Roland Garros: Magabiztos játékkal döntőbe jutottak Babosék

Babos Tímea és Kristina Mladenovics döntőbe jutott a női párosok versenyében a francia nyílt teniszbajnokságon (42 661 000 euró összdíjazás, salakpálya).

A második helyen kiemelt magyar–francia duó magabiztosan kezdett Elise Mertens és Arina Szabalenka ellen. Rögtön elvette ellenfele adogatását, a sajátjait pedig folyamatosan hozta. Majd 4:2-nél újra brékelt, és 35 perc alatt megnyerte a szettet. A hatodikként rangsorolt belga–fehérorosz párosnak a második szakasz sem indult jól, megint elvesztette adogatását, és a folytatásban sem történt lényegi változás. Ebben a játszmában háromszor brékelt a magyar–francia duó, amely 1 óra 14 perc alatt söpörte be a győzelmet. Babosék ellenfele a vasárnapi döntőben a Jing-jing Tuan, Szaj-szaj Cseng kínai kettős lesz.

Eredmény, női páros, elődöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Mertens, Szabalenka (belga, fehérorosz, 6.) 6:2, 6:1.

Két fiatal női teniszező, a 23 esztendős ausztrál Ashleigh Barty és a négy évvel fiatalabb cseh Marketa Vondrousova vívja majd a szombati női döntőt Párizsban, előbbi fordulatos találkozón bizonyult jobbnak a Simona Halepet búcsúztató 17 éves amerikai tininél, Amanda Anisimovánál, utóbbi pedig két szettben verte a magyar származású, brit színekben versenyző Konta Johannát. Mindkét finalista életében először játszhat döntőt Grand Slam-tornán.

Eredmények, női egyes, elődöntő: Barty (ausztrál, 8.)–Anisimova (amerikai) 6:7 (4), 6:3, 6:3; Vondrousova (cseh)–Konta (brit, 26.) 7:5, 7:6 (2).

Férfi egyes, elődöntő: Rafael Nadal (spanyol, 2.)–Roger Federer (svájci, 3.) 6:3, 6:4, 6:2.

Borítókép: A francia–magyar kettős fináléba jutott Párizsban – FOTÓ: BABOSTIMEA.HU