Pontot rabolt Nagybányán az U röplabdacsapata

Szoros küzdelemnek voltak szemtanúi mindazok a nagybányai szurkolók, akik szerda este helyet foglaltak a Lascăr Pană Sportpalotában. Jó két órát tartott a mérkőzés a férfi röplabda A1-osztály 14., hétközi fordulójában mindkét csapat, a házigazda Tudomány/Ştiinţa Explorări és a Kolozsvári Universitatea Sportklub is a győzelemre vágyott.

Végül a máramarosi gárda nyert, de Marius Botea mester tanítványainak meg kellett izzadniuk a sikerért. Így is a kolozsváriak hazavittek egy pontot, ami számukra jó teljesítményt jelent. Jobban kezdtek a hazaiak, az első két szettet meg is nyerték, de aztán a következő két menetben több hibát is elkövettek, megengedve a Lőtei Rómeó Attila edzette főiskolásoknak, hogy kiegyenlítsenek. Az első három szett mindegyike 23 percet tartott. A döntő szettben elfáradtak a Szamos-partiak, a nagybányaiak 107 perc alatt 3:2 (21, 19, –19, –22, 8) arányban hozták az összecsapást. A mérkőzés legjobb játékosa a magyar válogatott röplabdázója, Dávid Csanád volt, aki nem kevesebb mint 32 (!) pontot szerzett a nagybányaiaknak. A 198 cm magas sportoló  a tavalyi idényben a Bukaresti Steaua alakulatában szerepelt,  de azelőtt a kaposvári és kecskeméti kluboknál is megfordult. Az egyetemistáktól újból Vlad-Gavril Negrean tűnt ki 28 ponttal, ő minden alkalommal kitesz magáért, nélküle már elképzelhetetlen az Universitatea csapata.

A Zilahi MRK–Dési Egyesülés mérkőzést február 18-ra halasztotta a szakszövetség a szilágysági klub kérésére, ugyanis a Meszes alji gárda több tagja influenzás. Február 8-án, szombaton 18 órai kezdettel a Dési Egyesülés a sétatéri sportcsarnokban éppen a nagybányaiakat fogadja a 15. forduló keretében, míg a kolozsváriak a Galaci Arcada MSC vendégei lesznek.

Kolozs megye harmadik csapata, az Aranyosgyéresi MSC nem tudta felborítani a papírformát Krajován, a helyi U MSC röpke 65 perc 3:0 (23, 14, 17) arányban győzött. Szombaton a gyéresiek a Temesvári UV-t fogadja 18 órai kezdettel.

A másik két eredmény: • Buzăui Gloria MSC–Temesvári UV 3:1 • Galaci Arcada MSC–Bukaresti Dinamó 3:1. Az állás: 1. Arcada 38 pont/14 mérkőzés, 2. Dinamó 32/14, 3. Krajova 31/14, 4. Zilah 29/13, 5. DÉS 24/13, 6. Buzău 19/14, 7. KOLOZSVÁR 16/14, 8. Nagybánya 13/14, 9. Temesvár 4/14, 10. ARANYOSGYÉRES 1/14.