Spanyol Nagydíj: Hamilton hatodszor győzött Barcelonában

A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap, és ezzel növelte az előnyét az összetettben.

A 36 éves Hamiltonnak ez az idei harmadik, és pályafutása 98. futamgyőzelme, Spanyolországban karrierje során már hatodik alkalommal diadalmaskodott.

Hamilton mögött a második helyen Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett, míg a dobogó alsó fokára Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája állhatott fel.

A rajtot Verstappen hajszálnyival jobban kapta el, mint az immár 100. pole pozícióból startoló Hamilton, aki az első kanyarban nem is tudta megvédeni helyét a határozott manőverrel támadó Verstappennel szemben. Az élen zajló csata nyomán a harmadikként érkező Bottasnak kicsit lassítani kellett, ezt pedig a negyedikként rajtoló Charles Leclerc (Ferrari) kihasználta, és megelőzte a finnt.

A 10. körben Verstappen, Hamilton, Leclerc volt az első három helyen száguldók sorrendje, ekkor azonban biztonsági autó mögött körözött a mezőny, miután Cunoda Juki (Alpha Tauri) versenyautója műszaki hiba miatt megállt. A Safety Car csupán két kört töltött a pályán, aztán elengedte a versenyzőket, az újraindításnál az élmezőnyben nem változott a sorrend.

A 24. körben Verstappen és Bottas is kiállt kerékcserére, Hamilton és Leclerc pedig négy körrel később kapott új abroncsokat. Az élen Verstappen maradt, mögötte Hamilton száguldott, Bottas pedig a boxkiállások során feljött harmadiknak.

Hamiltont némileg váratlanul kihívták a boxba egy újabb kerékcserére a 43. körben, így az első két helyen Verstappen, Bottas volt a sorrend, a brit címvédő pedig friss gumikkal a harmadik helyről próbált meg felzárkózni, és célba venni a győzelmet. Hamilton 14 körrel a leintés előtt megelőzte Bottast, és feljött másodiknak, a 60. körben pedig Verstappent is utolérte, és első próbálkozásra lehagyta. Utóbbi vigasztalódhatott a leggyorsabb körért járó pluszponttal.

A hajrában komoly változás már nem történt, Hamilton pedig ezzel a sikerrel beérte az örökranglistán a hozzá hasonlóan hétszeres vb-győztes német Michael Schumachert, aki pályafutása során szintén hatszor győzött a Spanyol Nagydíjon.

Végeredmény, Spanyol Nagydíj, Barcelona, a pontszerzők: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 2. Max Verstappen (holland, Red Bull), 3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes), 4. Charles Leclerc (monacói, Ferrari), 5. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull), 6. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren), 7. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari), 8. Lando Norris (brit, McLaren), 9. Esteban Ocon (francia, Alpine), 10. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri).

A vb-pontversenyek állása 4 futam után (még 19 van hátra):

Pilóták: 1. Hamilton 94 pont, 2. Verstappen 80, 3. Bottas 47, 4. Norris 41, 5. Leclerc 40, 6. Pérez 32, 7. Ricciardo 24, 8. Sainz Jr. 20, 9. Ocon 10, 10. Gasly 8, 11. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 5, 12. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 5, 13. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 2. Konstruktőrök:  1. Mercedes 141 pont, 2. Red Bull 112, 3. McLaren 65, 4. Ferrari 60, 5. Alpine 15, 6. Alpha Tauri 10, 7. Aston Martin 5.

A vb két hét múlva, Monacóban folytatódik.