Röplabda: Elvéreztek a főiskolások Désen

Miközben a tavalyi bajnokság első fordulójában Désen nagy meglepetésre az egyetemisták 3:0-ra nyertek, ezúttal visszavágtak a hazaiak, és alig egy jó óra alatt „végeztek” megyei ellenfeleikkel a férfi A1-osztály 7. játéknapján rendezett Kolozs megyei rangadón.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Kolozsvári Universitatea Sportklub 3:0 (20, 21, 15).

Az érdekes az, az elmúlt évadhoz képest a kolozsváriak erősödtek. Többek között a Dinamótól szerződtetett dési születésű Marius Şoloc röplabdázóval, aki a hétvégi találkozón is a vendégek legjobbja volt. Közel telt ház fogadta a két együttest, amióta Désen bevezették a belépti díjat, szinte többen ülnek a sétatéri sportcsarnok lelátóin, mint azelőtt. Íme, mit jelent szurkolni kedvenceiknek bármilyen körülmények között. Miközben a Horea Demian Sportcsarnokban egy röplabdameccsen közel száz ember lézeng, addig Désen szombaton este több mint négyszázan foglaltak helyet a lelátón! A mérkőzést végig az Egyesülés uralta, a harmadik szettben például, valósággal lerohanták a főiskolásokat Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai.  A hazaiak legjobbjai Silviu Suson (14 pont) Andrei Mihălescu (13 pont) voltak, míg a Felek aljiaktól Vlad Negrean volt a legeredményesebb 11 ponttal. A kolozsváriak nem bírták az iramot, Piotr Sobolewski mester legényei egyelőre csak ennyire képesek. Nem csoda, hogy még az újonc aranyosgyéresiek is meglepték őket otthonukban. Szerintünk még nincs összeforrva a gárda, pedig a bajnokságból már eltelt hét forduló. Ami a désieket illeti, a karácsonkői siker után újabb győzelmet értek el, igaz az ellenfél sem okozott különösebb gondot.

A harmadik Kolozs megyei együttes, az Aranyosgyéresi MSC győzelmet csikart ki, 1:2-ről, állt fel a Nagybányai Ştiinţa Explorări ellenében.

Végeredmény: • Aranyosgyéresi MSC–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:2 (24, –20, –23, 17, 13).

A többi eredmény: • Galaci Arcada–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK 3:0 • Zilahi KK–Bukaresti MSC 3:0. Hétfőn játsszák a Bukaresti Dinamó–Krajovai U MSC találkozót; a Bukaresti Steaua szabadnapos volt. Az állás: 1. Zilah 19 pont/7 mérkőzés, 2. Krajova 16/6, 3. Arcada 12/6, …, 6. DÉS 10/6, …, 8. KOLOZSVÁR 5/7, …, 10. ARANYOSGYÉRES 5/6.

A női bajnokságban a 6. fordulónál járnak, a Kolozsvári U NTT Data nem tudta felborítani a papírformát, sima vereséget szenvedett a Bukaresti MSC-től a Horia Demian Sportcsarnokban.

Végeredmény: • Kolozsvári U NTT Data– Bukaresti MSC 0:3 (–21, –18, –13).

A többi találkozón: • Galaci Belor ESK–Bukaresti Dinamó 1:3 • Temesvári Agroland–Lugosi MSC 2:3 • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Bákói Ştiinţa 3:0. A Târgoviştei Chindia szabadnapos volt. Szerdán játszották az 5. fordulóban a Balázsfalva–Chindia találkozót, amelyet a házigazdák 3:0-ra nyertek.  Az élmezőny: 1. Balázsfalva 15 pont/5 mérkőzés, 2. Buk. MSC 14/5, 3. Târgovişte 10/5, …, 7. KOLOZSVÁR 6/6.