. + 2., Vasile Pop – 64., 11 m., Gabriel Preoteasa – 86., továbbá Cristian Oros – 93. perc, 11 m) • Bukaresti Daco-Getica–Brăilai Dacia Unirea 5–2 (Philippe Nsiah 2 – 43. és 67., Andrei Vladimir Georgescu – 48., Ion Prodan – 60., valamint Gabriel Plumbuitu – 83. perc, illetve Vlad Motroc – 57., öngól és Momodou Jallow – 86. perc) • Mioveni-i SK–Temesvári Ripensia 4–1 (Cosmin Năstăsie – 15., Ionuţ Rădescu – 21., továbbá Valentin Balint 2 – 78. és 88. perc, illetve Călin Toma – 92. perc) • Bákói Aerostar–Clinceni-i Academica 0–3 (Adrian Şut – 11., Ciprian Gliga – 52. és Alexandru Buziuc – 90. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 1–2 (Vlad Rusu – 9. perc, illetve Gabriel Dodoi 2 – 28. és 87. perc) • Târgoviştei Chindia–Bukaresti Metaloglobus 2–1 (Daniel Florea – 32. és Valentin Alexandru – 82. perc, 11 m és perc, illetve Claudiu Herea – 41. perc; kiállítva: Mihai Leca – 61. perc, illetve George Caramalău – 80. perc). Hétfőn játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Temesvári ACS Politechnika találkozót (18 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). A forduló kedden zárul a Kolozsvári U FC–Sznagovi Sportul rangadóval (Kolozsvár Aréna, 20.30-kor, Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1). Az élen: 1. Chindia 83 pont/36 mérkőzés, 2. Clinceni 81/36, 3. KV. U FC 73/35, 4. Petrolul 71/35, 5. Sznagov 67/35, 6. Argeş 65/36.

FÉRFI RÖGBI: ÖTÖDIK HELYÉRT JÁTSZHAT AZ U PRODVINALCO

Elérkezett a helyosztók napja a férfi rögbi Szuperligában. Az alapszakaszt utolsó helyen záró Kolozsvári U Prodvinalco idegenben kellett pályára lépnie a Konstancai Tomiţanii ellenében, s 40–22 arányban diadalmaskodott. Az 5–6. helyért ellenfele a Bukaresti Dinamó lesz, amely szintén idegenben tudott nyerni: 16–15-re legyűrte a Buzăui Gloria MSC-t – a helyosztót május 26-án, vasárnap rendezik a Bukaresti Olimpia Stadionban (ugyanott és ugyanaznap bonyolítják le a 7–8. helyért a Buzău–Konstanca mérkőzést is).

Elődöntős eredmények: • Temesvári Saracens RCMUV–Nagybányai Ştiinţa MSC 30–35 (13–21) • Bukaresti MSC–Bukaresti Steaua 15–22 (3–9). A döntőket május 25-én, szombaton Bârladon bonyolítják le.